KONFERENCJA PARTNERÓW HANDLOWYCH MILWAUKEE w KOPENHADZE

W styczniu br. TTI Group zorganizowała konferencję marki Milwaukee, która odbyła się w Kopenhadze. Wzięło w niej udział ze strony polskiej ponad 60 przedstawicieli dystrybutorów elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów Milwaukee.

Na konferencję oprócz polskich dystrybutorów elektronarzędzi marki Milwaukee przybyli jej partnerzy handlowi z Europy Środkowej i Wschodniej: Bułgarii, Czech, Grecji, Rumunii, Słowacji, Węgier, krajów bałkańskich, a nawet z Izraela itd. Nie zabrakło też Duńczyków z kraju -gospodarza konferencji. Jak wiadomo, technika elektronarzędzi bezprzewodowych Li-Ion to dziedzina, w której Milwaukee jest obecnie niekwestionowanym światowym liderem. Amerykańska marka należąca do TTI Group oferuje bardzo szeroką gamę tego typu maszyn z technologią FUEL™

zasilanych systemowymi akumulatorami RED LITHIUM-ION. Kopenhaska konferencja poświęcona była innowacyjnym elektronarzędziom bezprzewodowym Milwaukee z linii M12 i M18, jak również szerokiej gamie akcesoriów i narzędzi ręcznych.

 

Jason Chiswell, vice president marketing & key accounts EMEA w Techtronic Industries, otworzył konferencję Milwaukee

Jason Chiswell, vice president marketing & key accounts EMEA w Techtronic Industries, otworzył konferencję Milwaukee

 

Konferencję otworzył Jason Chiswell, vice president marketing & key accounts EMEA w Techtronic Industries:

– Jako organizacja globalna TTI Group cały czas rośnie dzięki konsekwentnemu wykorzystywaniu nowoczesnej technologii oraz swojej wiodącej pozycji w dziedzinie urządzeń bezprzewodowych. W 2008 byliśmy firmą o wartości 400 mln USD, a dzisiaj w 2018 r., przekroczyła ona 3 mld USD i mamy realne perspektywy osiągnięcia 5 mld USD w 2020 r. Dzieje się to za sprawą bezprzewodowej rewolucji, którą wyznaczają akumulatory litowo-jonowe RED LITHIUM ION M12 i M18, stałego rozwoju naszych systemów narzędziowych, przełomowych innowacji zawartych w akumulatorze RED LITHIUM ION M18 9 Ah, systemu ONE Key, w tym technologii lokalizacji narzędzi Tick, poziomnic, miarek oraz kolejnych przełomowych innowacji z programu akcesoriów przeznaczonych do elektronarzędzi akumulatorowych. Mamy już 120 elektronarzędzi zasilanych akumulatorami M18 i ponad 70 maszyn czerpiących energię z baterii M12. To sprawia, że Milwaukee jest obecnie najszybciej rozwijającą się firmą produkującą bezprzewodowe narzędzia na świecie. Naprawdę jesteśmy ambitną marką – osiągnęliśmy w ub.r. w porównaniu z 2016 r. wzrost obrotów o 24%. W segmencie narzędzi bezprzewodowych wyniósł on 31%, zaś narzędzi 18 V M18 – aż 35%. Zwiększyliśmy też sprzedaż narzędzi ręcznych o 91%, w tym naszych poziomnic i miarek – o 38%. W ub.r. wzrosła też sprzedaż naszych akcesoriów o 21%, a brzeszczoty z uzębieniem węglikowym zanotowały 20-proc. wzrost.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-13d
Kluczową częścią rynkowej strategii Milwaukee jest skupienie się na faktycznych potrzebach profesjonalnych użytkowników: elektryków, energetyków, hydraulików, montażystów wentylacji, klimatyzacji, okablowania IT czy zabudowy pomieszczeń, budowlańców, stolarzy, cieśli, mechaników itd.

– To pozwala nam na oferowanie urządzeń doskonale dostosowanych do potrzeb profesjonalistów – kontynuował Jason Chiswell. – Dzięki zrozumieniu i znajomości ich pracy tworzymy innowacje, które faktycznie ją ułatwiają i przyspieszają. Dlatego stworzyliśmy w 2013 r. i realizujemy konsekwentnie program Job Site Solutions (JSS, pol. rozwiązania w miejscu pracy). Kluczowym zadaniem zespołów JSS jest profesjonalne doradztwo techniczne. Jego członkowie pomagają wykonawcom w miejscu ich pracy w wyborze najlepszych narzędzi. Tam właśnie bezpośrednio poznają specyfikę prowadzonych prac i mogą zaoferować usprawniające i innowacyjne rozwiązania Milwaukee. Dzięki temu zdobywają zaufanie profesjonalistów do naszej marki. W 2013 r. zespół JSS liczył 19 osób, a 2017 r. – 85. W 2018 r. zatrudnimy kolejne 27. Kontynuujemy więc inwestowanie w wysoko wykwalifikowanych pracowników osiągających spektakularne wyniki. Dzięki nim w 2017 r. w ramach programu JSS zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o 60%, pozyskaliśmy ponad 3600 nowych użytkowników, a 40% naszej działalności biznesowej dotyczyło profesjonalnych wykonawców, których liczba w zależności od rynku wynosiła od 200 do 10.000. W

ciągu najbliższych dwóch lat planujemy zwiększyć liczbę pracowników JSS do 160 i osiągnąć wzrost sprzedaży o minimum 40%, licząc rok do roku. Stanie się to dzięki wdrażaniu przez nich przełomowych innowacji zawartych w naszych podstawowych produktach.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-10d
Jason Chiswell zapowiedział też wprowadzenie przez Milwaukee w 2018 r. nowych produktów we wszystkich kluczowych kategoriach, w tym w narzędziach bezprzewodowych z linii M18 – 31 maszyn, zaś w linii M12 – 15 urządzeń, w akcesoriach – m.in. węglikowych brzeszczotów Torch, otwornic węglikowych itd., w narzędziach ręcznych – ponad 30 produktów (w tym innowacyjnych miarek i poziomnic). Wśród nowości Milwaukee w 2018 r. nie zabraknie modułowego systemu przechowywania narzędzi i akcesoriów PACKOUT™. Marka zintensyfikuje też działania marketingowe, co oznacza większe wsparcie dla jej dealerów i klientów końcowych.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-17d
O nowych elektronarzędziach z linii M12, odpowiadając na pytania Jasona Chiswella, opowiedział partnerom handlowym Oliver Lerch, vp product management w EMEA:

– Stworzyliśmy zupełnie nowe modele wiertarko-wkrętarek M12 FUEL™ z wymiennymi uchwytami, młotowiertarki i zakrętarki udarowe M12 FUEL™ 1/4” Hex, czyniąc je najbardziej kompaktowymi, najlżejszymi i najwydajniejszymi narzędziami 12 V na rynku. Nowa wkrętarka udarowa jest np. krótsza o 13 mm, a mimo to szybsza o 24% (3300 obr./min) i o 10% mocniejsza, jej moment obrotowy wzrósł bowiem do 147 Nm. Do tego dodaliśmy 4-trybowy DRIVE CONTROL™ dla zapewnienia najwyższej kontroli i dopasowania mocy oraz prędkości urządzenia do konkretnego zastosowania. Podczas konstrukcji nowych elektronarzędzi z linii M12, uwzględniając uwagi zespołu JSS oraz użytkowników końcowych, nasze wysiłki skupiliśmy na pełnym wykorzystywaniu mocy, wydajności oraz czasu działania technologii M12 Fuel: silnika bezszczotkowego POWERSTATE™, inteligentnej elektroniki REDLINK PLUS™ oraz akumulatora REDLITHIUM-ION™. Dzięki temu powstały bardzo wydajne urządzenia przenośne uzupełniające się w 100% ze sprzętem z linii M18. W nowych produktach z linii M12 łączymy wydajność większych narzędzi z kompaktowymi rozmiarami i mobilnością tradycyjnych narzędzi ręcznych, a naszym użytkownikom dostarczamy sprzęt o odpowiedniej mocy do szerokiej gamy zastosowań, do których większość konkurentów przeznacza jedynie elektronarzędzia 18 V. Dlatego, w zależności od zadania lub etapu pracy, innowacyjne produkty M12 są porównywalnym lub nawet podstawowym rozwiązaniem dla profesjonalnych mechaników, elektryków, montażystów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, serwisantów zajmujących się konserwacją i naprawami, którzy pragną zrobić więcej, trzymając „mniej” w rękach. Przesunęliśmy granice poręczności i efektywności dzięki naszym nowym grzechotkom M12 FIR FUEL™ z uchwytami 1/4”, 1/2” i 3/4” oraz momentem obrotowym do 81 Nm, niezwykle kompaktową konstrukcją głowicy i pierwszym na rynku silnikiem bezszczotkowym. Zaprojektowano je tak, aby były najbardziej ergonomicznymi oraz solidnymi kluczami mechanicznymi i mogły zastąpić tego typu narzędzia pneumatyczne. Zapomnijmy też o długim czasie nagrzewania, niekontrolowanej temperaturze i ograniczonej możliwości przenoszenia – nowa lutownica Milwaukee M12SI-201C łączy wydajność i kontrolę temperatury urządzeń lutujących przeznaczonych do montażu na stole warsztatowym z mobilnością palników na gaz butan. Rozgrzewa się bowiem w 18 s i utrzymuje temperaturę do 400°C przez cały czas lutowania.

wp-image-54108" src="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2018/03/Milwaukee_Kopenhaga_-15d.jpg" alt="Milwaukee_Kopenhaga_-15d" width="1100" height="733" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2018/03/Milwaukee_Kopenhaga_-15d.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2018/03/Milwaukee_Kopenhaga_-15d-300x200.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2018/03/Milwaukee_Kopenhaga_-15d-1024x682.jpg 1024w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2018/03/Milwaukee_Kopenhaga_-15d-360x240.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px" />
Pierwszy dzień konferencji zakończyła uroczysta kolacja. Zaś następny poświęcony był praktycznym prezentacjom oferty Milwaukee i nowych produktów. Odbywały się one w specjalnie przygotowanych i zaaranżowanych 13 tematycznych salach nazwanych przez organizatorów stacjami roboczymi (workstation). Tam można było bezpośrednio zapoznać się z nowymi produktami, wziąć je do ręki i sprawdzić, jak pracują. I tak w stacji osprzętowej partnerzy handlowi Milwaukee zapoznali się z węglikowymi brzeszczotami do pił szablastych Carbide TORCH i otwornicami Holedozer oraz Big Hawg, jak też z koronami SDS-plus i wiertłami SDS-plus MX4 i 4-ostrzowymi SDS-max, samoostrzącymi dłutami SDS-plus i SDS-max oraz wiertłami stopniowymi do metalu. W stacji poświęconej obróbce betonu przedstawiono zaś całą gamę młotów i młotowiertarek SDS-plus i SDS-max o zasilaniu przewodowym i bezprzewodowym. Pokazano również najnowsze młoty wyburzeniowe, które zostaną wprowadzone na rynek w tym roku. W stacji oświetlenia LED-owego prezentowano technologię akumulatorowego oświetlenia miejsca pracy rozwijaną przez Milwaukee od 2015 r. Zapoznano dealerów m.in. z lampami stanowiskowymi M18 ONESLDP i M18 ONERSAL z technologią ONE KEY™, jak również z lampą AC HOBL 7000 oraz osobistą lampą L4HL-201, kieszonkowym oświetlaczem L4FL-201 ładowanym przez USB, latarką L4MLED-201 itd. W stacji roboczej, której tematem były linie i instalacje elektryczne, pokazano nożyce do kabli Milwaukee M18 HCC i nową gamę ich wymiennych szczęk, hydrauliczne szczypce do zaciskania kabli Milwaukee M18 HCCT wraz z nowymi szczękami, jak też nowe wkrętaki izolowane VDE o rezystancji do 1000 V oraz opalarkę bezprzewodową M18 BHG „Brushed Heat Gun”. Natomiast w stacji roboczej poświęconej narzędziom ręcznym dealerzy zapoznali się z nową gamą poziomnic, taśm mierniczych (m.in. z Premium Magnetic, Pro Compact i nową Slim), wkrętakami VDE, kluczami płasko-oczkowymi itd.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-12d

 

Ze szczególnym zainteresowaniem dealerów spotkała się stacja robocza, której tematem były elektronarzędzia akumulatorowe z linii M12. Odznaczają się one – jak wspominaliśmy – ekstremalną wydajnością i kompaktową konstrukcją. Mają bardzo dużą gamę zastosowań i dzięki małym rozmiarom oraz wadze są wygodniejsze w użyciu niż maszyny klasy 18 V. Milwaukee chce użytkownikom swoich elektronarzędzi dać szeroki wybór ponad 190 urządzeń na platformach M18 i M12, aby zapewnić im najlepszą wydajność na stanowisku pracy. Dlatego zdecydowało się dodać bezpłatnie akumulator M12 do pakietu M18 NRG, aby dać nowemu użytkownikowi platformy M18 szansę uzupełnienia parku maszynowego o dodatkowe narzędzie M12, oświetlenie lub odzież podgrzewaną. Wyrazem tej filozofii jest też opracowanie jednej ładowarki do akumulatorów M18 i M12. Na tym stanowisku dealerzy zapoznali się również z nową gamą maszyn M12, przedstawioną w prezentacji ogólnej przez Olivera Lercha, i wypróbowali je w pracy.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-16d

W kolejnej stacji pokazano elektronarzędzia z linii M18, m.in. najnowszy klucz udarowy
o mocy 1600 Nm. Narzędzie to zaprojektowano na nowo od podstaw, zmieniając konstrukcję mechanizmu udarowego. O 20% większa waga jego bijaka zapewnia wyższy o ponad 25% moment obrotowy. W

kluczu zastosowano również kowadełko z wysokiej jakości stopu stalowego. Unowocześniono jego konstrukcję, aby mogło sprostać zwiększonemu momentowi obrotowemu. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2008 r. linia M18 jest najszybciej rozbudowywanym systemem elektronarzędzi 18 V na świecie i rozwija się trzykrotnie szybciej niż rynek narzędzi akumulatorowych. W tym roku liczba wchodzących w jej skład różnych rodzajów maszyn wyniesie 120.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-9

 

Tematem następnej stacji roboczej był system ONE-KEY, który jest kompletnym rozwiązaniem do zarządzania narzędziami. Łączy najnowocześniejsze narzędzia Milwaukee z najbardziej zaawansowaną technologią i zapewnia użytkownikom najlepszą możliwą jakość pracy. ONE-KEY oferuje obecnie bezpłatne zarządzanie narzędziami Milwaukee, ich lokalizację i oprogramowanie zabezpieczające przed kradzieżą oparte na technologii chmury. W stacji roboczej poświęconej pracom hydraulicznym pokazano wiertarko-wkrętarki, młotowiertarki i piły Sawzall oraz specjalistyczne narzędzia hydrauliczne, takie jak: zaciskarki, ręczne obcinaki do rur, rozprężarki do rur, narzędzia do udrażniania odpływów Milwaukee wraz z osprzętem itd.

 

Milwaukee_Kopenhaga_-7

 

W stacji roboczej, której tematem była mechanika samochodowa, zaprezentowano nowe klucze udarowe z linii M18, wspomniane już nowe klucze mechaniczne M12 i lampy warsztatowe. Na konferencji, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć stacji poświęconej obróbce drewna. Tam pokazano akumulatorową ukośnicę M18 FMS190, kompaktową piłę szablastą M18 FHZ i zszywacz M12 BST. Tematami ostatnich dwóch stacji były system przechowywania narzędzi i akcesoriów PACKOUT™ oraz odzież podgrzewana i robocza. Konferencję zakończyła uroczysta kolacja w browarze rzemieślniczym Norrebro Bryghus.
Reasumując, Milwaukee zaprezentowało się partnerom handlowym jako najbardziej dynamicznie rozwijająca się światowa marka innowacji w branży elektronarzędzi. Jest ona największym producentem profesjonalnych elektronarzędzi bezprzewodowych oraz czołowym producentem osprzętu, stale inwestującym w innowacyjne rozwiązania, produkty i technologie.

pins