KOMPAKTOWE ROZMIARY I SZEROKI ZAKRES OBROTÓW ORAZ ZASTOSOWAŃ. 3-BIEGOWE WIERTARKO-WKRĘTARKI METABO

Metabo rozszerza rodzinę swoich wiertarko-wkrętarek 18 V klasy LTX o maszyny wyposażone w 3-biegowe przekładnie i silniki bezszczotkowe. Urządzenia mają znacznie poszerzony zakres zastosowań i łączą kompaktowe wymiary, niską masę i wysoką efektywność pracy.

 

Nowa rodzina 3-biegowych wiertarko-wkrętarek Metabo klasy LTX przeznaczona jest dla profesjonalistów i donajbardziej wymagających zadań. Spełniają oczekiwania zarówno stolarzy, cieśli, dla których możliwość szybkiego wiercenia jest ważną cechą tego typu urządzeń, jak też profesjonalistów z budownictwa i branży renowacji. Nowe wiertarko-wkrętarki Metabo LTX to bowiem mocne i wszechstronne maszyny mające bardzo szeroki zakres zastosowań, wyposażone w trzeci bieg oferujący 3800 obr./min. Wyposażono je w bezszczotkowe silniki drugiej

generacji, które ustanawiają nowe standardy mocy i efektywności, co jest wynikiem zastosowania w nich uzwojeń o specjalnej konstrukcji. Dzięki tym silnikom oraz technologii zasilania LiHD nowe 3-biegowe wiertarko-wkrętarki generują 60 Nm momentu dla wkręcania miękkiego, a dla wkręcania twardego – 120 Nm. Urządzenia wyróżniają się wysoką mocą i ekstremalnie kompaktowymi wymiarami. Np. model BS 18 LTX-3 BL Q I ma 213 mm długości, a po demontażu uchwytu wiertarskiego Quick zmniejsza się ona do 168 mm.

01d_Metabo_cordless_impact_drill_SB-18-LTX-3-BL-Q-I

Trzy biegi do wszystkich zastosowań

Wiertarko-wkrętarką Metabo BS 18 LTX-3 BL Q I możemy wykonywać otwory do 65 mm w drewnie i do 13 mm w stali. Zaś jej udarowym „bliźniakiem” Metabo SB 18 LTX-3 BL Q I wywiercimy też otwory w murze o średnicy do 16 mm. Wszystkie nowe 3-biegowe wiertarko-wkrętarki Metabo to wysoce uniwersalne maszyny. Sprawdzą się podczas precyzyjnego montażu małych wkrętów i szybkiego wiercenia w stali oraz drewnie, jak też w trakcie operacji wymagających użycia dużej siły. Zastosowano w nich precyzyjną regulację momentu obrotowego, która redukuje jego wielkość do wartości optymalnej dla najmniejszych wkrętów. Żeby dokładnie punktowo wiercić w elementach o gładkich i śliskich powierzchniach lub demontować uszkodzone lub zapieczone wkręty, możemy użyć trybu impulsowego.

04a_Metabo_Quick-System_SB-18-LTX-3-BL-Q-I

Wiertarko-wkrętarki wyposażono w diodę LED oświetlającą miejsce obróbki i ułatwiającą pracę w ciemnych pomieszczeniach. Na I biegu (600 obr./min) i II (2050 obr./min) mają one ten sam zakres prędkości obrotowych i momentów co ich 2-biegowe odpowiedniki klasy LTX. Gdy włączymy III bieg, mamy do dyspozycji 3800 obr./min, co pozwala wykonywać niewielkie otwory w metalach z optymalną prędkością skrawania.
Wszystkie nowe modele 3-biegowych wiertarko-wkrętarek Metabo dostępne są z praktycznym systemem Quick szybko wymiennych adapterów narzędziowych. Profesjonaliści mogą wykorzystać je do wiercenia, wkręcania oraz wiercenia i wkręcania kątowego. Ich wymiana jest prosta i łatwa, nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Warto tu wspomnieć, że bity mogą też być mocowane bezpośrednio we wrzecionach wiertarko-wkrętarek. Dzięki temu maszyny stają się krótsze oraz lżejsze i zdolne do pracy w trudno dostępnych miejscach. W przypadku konieczności użycia dużej siły, we wkrętarkach możemy zastosować przystawkę Metabo PowerX3 zwielokratniającą moment obrotowy. Maszyny dostępne są w opcji PICK+MIX, czyli można je nabyć bez akumulatorów i ładowarek i dowolnie konfigurować z systemami zasilania Li-Ion Metabo.

04b_Metabo_Quick-System_SB-18-LTX-3-BL-Q-I

Reasumując, Metabo wprowadza na rynek profesjonalne wiertarko-wkrętarki klasy LTX o zwiększonej wszechstronności. Urządzenia oferują największy na rynku poziom funkcjonalności i są odpowiedzią na wymagania prawdziwych fachowców.

opr. pins (mat. Metabo)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar