Kompaktowy odkurzacz bezprzewodowy Bosch GAS 18V-10 L Professional

Odkurzacz bezprzewodowy Bosch GAS 18V-10 L Professional to lekkie i kompaktowe urządzenie.

Odkurzacz Bosch przeznaczony jest do zastosowań mobilnych …

… jak też w miejscach o ograniczonym dostępie do sieci elektrycznej. Współpracuje z elektronarzędziami i zapewnia czyste miejsce pracy. akumulatorowy odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 18V-10 L Professional to sprzęt profesjonalny klasy L. Wyróżniają go kompaktowe wymiary, niska masa wynosząca bez akumulatora 4,7 kg oraz wysoka efektywność pracy. Nowy bezprzewodowy odkurzacz Bosch to urządzenie klasycznie skonstruowane składające się z dwóch głównych części. W górnej mieszczą się włącznik, wskaźnik naładowania akumulatora, elektronika sterująca, silnik wraz z turbiną, zamykana pokrywą komora

akumulatora oraz demontowalny filtr o powierzchni 2375 cm2. Na obudowie tej części zlokalizowane są również uchwyty na wąż i rury ssące oraz akcesoria. Dolna część to zbiornik na odpady. Jego pojemność dla nieczystości suchych wynosi 10 l, zaś mokrych – 6 l. Wykonano go z przeźroczystego tworzywa sztucznego, dzięki czemu użytkownik może łatwo kontrolować poziom jego napełnienia.

Odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 18V-10 L Professional to sprzęt, w którym zastosowano wydajną turbinę napędzaną 4-polowym silnikiem prądu stałego o napięciu zasilania wynoszącym 18 V. Urządzenie generuje maksymalny przepływ powietrza wynoszący 34 l/s i podciśnienie o wartości 115 hPa. Zastosowano w nim technologię cyklonicznego obiegu powietrza w zbiorniku, która przeciwdziała zatykaniu się filtra głównego, gdyż powoduje szybsze opadanie dużych cząstek pyłu. Dzięki niej nowy sprzęt pracuje ze stałą, maksymalną siłą ssania i nie jest konieczne użycie worków na odpady, co znaczenie obniża jego koszt eksploatacji. Możemy usuwać nim nie tylko nieczystości suche, ale także mokre.

Na wyposażeniu akumulatorowego odkurzacza znajdują się: wąż ssący (1,6 m), 3 plastikowe rury ssące, dysze do fug i podłóg, pas do przenoszenia i 4 kółka, które po zamontowaniu ułatwiają jego przemieszczanie. Do podłączania i wymiany akcesoriów nowy odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 18V-10 L Professional wykorzystuje system Click and Clean. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i łatwe łączenie węży ssących z króćcami maszyn lub końcówkami o różnych średnicach.

Solidne wykonania i systemowe zasilanie

Odkurzacz przemysłowy Bosch GAS 18V-10 L Professional spełnia normę wodoszczelności IPX4. Do jego zasilania służą systemowe akumulatory Li-Ion 18 V z linii GBA i wysokoprądowej ProCORE, należące do Bosch Flexible Power System. Ich poziom naładowania możemy sprawdzić dzięki 5-ledowemu wskaźnikowi znajdującemu się na obudowie urządzenia.
Akumulatorowy odkurzacz Bosch GAS 18V-10 L Professional to wszechstronne mobilne urządzenie. Z jego zalet mogą skorzystać fachowcy różnych specjalności: od budowlańców do stolarzy, parkieciarzy itd.

Dane techniczne akumulatorowego odkurzacza Bosch GAS 18V-10 L Professional

Klasa usuwanych pyłówL
Napięcie zasilania18 V
Stosowane akumulatory GBA18 V/2.0, 4.0, 5,0 i 6.0 Ah
Stosowane akumulatory ProCORE18 V/4.0, 5.5, 8.0 i 12.0 Ah
Maks. wielkość przepływu powietrza34 l/s
Podciśnienie maks.115 hPa
Powierzchnia filtra2375 cm²
Pojemność zbiornika brutto/netto10/6 l
Ciężar bez akumulatora4,7 kg
Czas pracy4 min/h
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mikołaj
Mikołaj
3 miesięcy temu

Przy możliwych do wykorzystania akumulatorach warto by było wspomnieć, że użycie 12Ah wymusza demontaż klapy osłonowej gdyż już nie da się jej zamknąć. Maks 8Ah daje taką możliwość.
Skolei stosowanie mniejszych aku niż 4Ah nie ma sensu gdyż ulegną szybkiemu uszkodzeniu – odkurzacz opróżnia je w oka mgnieniu rozładowując poniżej dozwolonego poziomu! (błąd boscha)
Bardzo “po łebkach” ten artykuł.
Ale trzeba przyznać, że odkurzacz godny uwagi mimo jeszcze kilku innych może nie wad ale uchybień, które mogą irytować.