Konferencja partnerów handlowych Makita Polska

7 czerwca br. w kołobrzeskim hotelu AQUARIUS SPA odbyła się konferencja partnerów handlowych Makity. Na tegoroczne spotkanie japoński koncern zaprosił 250 przedstawicieli ponad 120 firm, które dystrybuują jego elektronarzędzia i osprzęt w Polsce.

Tradycyjnie konferencję otworzył Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o., witając partnerów handlowych i przedstawiając japońskich gości: Munetoshi Goto’a – dyrektora sprzedaży i członka zarządu korporacji Makita, Yasushi Fukaya’ę – dyrektora sprzedaży Makita Europa i członka zarządu korporacji Makita, Kiyoshi Kawamori’ego – dyrektora departamentu eksportu na Europę w Makita Japonia. Na konferencji nie zabrakło także Kenichi Ohara’y – dyrektora Generalnego Makita Polska i prezesa

zarządu Makita Sp. z o.o. Najpierw głos zabrał Munetoshi Goto: – Z wielkim honorem witam naszych polskich partnerów handlowych w okresie poprzedzającym 20-lecie Makity Polska. Mam też przyjemność zaanonsować, że wkrótce Makita będzie obchodziła jubileusz swojego 100-lecia. Dziękuję też wszystkim za mocne wsparcie dla naszego biznesu w Polsce. W 2013 r. Makita Polska ponownie zwiększyła swoje obroty, co ma też miejsce w br. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się układała wzorowo i w efekcie da jeszcze lepsze wyniki biznesowe.

Munetoshi Goto, dyrektor sprzedaży i członek zarządu korporacji Makita, podczas swojego wystąpienia

 

Następnie Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży, zaprezentował nowe maszyny sieciowe, akumulatorowe i spalinowe. Najpierw omówił młoty kombi SDS-max HR4003C/HR4013C oraz kujące HR5202C/HR5212C i poinformował, że modele HR4013C i HR5212C wyposażono w system (AVT) efektywnie obniżający wibracje. Potem przyszła kolej na nowe mieszarki: UT1200, UT1400, UT1401 i UT1600 oraz małe szlifierki kątowe z nowym systemem tłumienia wibracji SJSII, wzmocnioną obudową przekładni, unowocześnionym silnikiem i hamulcem tarczy. Zbigniew Kogut omówił także odkurzacze CV3211MX1 i CV3211HX1 z filtrami klasy M i H oraz ukośnicę LS0815FL. – W br. wprowadzamy także do naszej oferty agregaty prądotwórcze – poinformował prelegent. – Są to cztery modele wysoce zaawansowane technicznie pozwalające na zasilanie urządzeń elektronicznych. Następnie przedstawił zasady nazewnictwa baterii i narzędzi akumulatorowych oraz zaanonsował wprowadzenie przez Makitę akumulatorów o pojemności 4,0 Ah i maszyn nimi zasilanych oraz nowych elektronarzędzi bezprzewodowych z silnikami bezszczotkowymi (BL): wiertarko-wkrętarek DHP480/DDF480 i wyrzynarek DJV142/DJV181/DJV182Z. Swoją prezentację Zbigniew Kogut zakończył omówieniem nowych spalinowych przecinarek: EK8100 (2-suwowej) i EK7651H (4-suwowej).

Goście specjalni konferencji (od lewej): Yasushi Fukaya – dyrektor sprzedaży Makita Europa i członek zarządu korporacji Makita, i Kiyoshi Kawamori – dyrektor departamentu eksportu na Europę w Makita Japonia

 

Nowy osprzęt do elektronarzędzi zaprezentował Sławomir Gronuś – regionalny koordynator sprzedaży. Przedstawił zestawy bitów i nasadek Impact GOLD,  jak też zestawy otwornic, dłut i wierteł SDS-plus klasy Economy, walizkowy zestaw akcesoriów Economy, adaptery do młotów SDS-max służące do usuwania pyłu i urobku podczas wiercenia i kucia, specjalistyczne tarcze do pilarek akumulatorowych, jak również skrobaki, noże i brzeszczoty do elektronarzędzi wielofunkcyjnych wykorzystujących oscylację osiową, piły taśmowe do przecinarki akumulatorowej DPB181 oraz mobilny stół do ukośnic.

Prelegenci (od lewej): Zbigniew Kogut, Sławomir Gronuś i Michał Mucha

 

Na koniec pierwszej części konferencji Michał Mucha, regionalny koordynator sprzedaży, omówił nowe elektronarzędzia marki Maktec: przecinarkę MT242, przecinarkę diamentową MT413, dmuchawę MT403, piłę szablastą MT450 oraz system ładowarek i akumulatorów.

 

W drugiej części konferencji przeprowadzono zajęcia praktyczne i pokazy działania maszyn. Odbyły się one na placu przed hotelem AQUARIUS SPA. Makita przygotowała w tym celu 5 stanowisk. Na pierwszym Paweł Zając, demonstrator elektronarzędzi i maszyn Makita, prezentował m.in. młoty HR4011C/HR4013C oraz aktywny system tłumienia drgań (HR4013C), który znacznie obniża wibracje. Na drugim Piotr Szyma, specjalista ds.

importu, pokazywał maszyny bezprzewodowe i różne warianty ich zasilania za pomocą akumulatorów. Stanisław Brzuśnian, szef Centralnego Serwisu Makity, na trzecim stanowisku demonstrował bity Impact GOLD oraz wiertarko-wkrętarki DHP480 i wkrętarki udarowe BTD136 z silnikami bezszczotkowymi.

 

Ważnym elementem tej prezentacji praktycznej był pokaz działania funkcji T optymalizującej montaż wkrętów samowiercących, w którą wyposażone są wkrętarki udarowe Makita BTD136. Jej działanie polega na zmniejszeniu momentu dokręcenia w ostatniej fazie wkręcania, dzięki czemu nie dochodzi do ukręcenia łba wkrętu samowiercącego. Na czwartym stanowisku Piotr Jagliński, demonstrator elektronarzędzi i maszyn Makita, pokazywał działanie przecinarek spalinowych EK7651H, EK8100 wyposażonych w tarcze diamentowe Makita Cosmos oraz omawiał szczegółowo budowę i parametry tych tarcz. Na ostatnim ze stanowisk Michał Mucha prezentował narzędzia ogrodowe zasilane akumulatorami 10,8 V oraz ich zestawy. Podczas zajęć praktycznych partnerzy handlowi Makity mieli też okazję sprawdzić, jak nowe maszyny i osprzęt sprawują się w pracy. Wieczorem natomiast odbył się uroczysty bankiet w hotelowej restauracji, który zakończył kołobrzeską konferencję Makity.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Targi Poznańskie: zaczęło się odliczanie do targów Modernlog

Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizują w dniach 31 maja-3 czerwca Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog.

Modernlog i ITM na Targach Poznańskich

W tym roku teren, którym dysponują Targi Poznańskie, opanują wystawcy z Polski i zagranicy, maszyny w akcji i spotkania eksperckie. Nie zabraknie także networkingu czy punktów konsultacyjnych dla osób zainteresowanych inwestycją w nowe technologie. Już wkrótce serce logistyki zabije mocniej w Poznaniu, a pawilon szósty MTP wypełni gwar rozmów biznesowych, szum maszyn i dyskusje z ekspertami w ramach targów Modernlog. Udział w wydarzeniu zapowiedziały firmy z Polski i zagranicy, w sumie w całym bloku targów ITM Industry Europe, Modernlog,

Subcontracting i Focast będzie można zapoznać się z ofertą ponad 500 wystawców. – Targi Modernlog stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką, która wzbudza zainteresowanie wśród profesjonalistów z branży logistycznej – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog w MTP. – To dla nich budujemy bogaty program wydarzenia, który obejmuje pokazy maszyn w akcji, spotkanie eksperckie Log-Insight oraz dwudniową konferencję Smart Warehouse.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log

Nieodzowną częścią targów Modernlog są pokazy maszyn w strefie In4Log (Innovation for Logistics Industry), podczas których będzie można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom i przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Co dokładnie w tym roku pokażą wystawcy? Firma AIUT zaprezentuje nowoczesny kompleksowy system intralogistyczny wraz z różnymi modelami robotów mobilnych Formica, które umożliwiają pełną automatyzację transportu wewnętrznego. – Kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń w magazynach i fabrykach. Budujemy magazyny automatyczne i dostarczamy zaprojektowane przez nas zrobotyzowane systemy transportu wewnętrznego. Cieszymy się, że podczas Modernlog możemy zaprezentować, jak nasze rozwiązania spełniają wymagania firm z sektora przemysłu, ale również e-commerce. Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć podczas pracy roboty AGV/AMR Formica do transportu dużych ładunków spaletyzowanych o masie do 1500 kg z funkcją samodzielnego załadunku, a także roboty mobilne AIUT do przewozu towarów na wózkach pasywnych lub bezpośrednio na pokładzie. Opowiemy też o możliwościach kastomizacji naszych rozwiązań – mówi Krzysztof Stachowicz, kierownik Sekcji Automatycznych Systemów Magazynowych w firmie AIUT.
Wśród partnerów technologicznych In4Log, których pozyskały Międzynarodowe Targi Poznańskie, znajduje się także firma Aspekt, która dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży produkcyjnej, przemysłowej, handlu detalicznego, e-commerce i logistyki. – W tym roku będzie nas można spotkać w strefie pokazów maszyn na żywo, In4Log. I to nie przypadkowo. Oprócz tego, że jesteśmy firmą technologiczną dostarczającą rozwiązania z zakresu oprogramowania, automatycznej identyfikacji i automatyki przemysłowej to nasza oferta zawiera także oznakowanie magazynów i hal produkcyjnych – objaśnia Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt. – Nasze linie dopełnią całości w strefie pokazowej. Na samym stoisku będzie można zobaczyć m.in. rozwiązania z kategorii wearables, które w tym roku szturmem wchodzą na polski rynek czy nasze autorskie rozwiązania, takie tak zautomatyzowane szafy do wydawania urządzeń i automatyczne bramki skanujące. Gości targów zapraszamy do testowania rozwiązań i konsultacji z naszymi ekspertami.
Pokazy maszyn na żywo In4Log organizowane są we współpracy z partnerami technologicznymi, firmami: ASPEKT, AIUT, Anter System, B3D, Georg UTZ, Holler Polska, Honeywell, IBCS Poland, Jusky, OLEJNIK, POLSAD oraz Redsteel. Prezentacje odbywać się będą codziennie o każdej pełnej godzinie w ramach ekspozycji targowej.

Doświadczeni eksperci i darmowe konsultacje na Modernlog

Na pierwszy dzień imprezy Targi Poznańskie zaplanowały premierę spotkania eksperckiego pod nazwą LOG-INSIGHT. Wśród gości przedstawiciele: PepsiCo, Carlsberg Polska, Raben Logistics Polska, Auchan Retail Polska, CHEP, WSL, Done Deliveries, BBSG, GIGLIKE, PSML oraz ECR Polska. Zagadnienia obejmują deficyt pracowników na rynku logistycznym, cyfrowe rozwiązania skupione na potrzebach klienta, wartość kierowców w łańcuchach dostaw i praktyczne aspekty ograniczania emisji CO2.
Konferencja Smart Warehouse odbędzie się natomiast 1 i 2 czerwca. To tutaj spotkają się

eksperci z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy, aby w ramach pięciu paneli dyskusyjnych podzielić się swoją wiedzą z gośćmi targowymi. Spotkanie pierwszego dnia otworzy #logistyka e-commerce z udziałem Mirka Grala (Last Mile Experts), Arkadiusza Kawy (Łukasiewicz-PIT), Damiana Kołaty (Cushman&Wakefield) i prowadzącej – Marty Cudziło (Łukasiewicz-PIT). Drugi dzień rozpocznie wystąpienie Krzysztofa Maśnego. W pozostałych panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele m.in.: AiQ Robots, ABB, FANUC, Geek +, GXO, GIGLIKE, Graphene Partners, Jungheinrich Polska, OMRON, PSI Polska, PSML, SICK, MIELE, MW Logistics, Łukasiewicz-PIT, a za moderację odpowiedzą Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems), Magda Libiszewska, Artur Olejniczak (WSL), Piotr Sędziak (Orbico Supply) i Dominik Jańczak (Logistics Manager). Swoją ofertę zaprezentują również Ferag, Reflex Logistics Solutions (Hardis Group) oraz WDX.
W tym roku koncepcja konferencji została rozwinięta o scenę partnerów, strefę networking oraz bezpłatne konsultacje z ekspertami Łukasiewicz-PIT. To do nich będzie można zwrócić się z konkretnymi pytaniami o koszty i spodziewane efekty, a także sposoby na automatyzację magazynów, stanowisk pracy, wózki AGV w magazynie, systemy kompletacji, magazynowanie towarów niebezpiecznych i technologie dla e-commerce.
Targi Modernlog potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie, który mają Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Opr.HB

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu