Korundowa tarcza do cięcia Kronenflex A924R SPECIAL od Klingspor

Kronenflex A924R to tarcza do cięcia metalu z najwyższej półki jakościowej. Przeznaczona jest specjalnie do stosowania w przecinarkach spalinowych.

Tarcze Kronenflex z linii SPECIAL

Prezentowana tarcza do cięcia Kronenflex A924R należy do linii SPECIAL. Firma Klingspor grupuje w niej narzędzia ścierne obrotowe, w tym tarcze do cięcia metalu Kronenflex, i diamentowe o najwyższej jakości. Produkty te przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników z rzemiosła, przemysłu i budownictwa. Ich charakterystyczną cechą jest najwyższa wydajność, produktywność, trwałość oraz możliwość stosowania w najtrudniejszych warunkach roboczych.

Wzmocniona konstrukcja i wysokie bezpieczeństwo pracy

Tarcza do cięcia Kronenflex A924R SPECIAL ma wzmocnioną konstrukcję i jest

odporna zarówno na duże obciążenia boczne, jak i pionowe. Jest to m.in. wynik zastosowania w niej specjalnych siatek wzmacniających z włókna szklanego. Prezentowana tarcza do cięcia Kronenflex A924R została zaprojektowana do obróbki z użyciem przecinarek spalinowych z maksymalną prędkością obwodową wynoszącą 100 m/s. Przeznaczona jest do cięcia „z ręki”, czyli bez ramienia wsporczego, elementów ze stali konstrukcyjnej: rur, profili i materiałów o pełnych przekrojach. Może być też z powodzeniem użyta do obróbki stali nierdzewnej, gdyż zastosowane w niej spoiwo jest średniej twardości. Co ważne, przydatność tarcz do cięcia stali nierdzewnych (INOX) warunkuje nie tylko odpowiednia twardość ich spoiwa, ale także niski poziom zanieczyszczeń żelazowych, siarkowych i chlorkowych powodujących korozję. W przypadku tarczy Kronenflex A924R SPECIAL został on zredukowany do poziomu poniżej 0,1%. Omawiana tarcza do cięcia metalu ma dużą agresywność i wydajność, którą Klingspor w skali 7-stopniowej ocenił na 6. Odznacza się przy tym maksymalną żywotnością, która uzyskała najwyższą ocenę 7.


O wysokim poziomie bezpieczeństwie pracy, który zapewnia omawiana tarcza Kronenflex, zaświadcza znak oSa umieszczony na jej etykiecie. Oznacza on, że tarcza do cięcia metalu Kronenflex A924R SPECIAL spełnia najwyższe na rynku wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy określone przez Organizację Bezpieczeństwa Narzędzi Ściernych (Organisation for the Safety of Abrasives, w skrócie – oSa).

Wymiary i wersje tarczy do cięcia Kronenflex A924R SPECIAL

Korundowa tarcza do cięcia Kronenflex A924R SPECIAL produkowana jest w 6 sześciu wersjach mających formę prostą. Ich średnica, jak wspomniano, wynosi 305 lub 356 mm, zaś grubość – 4 mm. Otwory montażowe poszczególnych wersji prezentowanego narzędzia posiadają średnice: 20, 22.23 lub 25.4 mm. Prezentowana tarcza Kronenflex może więc być stosowana nie tylko w spalinowych przecinarkach tarczowych, ale także w stacjonarnych. Jej dopuszczalne obroty obliczone dla prędkości obwodowej 100/s wynoszą 6400/min dla średnicy 305 mm i 5500/min dla wersji 356 mm.

Naszym zdaniem, Kronenflex A924R SPECIAL to tarcza do cięcia metalu, która w 100% sprawdzi się w trudnych zadaniach wykonywanych podczas prac montażowo-budowalnych, np. w cięciu profili stalowych stosowanych w drogowych barierach energochłonnych. Tarcza Kronenflex znajdzie zastosowanie nie tylko w budownictwie infrastrukturalnym czy drogowym, ale także w zakładach produkujących betonowe prefabrykaty, gdzie efektywnie można nią odcinać nadmiarowe zbrojenia stalowe, w stoczniach podczas remontów statków do cięcia grubych blach, profili konstrukcyjnych itd.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments