KOMPAKTOWY, AKUMULATOROWY ODKURZACZ METABO AS 18 L PC COMPACT

Bezprzewodowy odkurzacz Metabo AS 18 L PC Compact opracowano z myślą o zastosowaniach mobilnych i w miejscach o bez dostępu do sieci elektrycznej.

Przeznaczenie operacyjne i konstrukcja 2-częściowa

Bezprzewodowy odkurzacz Metabo AS 18 L PC Compact przeznaczony jest do zastosowań profesjonalnych i posiada certyfikat zgodności z normą UE dla pyłów klasy L. Ma kompaktowe wymiary, zaś jego masa wraz z akumulatorem wynosi tylko 4,8 kg. Podczas pracy może być ustawiony na stabilnym podłożu, np. na podłodze czy stole roboczym, jak też trzymany w ręce lub zawieszony na ramieniu, gdyż wyposażono go w służący do tego pasek z mocnej materiałowej taśmy.

Odkurzacz

przemysłowy Metabo AS 18 L PC Compact, tak jak każdy klasycznie zbudowany odkurzacz przemysłowy, składa się z dwóch części. Dolna to pojemnik na odpady o pojemności 6 l mający mocną obudowę z tworzywa sztucznego. W górnej zaś części mieszczą się włącznik i przyciski funkcyjne, elektronika sterująca, silnik wraz z turbiną, mocowanie akumulatora oraz demontowalny filtr o powierzchni 3000 cm2 przeznaczony do usuwania pyłów klasy „L”. Dostępna jest także wersja omawianego sprzętu z filtrem HEPA oznaczona jako akumulatorowy odkurzacz przemysłowy Metabo AS 18 HEPA PC Compact. Omawiany odkurzacz wyposażony jest w uchwyt na rury ssące i w pyło- oraz bryzgoszczelną komorę na akumulator, która zamykana jest klapką.

Odkurzacz Metabo AS 18 L PC Compact to sprzęt, w którym zastosowano wydajną turbinę napędzaną 4-polowym silnikiem prądu stałego o napięciu zasilania wynoszącym 18 V. Odkurzacz generuje maksymalny przepływ powietrza wynoszący 2100 l/min i podciśnienie o wartości 120 mbar. Pracuje w dwóch trybach: ECO i BOOST, które ustawia się wygodnym w obsłudze przyciskiem. Pierwszy z trybów zapewnia dłuższy czas działania na jednym ładowaniu akumulatora i przeznaczony jest do współpracy z elektronarzędziami akumulatorowymi podczas prac, podczas których nie powstają duże ilości pyłów lub wiórów. Doskonale nadaje się też do odkurzania delikatnych powierzchni. Drugi tryb BOOST oferuje maksymalną moc ssania i należy go wykorzystywać w pracach, podczas których powstają większe ilości pyłu lub wiórów, jak też do oczyszczania mocno zabrudzonych powierzchni.

Odkurzaczem Metabo AS 18 L PC Compact możemy sprzątać nie tylko na sucho, ale także na mokro. Można też wykorzystywać go jako dmuchawę, np. do usuwania pyłu z obrabianych elementów, jak również z używanych elektronarzędzi. Odkurzacz wyposażono też w funkcję PressClean. Służy ona do oczyszczania filtra mocnym strumieniem powietrza. W tym celu podczas przerw w pracy należy nacisnąć jej włącznik i zatkać mufę zbiornika lub otwór węża. Funkcja ta przeciwdziała zatykaniu się filtra i zapewnia stałą maksymalną moc ssania oraz wysoką efektywność pracy. Na wyposażeniu odkurzacza AS 18 L PC Compact znajdują się: wąż ssący (Ø 32 mm/2,5 m), 3 plastikowe rury ssące, dysza ssąca (szerokość – 120 mm), ssawka szczelinowa, pas do przenoszenia i tuleja łącząca (średnica wewnętrzna/zewnętrzna – 28/35 mm) oraz worek filtrujący na odpady wykonany z flizeliny.

Zasilanie akumulatorowe

Bezprzewodowy odkurzacz Metabo AS 18 L PC Compact może być zasilany wszystkimi systemowymi akumulatorami Metabo z linii Li-Power (standardowe) oraz LiHD (wysokonapięciowe) o napięciu znamionowym 18 V i pojemnościach: 2.0, 4.0 lub 5,2 Ah (Li-Power) albo 4.0. 5.5, 8.0 i 10.0 Ah (LiHD). Są one wyposażone we wskaźniki informujące o stanie ich naładowania.

Dane techniczne akumulatorowego odkurzacza Metabo AS 18 L PC Compact

Klasa pyłówL
Napięcie zasilania18 V
Stosowane akumulatory Li-Power18 V/2.0, 4.0 lub 5,2 Ah
Stosowane akumulatory LiHD18 V/5.5, 8.0 i 10.0 Ah
Maks. wielkość przepływu powietrza2100 l/min
Podciśnienie maks.120 mbar
Powierzchnia filtracyjna3000 cm²
Pojemność zbiornika 6 l
Ciężar z akumulatorem4,8 kg

Reasumując, akumulatorowy odkurzacz przemysłowy Metabo AS 18 L PC Compact to niewielkiej wagi i rozmiarów urządzenie, które umożliwia czystą pracę elektronarzędziami bezprzewodowymi w miejscach niezelektryfikowanych. Dostępny jest też w zestawie ze akumulatorową szlifierką mimośrodową Metabo

SXA 18 LTX 125 BL, z którą stanowi zgrany duet umożliwiający bezpyłowe i efektywne szlifowanie materiałów drewnianych.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments