Konferencja ogrodowa Makity

 

 

1 lutego br. w malowniczo położonym u stóp Jaworzyny Krynickiej hotelu Czarny Potok Resort & SPA odbyła się ogólnopolska konferencja ogrodowa Makity. Uczestniczyło w niej ponad 120 przedstawicieli partnerów handlowych dystrybuujących w naszym kraju urządzenia spalinowe
i ogrodowe japońskiego producenta.

 

Spotkanie tradycyjnie otworzył Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o. Po krótkim powitaniu przedstawił plan spotkania, a następnie oddał głos Kenichi Ohara – prezesowi polskiego przedstawicielstwa koncernu. – Dziękujemy bardzo serdecznie za państwa stałe wsparcie i owocną współpracę. Dzięki niej Makita Polska odnotowała w 2013 r. wzrost obrotów i podobnego ich zwiększenia spodziewamy się

również w tym roku – podkreślił Kenichi Ohara. – W tym celu planujemy kontynuację rozpoczętych w 2013 r. inwestycji w rozwój elektronarzędzi ogrodowych oraz poszerzenie oferty narzędzi spalinowych. W bieżącym roku chcemy wprowadzić kilkanaście nowych modeli.

Kenichi Ohara – prezes zarządu Makita Sp. z o.o.

 

Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o.

Następnie Stanisław Brzuśnian, szef Centralnego Serwisu Makity, przedstawił uczestnikom konferencji nowe rozwiązania techniczne, które zostały wprowadzone w produktach o napędzie spalinowym sygnowanych logo Makita. – Od dwóch lat normy europejskie wymuszają na producentach stosowanie w wyrobach o napędzie spalinowym rozwiązań ograniczających emisje spalin – poinformował Stanisław Brzuśnian. – Makita już kilka lat temu wprowadziła program Go Green mający na celu ochronę środowiska naturalnego. Program ten rozwija się wielokierunkowo, wspomagając działania proekologiczne. W naszych urządzeniach zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in.: technologie Easy Start i zapłonu MPI, które ułatwiają uruchomienie silników, SAS redukującą straty paliwa i SLR gwarantującą całkowite spalanie mieszanki w cylindrze. Nasze narzędzia spalinowe mają także w układzie wydechowym katalizatory, które dopalają szkodliwe związki, chroniąc w ten sposób środowisko i zdrowie użytkowników.

Stanisław Brzuśnian – szef Centralnego Serwisu Makity

Kolejną cześć prezentacji poprowadził Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży. Omówił nowości w ofercie ogrodowej Makity na 2014 r. Scharakteryzował kilka modeli pilarek łańcuchowych, m.in.: Makita EA3110T (Dolmar PS311TH) i Makita EA6100P45E (Dolmar PS6100-45), okrzesywarkę Makita EY2650H25H z wysięgnikiem, która pozwala pielęgnować wysokie drzewa, oraz spalinowe nożyce do żywopłotów na wysięgniku oznaczone jako Makita EN4950H (Dolmar MH246.4D). Są to uniwersalne nożyce profesjonalne do żywopłotu z regulowaną listwą tnącą i wyjątkowo długim wysięgnikiem. Silnik został umieszczony tak, aby stanowił przeciwwagę dla listwy tnącej, co powoduje, że maszyna jest niezwykle wygodna i łatwa w obsłudze podczas cięcia wysokich żywopłotów, jeśli nie używa się podnośnika czy drabiny. Zaprezentowano też nowy model kosy mechanicznej z uchwytem oburęcznym Makita EM2600U oraz gamę kosiarek: Makita PLM4120 oraz samobieżne 3-biegowe Dolmar PM-4601S i Makita PLM5113. Prowadzący zwrócił też uwagę na najlżejsze spalinowe nożyce do żywopłotu Makita EH5000W oraz spalinową przecinarkę do betonu Dolmar PC-6114 (Makita EK6101).

 

Zbigniew Kogut – regionalny koordynator sprzedaży

 

Kolejna część prezentacji poświęcona była urządzeniom o napędzie elektrycznym. Zbigniew Kogut omówił kosiarki Makita ELM4612 i ELM4613 oraz dmuchawę/odsysacz z opcją mulczowania Makita UB0800X. Akumulatorowe elektronarzędzia ogrodowe zaprezentował regionalny koordynator sprzedaży Michał Mucha. Poinformował m.in. o podkaszarkach do trawy o podwyższonej odporności na pył i wilgoć (Makita BUR142UZ i BUR182UZ) oraz wykaszarce Makita DUR182LZ z uchwytem typu pętla, a także o linii narzędzi Li-Ion 36 V z gniazdami zasilającymi 2 x 18 V.
W jej skład wchodzi akumulatorowa pilarka łańcuchowa Makita DUC252Z, dmuchawa Makita DUB361Z oraz nożyce akumulatorowe do żywopłotu Makita DUH651Z z przestawną rękojeścią.
Następnie Sławomir Gronuś, regionalny koordynator sprzedaży, przedstawił gościom konferencji ubiegłoroczne osiągnięcia drużyny drwali sponsorowanej przez Makitę. W spotkaniu uczestniczył jeden z

jej członków, Jacek Stochniałek – aktualny mistrz Polski drwali, który opowiedział o przygotowaniach do zawodów i obecnym wysokim poziomie tej dyscypliny w Polsce. Sławomir Gronuś zwrócił również uwagę na systematycznie zwiększającą się liczbą profesjonalnych pilarek Makity, którymi posługują się zarówno zawodnicy-drwale, jaki i ekipy drwalskie zajmujące się wyrębem i pracami leśnymi: – Coraz więcej zawodników, i to nie tylko sponsorowanych przez Makitę, i coraz więcej drwali wybiera maszyny japońskiej marki. Potwierdza to najwyższą klasę naszych urządzeń i daje nam bardzo dobre perspektywy na zwiększenie udziału w rynkowym segmencie profesjonalnych pilarek spalinowych.

 

Sławomir Gronuś – regionalny koordynator sprzedaży,
i Jacek Stochniałek – aktualny mistrz Polski drwali

 

Ostatnią część merytoryczną konferencji poprowadził Przemysław Dudziak, regionalny dyrektor sprzedaży. Przedstawił uczestnikom prowadzony przez Makitę program ekologiczny Go Green. – Firma Makita na wiele sposobów realizuje misję dbałości o środowisko naturalne – powiedział Przemysław Dudziak. – Stosuje coraz lepsze materiały w produkcji swoich urządzeń, eliminuje substancje chemiczne, których użycie może szkodzić środowisku. Aby rozpropagować ideę dbałości o środowisko naturalne, stworzyliśmy program Go Green. Przez jego popularyzację chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, zadbaliśmy więc o jego promocję w prasie, radiu, telewizji i internecie, a także poprzez reklamy outdoorowe. Wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Szkół „EKO”. Konkurs miał na celu popularyzację problematyki ekologicznej oraz pozytywne stymulowanie młodzieży do poszerzania wiedzy i umiejętności przyrodniczo-technicznych. Już 17 stycznia ruszy nasza całkowicie nowa i  innowacyjna kampania ekologiczna. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.toolstory.pl znajdziecie państwo film pt. „Sprzęt, który kochałem”, w niekonwencjonalny sposób pokazujący, jak ważny jest recykling. Poza tym na stronie znajdą się również najważniejsze informacje: co to jest recykling, jaki sprzęt można oddać do recyklingu czy jakie są korzyści z takich działań. Cała kampania jest innowacyjnym podejściem do tematu, ale jesteśmy pewni, że wszystkim przypadnie do gustu. Podczas merytorycznej części konferencji odbył się także entuzjastycznie przyjęty widowiskowy pokaz rzeźbienia w lodzie. Używając elektronarzędzi Makity, przeprowadził go w stylu hip-hop Adam Pieśniewski i jego team Ostre Cięcie. Przypomnijmy, Adam Pieśniewski zajmuje się spektakularnymi pokazami rzeźbienia w lodzie, tworzeniem lodowych barów, dużych konstrukcji, jak też prowadzeniem profesjonalnych warsztatów, na których uczy wykonywania rzeźb w tym trudnym do obróbki materiale.

 

Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzedaży

 

Konferencję zakończył bankiet w klimacie rosyjskiego podziemia. Jak zwykle, był okazją do rozmów kuluarowych, wymiany doświadczeń, a także świetnej zabawy do samego rana.

 

Rzeźba lodowa: pilarkaMakita

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kielecka Przemysłowa Wiosna w 2024 r.

Tradycyjnie targi STOM wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w pierwszym kw. 2024 r. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-22 marca 2024 r. na Targach Kielce.

Od 2015 roku z edycji na edycję powierzchnia targów STOM rosła o 20%, trend ten został zachwiany przez pandemię. 2023 rok przyniósł powrót do tendencji wzrostowej – W 2024 r. Przemysłowa Wiosna będzie nie tylko większa od rekordowej edycji z 2019 r., będzie największa w historii. Tak jak w ubiegłych latach, wydarzenie to składa się z wyspecjalizowanych imprez targowych – STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM LASER, STOM-ROBOTICS, STOM-FIX, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, EXPO-SURFACE, KIELCE FLUID-POWER, Targi Elektroniki i

Automatyki TEiA, CONTROL-STOM oraz DNI DRUKU 3D. Piotr Pawelec, menadżer projektu poinformował, że tylu wystawców i tylu pracujących maszyn jeszcze w kieleckim ośrodku podczas Przemysłowej Wiosny nie było. Można będzie się zapoznać z ofertą nie tylko krajowej czołówki, ale prawie 600 firm, które do Kielc przyjadą m.in. z: Wielkiej Brytanii, Grecji, Austrii, Słowacji, Szwecji, USA, Japonii, Korei Południowej, Łotwy, Tajwanu, Holandii, Szwajcarii, Czech, Chin, Luksemburga, Francji, Finlandii, Węgier, Portugalii, Włoch, Belgii, Niemiec, Turcji oraz Hiszpanii.

Salon Technologii Obróbki Metali słynie z dynamiki prezentacji. Nie inaczej będzie w tym roku. Prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, prezentacje urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze oraz robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D – to tylko kilka przykładów tego co będzie się działo w halach kieleckiego ośrodka. Doskonałym uzupełnieniem tej oferty są merytoryczne spotkania z profesjonalistami, podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny odbędą się seminaria poświęcone metrologii, laserom, a także technologiom przyszłości w przemyśle 4.0. Naszym zdaniem, zważywszy wielkość imprezy i jej wzrastający poziom umiędzynarodowienia, obecność na Przemysłowej Wiośnie 2024 jest obowiązkowa.

Opr. HB (mat. Targi Kielce)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Konferencja ogrodowa Makity

W tym roku Makita zaprosiła swoich partnerów handlowych na konferencję ogrodową do Tunezji. W spotkaniu uczestniczyło 150 przedstawicieli dystrybutorów urządzeń spalinowych i ogrodowych japońskiego producenta.

 

 

 

Konferencję otworzył Artur Królikowski, dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o. Omówił wyniki ekonomiczne spółki i sytuację rynkową w ub.r. – Rok 2012 był trudnym okresem w polskiej gospodarce – powiedział Artur Królikowski. – Duże wahania popytu sprawiły, że wiele firm z branży ogrodowej zanotowało spadek obrotów. Dlatego cieszy nas fakt, że uzyskaliśmy w tym czasie dobre wyniki biznesowe.
Następnie Przemysław Dudziak, regionalny

dyrektor sprzedaży, Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży, oraz Stanisław Brzuśnian, szef Centralnego Serwisu Makity, omówili ofertę narzędzi spalinowych, które zostaną wprowadzone do oferty japońskiej firmy w 2013 r. Zaprezentowano m.in. nowe pilarki łańcuchowe, w których zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, m.in. technologie Easy Start i zapłonu MPI, które ułatwiają uruchomienie silników, jak też SAS redukującą straty paliwa i SLR gwarantującą całkowite spalanie mieszanki w cylindrze. Pilarki mają w układzie wydechowym katalizator, który dopala szkodliwe związki, chroniąc w ten sposób środowisko i zdrowie użytkowników pił łańcuchowych. Wspomniane rozwiązania wykorzystano zarówno w pilarkach profesjonalnych: Makita EA5000P38D, Makita EA6100P45 (Dolmar PS6100-45), Makita EA7300P50E (Dolmar PS7310-50) i Makita EA7900P60E-PM, jak też tych przeznaczonych dla gospodarstw domowych: Makita EA3500S35B (Dolmar PS35C-35), Makita EA3500F35B (Dolmar PS350SC-35) i Makita EA3500F38C (Dolmar PS350SC-38). Ponadto nowa pilarka profesjonalna EA7900P60E-PM wyposażona została w bardzo trwałą, wykonaną ze stali chromowo-molibdenowej prowadnicę POWERMATCH. Po pilarkach przedstawiono rozdrabniarki do gałęzi Makita UD2500 (Dolmar FH-2500), kosiarki spalinowe Makita PLM4617 (Dolmar PM-46N), Makita PLM4618 (Dolmar PM-46S) i Makita PLM4621 (Dolmar PM-4601S), Makita PLM5600 (Dolmar PM-5600S3), wertykulatory Makita UV3200 (Dolmar EV-3213), Makita UV3600 (Dolmar EV-3618), traktorek spalinowy Makita PRM0600 oraz przecinarki spalinowe Makita EK610 i 1EK7651H (Dolmar PC-7614V). Warto tu wspomnieć, że duże zainteresowanie partnerów handlowych Makity wzbudziły najmocniejsze kosy spalinowe z silnikami 4-suwowymi Makita EM4350UH (Dolmar MS-430.4U), Makita EM4351UH (Dolmar MS-4300.4U). Przypomnijmy, że 4-suwowe silniki Makity charakteryzują się wysokim momentem obrotowym i w porównaniu do konwencjonalnych silników wytwarzają o 20-30% więcej mocy.
Sławomir Gronuś, regionalny koordynator sprzedaży, zapoznał partnerów handlowych z nowościami z asortymentu pomp. Makita wprowadza do oferty kolejne pompy zanurzeniowe do wody czystej lub lekko zanieczyszczonej oznaczone jako PF0300, PF0800 i PF1100, jak też do zanieczyszczonej lub zabłoconej: PF0410, PF1010 i PF1110. Pompy Makita EW1050HX i EW1060HX, przeznaczone do usuwania wody z zalanych miejsc oraz do mycia samochodów, narzędzi ogrodniczych, sprzętu rolniczego, ścian, dachów itp., wyposażono w spalinowe silniki 4-suwowe, które są przyjazne dla środowiska i proste w obsłudze.
Akumulatorowe elektronarzędzia ogrodowe zaprezentował regionalny koordynator sprzedaży Michał Mucha. Omówił m.in. wykaszarki do trawy Makita BUR141Z oraz BUR181Z (Dolmar BUR181SH), nożyce do żywopłotu Makita BUH550Z2C (Dolmar BUH650Z2C) oraz akumulatorową dmuchawę Makita BUB360Z2C.
Uczestnicy konferencji zapoznali się także z sukcesami Radka Typy, młodego rajdowca sponsorowanego przez Makitę. W sezonie rajdowym 2012 r. Radek Typa startował fordem fiesta R2 i wraz z pilotem Szymonem Gospodarczykiem wziął udział w Pucharze Castrol Edge Fiesta Trophy, zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga sponsorowana przez Makitę odniosła wiele sukcesów i była najlepsza w całym sezonie w Pucharze Forda Fiesty oraz klasie 6. Warto tu wspomnieć, że 38. Rajdzie Koszyc wygrała rywalizację wśród aut przednionapędowych, klasę 6. i grupę R. Prezentacja sukcesów załogi rajdowej zakończyła merytoryczną część szkolenia. W programie konferencji znalazło się też wiele atrakcji, m.in. jej uczestnicy zwiedzili Starą Medinę, Souku i Sidi Bou Said w Tunisie oraz ruiny Kartaginy.

 

*Zdjęcie główne, od lewej: Stanisław Brzuśnian – szef Centralnego Serwisu Makity, Artur Królikowski – dyrektor handlowy Makita Sp. z o.o, Hiroshi Hoshino – asystent prezesa Makita Sp .z

o.o., Kenichi Ohara – prezes Makita Polska Sp. z o.o., i Przemysław Dudziak – regionalny dyrektor sprzedaży Makita Sp. z o.o.

 

 


ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu