KOSIARKA SPALINOWA DO TRAWY BEST-KSL 196 SPE

Tuż przed otwarciem sezonu ogrodowego kolejni dystrybutorzy uatrakcyjniają swoją ofertę narzędzi do pielęgnacji roślin. Północna Grupa Narzędziowa rozpoczyna właśnie dystrybucję najnowszej spalinowej kosiarki do trawy BEST KSL 196 SPE.

 

Kosiarka spalinowa BEST-KSL 196 SPE napędzana jest nowoczesnym silnikiem jednocylindrowym LONCIN o pojemności 196 cm3 i mocy 4,8 KM. To konstrukcja 4-suwowa, więc przyjazna w codziennym użytkowaniu – niewymagająca chociażby przygotowania mieszanki paliwowej jak w motorach 2-suwowych. Użytkownik może regulować prędkość obrotową silnika w zakresie 2800–3600 obr./min.
Za jednym przejazdem BEST wykonuje pokos o szerokości 51 cm. Zastosowany w konstrukcji 7-stopniowy centralny mechanizm regulacji wysokości koszenia pozwala zmieniać ten parametr w zakresie

20–80 cm. Sprzęt może realizować cztery rodzaje koszenia – z wyrzutem bocznym (w tym celu należy zamontować wyrzutnik), z wyrzutem tylnym, z mulczowaniem i ze zbieraniem do kosza. W tym ostatnim przypadku ścięta trawa trafia do zasobnika o pojemności 60 l ze wskaźnikiem wysokiego stanu zapełnienia kosza. Informuje on o konieczności opróżnienia kosza. Dla komfortu i wygody użytkownika kosiarka wyposażona została w panel pozwalający na wygodne umieszczenie napoju oraz uchwyt uniwersalny do zamontowania telefonu.

BESTKSL-196-SPE

Warto tu wspomnieć, że na stalowym korpusie kosiarki znajduje się przyłącze, do którego można podłączyć wąż z bieżącą wodą. Dzięki temu w szybki, prosty i wygodny sposób można oczyścić spód kosiarki z pozostałości ściętej trawy.
Bez wątpienia spalinowa kosiarka do trawy BEST KSL 196 SPE przypadnie do gustu wszystkim miłośnikiem ogrodowej zieleni. Nie tylko ze względu na zastosowanie napędu, który ułatwia i przyspiesza koszenie trawników o dużych powierzchniach, ale także chociażby ze względu na unikalne w tej grupie narzędzi ogrodowych użycie elektrycznego rozrusznika, który pobiera energię z akumulatora. Do odpalenia silnika wystarczy więc przekręcić kluczyk w stacyjne. Nie trzeba mocować się maszyną, ciągnąc linę standardowego rozrusznika.

Marek Pudło, pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar