Kompaktowe rozwiązanie do narożników i krawędzi ze stali nierdzewnej

FEIN rozszerza swoją ofertę narzędzi do obróbki stali nierdzewnej o szlifierkę do spoin pachwinowych. Płaska, obracana bez użycia narzędzi przystawka umożliwia szybką i efektywną obróbkę spoin pachwinowych w konstrukcjach metalowych bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich elementów, w tym również w trudno dostępnych narożnikach. Szlifierka do spoin pachwinowych KS 10-38 E firmy FEIN powstała z myślą o potrzebach zakładów ślusarskich, firm zajmujących się produkcją balustrad i zbiorników, obróbką metalu oraz producentów statków, jak również branży motoryzacyjnej.

 

 


Kompaktowa szlifierka do spoin pachwinowych w

trudno dostępnych miejscach

Spoiny pachwinowe powstają automatycznie wskutek zespawania pod kątem dwóch elementów. Aby spełnić wymagania klientów pod względem estetyki i odporności korozyjnej, miejsca te muszą być szlifowane. Specjalnie do tego niszowego zastosowania firma FEIN stworzyła doskonałe rozwiązanie. Dzięki głowicy o wysokości jedynie 33 mm ta wydajna szlifierka dotrze bez trudu nawet do trudno dostępnych spoin pachwinowych. Zaprojektowaną przez FEIN przystawkę można obrócić płynnie w zakresie 90 stopni w obu kierunkach i zamocować bez użycia narzędzi na głowicy. Uzyskano dzięki temu mniejszą długość narzędzia. Umożliwia to również obróbkę spoin w narożnikach oraz z przesunięciem w bok. W zależności od pozycji roboczej osłonę przeciwiskrową można przestawić lub całkowicie ściągnąć.

 

Bezobsługowy system napinania paska zapewnia narzędziu długą trwałość

Niezwykle wysoką trwałość urządzenia i napędu uzyskano dzięki bezobsługowemu systemowi napinania paska. Zaprojektowany przez FEIN napinacz zapewnia optymalne przenoszenie napędu i ochronę paska napędowego. Objęta zgłoszeniem patentowym blokada wrzeciona umożliwia łatwą wymianę tarcz włókninowych bez obciążenia paska napinającego.

 

Wysoka moc zapewnia efektywność pracy

Wysokie tempo pracy, w szczególności przy długich spoinach, zapewnia odporny na przeciążenia silnik o mocy 800 W. Dwustopniowa przekładnia redukcyjna daje wysoki moment obrotowy. Zakres prędkości obrotowej od 1350 do 3750 obr./min jest regulowany elektronicznie. Podczas pracy ciągłej urządzenie i przystawka nie przegrzewają się, co gwarantuje bezpieczeństwo i eliminuje konieczność przerywania obróbki.

 

Tarcze włókninowe do różnych zastosowań

FEIN oferuje prasowane na twardo tarcze włókninowe o średnicy 150 mm i grubości 3 i 6 mm. Gruboziarniste tarcze włókninowe nadają się do usuwania zgorzeliny spawalniczej ze spoin oraz usuwania zarysowań. Za pomocą tarcz średnioziarnistych można wyrównać i zeszlifować spoinę. Tarcze drobnoziarniste służą do zrównywania konturów, usuwania przebarwień i satynowania. Tarcze o najwyższej gradacji przygotowują spoiny do polerowania. Odpowiednie wyprofilowanie tarczy włókninowej zapewnia bloczek profilujący FEIN. Za pomocą tarcz filcowych i past polerskich FEIN spoiny pachwinowe można wypolerować na wysoki połysk.

 

Oferta FEIN do stali nierdzewnej

Oferta produktów FEIN do stali nierdzewnej obejmuje elektronarzędzia oraz akcesoria dostosowane do typowych zastosowań w dziedzinie obróbki powierzchni ze stali nierdzewnej. Zawiera ona szlifierki kątowe, szlifierko-polerki oraz zestawy akcesoriów do obróbki płaszczyzn, rur, profili, narożników i krawędzi. Specjalnie do szlifowania i polerowania rur oraz profili firma FEIN oferuje wydajne i poręczne pilniki taśmowe i szlifierki do rur. Szlifierki taśmowe GRIT są przeznaczone do obróbki seryjnej. Ofertę FEIN do stali nierdzewnej uzupełnia bogaty wybór akcesoriów.

Szlifierka FEIN do spoin pachwinowych oferowana jest w plastikowej walizce wraz ze średnio- i drobnoziarnistą tarczą włókninową oraz bloczkiem profilującym. Dostępna jest w specjalistycznych sklepach (ich lista sklepów znajduje się na: www.fein.pl/corp/pl/pl/dealer/dealer_search.php).

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wiertarki udarowe (część III). Konstrukcja (2)

Łożyska w wiertarce służą do mocowania elementów obracających się, a więc wirnika silnika, wałków przekładni i wrzeciona. Wykorzystuje się do tego łożyska toczne: kulkowe i igiełkowe i ślizgowe. Ich mocne osadzenie jest niezwykle ważne z punktu widzenia precyzji i stabilności pracy mechanizmów tych maszyn. Wiertarki udarowe profesjonalne charakteryzują się bardzo pewnym osadzeniem łożysk, a zatem ich części mechanicznych.

Niektóre wiertarki udarowe o dużej mocy nominalnej, tj. powyżej 800 watów, wyposaża się w sprzęgło przeciążeniowe. Jest ono integralną częścią mechanizmów przekładni. Jego zadaniem jest odłączenie napędu od wiertła w przypadku zakleszczenia się w obrabianym materiale. Sprzęgło spełnia także dwie

podstawowe funkcje: chroni operatora przed urazem wywołanym uderzeniem maszyną obracającą się wokół osi wiertła, a także zabezpiecza silnik przed przeciążeniem mogącym spowodować spalenie jego uzwojeń.

Zakończenie wrzecion wiertarek udarowych jest gwintowane, aby je wyposażać w tzw. uchwyty wiertarskie umożliwiające mocowanie wierteł lub innych narzędzi z chwytami walcowymi oraz sześciokątnymi. Wielkość gwintu wrzeciona jest ważnym parametrem maszyn, ponieważ informuje użytkowników o tym, jaki uchwyt wiertarski nadaje się dodanej maszyny. Najbardziej popularne gwinty wrzecion to: 3/8” x 24 UNF, 1/2” x 20 UNF i 5/8” x 16 UNF. Obecnie produkuje się bardzo wiele różnych uchwytów do wiertarek udarowych o określonym zakresie stosowania oraz obciążalności udarami i momentem obrotowym. Generalnie można je podzielić na: kluczykowe (zębate) i bezkluczykowe (zwane szybkozaciskowymi lub szybkomocującymi). Ważnym parametrem uchwytów jest zakres mocowanych w nich narzędzi (wierteł). W obecnie dostępnych tego typu akcesoriach, stosowanych w wiertarkach udarowych, można mocować narzędzia z chwytami o średnicy od 1 do 16 mm, przy czym w maszynach wykorzystuje się uchwyty o zakresach: 1-13 mm, 1,5-13 mm i 3-16 mm. Uchwyty umożliwiające aplikację udarów i wysokich momentów obrotowych są wykonane z mocniejszych materiałów i odporne na duże przeciążenia. Ich szczęki, żeby nie ulegały szybkiemu zużyciu, wykonuje się z węglików spiekanych. Uchwyty te są przeważnie kluczykowe, gdyż umożliwiają mocniejsze mocowanie osprzętu od uchwytów bezkluczykowych.

Niektóre z wiertarek mają na końcu wrzeciona sześciokątny gniazdowy otwór 1/4” przeznaczony do bezpośredniego montowania w nich bitów. Dzięki temu można nimi operować w trudniej dostępnych miejscach, gdyż pozbawione uchwytu wiertarskiego mają nieco mniejsze wymiary. Bity jednak montuje się przeważnie w uchwytach wiertarskich, bezpośrednio lub korzystając z dodatkowego uchwytu pośredniczącego (tzw. uchwyt z sześciokątnym napędem1/4”).

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu