KORONY DIAMENTOWE ADIAM

Firma ADIAM, spośród niewielu producentów diamentowych wierteł koronowych na polskim rynku, zapewnia ich pełną dostępność w bardzo dużej gamie rozmiarów i w kilku klasach jakościowych, zaś terminy dostaw tych narzędzi nie przekraczają kilku dni. Większość półproduktów potrzebnych do produkcji pochodzi z rynku europejskiego, dzięki czemu utrzymanie wysokiego poziomu jakości wytwarzanych koron diamentowych i jego powtarzalność nie sprawia ADIAMowi większych trudności.

DSC03805

Wiertła koronowe stanowią bardzo istotną część asortymentu narzędzi diamentowych przeznaczonych do stosowania w budownictwie. Są bowiem podstawowym narzędziem

dla firm świadczących usługi instalacyjne, wyburzeniowe i remontowo-budowlane. Dlatego ADIAM w pierwszej kolejności stawia na jakość produkowanych koron.

W ofercie wrocławskiej firmy znajdziemy wiertła koronowe Magnum wykonane w technologii spawania laserowego i wiertła ADX lutowane srebrem. Przy wyborze wierteł diamentowych należy zwrócić uwagę na materiał, do którego obróbki będą zastosowane: granit, stary beton cementowy, beton zbrojony, materiały łatwo ścieralne, płytki okładzinowe, świeży beton itp. Następnie należy określić średnicę tych narzędzi (od 6 mm do 1900 mm), długość roboczą (od 30 mm przez standardowe 400/450 mm, wydłużane w jednym kawałku do 2 m), rodzaj zamocowania na wrzecionie wiertnicy (mufa UNC 1 1/4”, czop 1/2”, DDU, DDI0), kształt segmentu (w szczególności ciągły pierścień lub pojedyncze elementy z różnorodnym w kształcie zakończeniem części roboczej: „daszek” , „rowek” i wiele innych), zamocowanie segmentu na rurze (lutowane twardym lutem srebrnym, spawane laserowo). Podane parametry są niezwykle ważne z punktu widzenia jakości wykonywanej pracy oraz jej przebiegu.

IMG_9132-ok

Firma ADIAM w ofercie podstawowej ma kilka typów segmentów, dzięki czemu bez trudu może wyprodukować wiertła przeznaczone do materiałów o różnych twardościach. Różnorodne rozwiązania, jak i szeroka gama segmentów diamentowych pozwala na wykonanie wierteł dla różnych segmentów rynku. Firmy usługowe bądź instalatorzy często podkreślają w produktach oferowanych przez ADIAM korzystną relację ceny do wydajności. Producenci elementów prefabrykowanych i firmy świadczące usługi, zajmujące się zawodowo tylko wierceniem i cięciem betonu, w dzisiejszych czasach zwracają bardzo dużą uwagę na czas pracy i żywotności narzędzia. Firma ADIAM nie działa schematycznie, mając szerokie spektrum możliwości pod względem rozmiarów i typów, indywidualnie podchodzi do klienta i dlatego jej wiertła szyte są miarę.

IMG_9121-P-ok

Najbardziej popularne z oferty ADIAMu wiertła koronowe Magnum występują z segmentami w jednej klasie twardości i przeznaczone są do uniwersalnego zastosowania w żelbecie. Pozwalają w szybki sposób poradzić sobie z tym materiałem, a praca nimi jest bardzo łatwa. Kolejnym istotnym atutem jest to, że segmenty w swoim składzie nie zawierają kobaltu – do niedawna podstawowego ich składnika. Ten pierwiastek ma szkodliwe właściwości. Jest to ciężki metal, który powinien być eliminowany ze względu na ochronę środowiska. Diamentowe wiertła koronowe Magnum w pełnym zakresie rozmiarów spawane są laserowo. Łączenie segmentów w tej technologii zapewnia najtrwalsze połączenie ich z korpusem narzędzia. Spawanie wiązką laserową minimalizuje przenikanie temperatury i nagrzewanie się rury oraz segmentu. Proces ten przebiega bardzo szybko, np. spawanie wiertła o średnicy 250 mm trwa poniżej 3 min. Tego typu połączenie jest dużo mniej wrażliwe na przegrzanie, dzięki czemu można wiercić na sucho. Narzędzia wykonane w tej technologii są też znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechanicznie.

MZ

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments