Kompaktowe odkurzacze bezprzewodowe Festool CTC MINI/MIDI

Festool rozszerzył swoją ofertę 18 V o dwa kompaktowe odkurzacze bezprzewodowe: CTC MINI i CTC MIDI. Zapewniają one mobilną, zdrową i bezpyłową pracę.

Bezpyłowa praca i ochrona zdrowia – bez modułu gniazda wtykowego

Odkurzacz akumulatorowy CTC MINI i MIDI to sprzęt, który uwielbia kurz i jest idealnie dopasowany do narzędzi akumulatorowych Festool. Innowacyjna funkcja automatycznego uruchamiania, w technologii Bluetooth® oraz praktyczna obsługa zdalna zapewniają doskonałą współpracę narzędzia akumulatorowego z odkurzaczem. W obu przypadkach odkurzacz włącza się automatycznie po uruchomieniu narzędzia akumulatorowego. Co więcej, oba odkurzacze imponują maksymalną siłą ssania dzięki turbinie 36 V z dwoma akumulatorami 18 V. To

znaczy, że w niczym nie ustępują one wersjom przewodowym. Oba kompaktowe odkurzacze bezprzewodowe są idealnie dostosowane do mobilnych zastosowań związanych z cięciem, szlifowaniem i wierceniem. Firma Festool wyposażyła każdy z nich w funkcję czyszczenia ręcznego. Oznacza to, że dzięki ręcznemu czyszczeniu filtra głównego i worka filtrującego, można w łatwy i szybki sposób przywrócić moc ssania, w przypadku zatkania filtra lub worka filtrującego. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa maksymalny stopień napełnienia. W zależności od zastosowania moc ssania może być regulowana w trzech stopniach. Z kolei zastosowanie odpowiedniego stopnia wydłuża czas pracy akumulatora. Każdy omawiany odkurzacz wyposażony jest w gładki, elastyczny wąż ssący: Jest bardzo wytrzymały i niezwykle giętki, bez problemu przesuwa się po każdej krawędzi. Jego stożkowa geometria zapewnia zwiększoną moc ssania.

Odkurzacz bezprzewodowy – niezależność od źródła prądu

Odkurzacz akumulatorowy Festool to maksymalna mobilność: kompaktowa konstrukcja, niewielki ciężar oraz akumulator zamiast przewodu. Bez znaczenia, czy chodzi o mobilne cięcie, szlifowanie czy wiercenie, kompaktowa konstrukcja i niewielki ciężar sprawiają, że odkurzacz akumulatorowy Festool to idealny partner w codziennej pracy. Duży, wewnętrzny schowek na wąż, ułatwia nie tylko przechowywanie gładkiego węża ssącego, ale zapewnia też bezpieczeństwo i czystość podczas transportu. Dzięki 4 akumulatorom i nowej szybkiej ładowarce TCL 6 DUO większość zastosowań akumulatorowych można wykonać bez przerywania dotychczasowej pracy. Dodatkowo nowe zestawy zasilające umożliwiają łatwe pakowanie i szybkie ładowanie – akumulatory i szybka ładowarka są bowiem w Systainerze³. Stanowią one idealne uzupełnienie odkurzaczy akumulatorowych oraz nowej, akumulatorowej ukośnicy przesuwnej KSC 60. Zestawy energii są dostępne do wszystkich zastosowań i kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami 18 V Festool. Co jest typowe dla rozwiązań stosowanych w Festool – wszystkie elementy systemu są do siebie doskonale dopasowane, dzięki czemu system jest perfekcyjny w każdym calu. Odkurzacz akumulatorowy CTC MINI i MIDI, ładowarki oraz akumulatory są w pełni chronione przez serwis Festool, w ramach bezpłatnej 3-letniej Gwarancji all-inclusive, zapewniając w ten sposób bezproblemowy przebieg pracy.

Nowe kompaktowe odkurzacze bezprzewodowe Festool CTC MINI/MIDI będą dostępne w sklepach specjalistycznych od września 2022 r. Różnią się one objętością pojemnika/worka filtrującego, wymiarami oraz przeznaczeniem do różnych klas pyłu. CTC MIDI jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M (więcej informacji na stronie www.festool.pl).

Opr. HB (mat. Festool)

Dane techniczne odkurzaczy bezprzewodowych Festool CTC MINI/MIDI

Odkurzacz Festool CTLC MINI Odkurzacz Festool CTLC MIDI Odkurzacz Festool CTMC MIDI
Napięcie akumulatora (V)363636
Wielkość przepływu maks. (l/min)310031003100
Podciśnienie maks. (Pa)19.00019.00019.000
Powierzchnia filtracyjna (cm²)336933693369
Pojemność zbiornika / worka filtrującego (maks., l)10/7,515/12,515/12,5
Wymiary (dł. x szer. x wys). w mm550 x 320 x 455  550 x 320 x 495550 x 320 x 495
Klasa pyłuLLM
Pojemność akumulatora (Ah)4,0/5,24,0/5,2 4,0/5,2 
Czas pracy akumulatora 2 x 4,0 Ah 12-22 min 12-22 min 12-22 min 
Czas pracy akumulatora 2 x 5,2 Ah 16-30 min 16-30 min 16-30 min 
Ciężar z akumulatorem (kg)13,0/13,2 13,2/13,4 13,2/13,4

Fot.:Festool

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments