KOMPAKTOWE MIESZARKI FESTOOL

FESTOOL z serią mieszarek MX wprowadził na rynek prawdziwą innowację – unikalny, opatentowany system ErgoFix. Prawidłowa pozycja ciała niezwykle ułatwia pracę podczas wykonywania trudnych i wyczerpujących czynności, do których należy mieszanie. Poza ergonomią, mieszarki charakteryzuje także wysoka trwałość oraz moc. Urządzenia te są idealnie dostosowane do codziennej pracy na budowie.

 

FESTOOL, niemiecki producent elektronarzędzi, opatentował system regulacji ErgoFix, który umożliwia mieszanie w pozycji wyprostowanej. System ten można łatwo i bez użycia jakichkolwiek narzędzi ustawić w jednej z 5 pozycji, dopasowując wysokość roboczą urządzenia do wzrostu użytkownika. Oznacza to znacznie mniejsze obciążenie dla kręgosłupa, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku mieszania dużych

ilości ciężkich materiałów, a także gwarantuje ergonomiczną pracę użytkownikom. Przy tym mieszarki mogą być wykorzystywane do rozmaitych zastosowań – od mieszania płynów po trudne i wymagające mieszanie najcięższych materiałów.

brt_mx1202eef_768008_a_01a_Derivat_JPG_300DPI

Ergonomiczny jest też uchwyt równoległy. Dwie jego części są od siebie optymalnie oddalone, zapewniając łatwe i wygodne prowadzenie mieszarki. Dodatkowo uchwyt pokryty jest gumą, dzięki czemu urządzenie trzyma się w dłoniach pewnie i bezpiecznie. Oznacza to jeszcze wyższy komfort pracy.
Wszystkie modele wyposażone są w system szybkiej wymiany FastFix, który idealnie nadaje się do stosowania w surowych warunkach placu budowy, oferując przy tym wiele korzyści dla użytkownika. Przede wszystkim system szybkiej wymiany umożliwia beznarzędziowe odłączenie mieszadła od mieszarki. A to z kolei oznacza łatwiejszy transport, bezproblemowe czyszczenie oraz wygodną możliwość szybkiej wymiany mieszadeł.

brt_mx1000eef_767999_p_02a_Derivat_JPG_300DPI

FESTOOL podnosi również poprzeczkę dotyczącą żywotności mieszarek. Przekładnia o odpowiednich parametrach i precyzyjnym ułożyskowaniu w odlewanej ciśnieniowo obudowie z aluminium wykazuje ponadprzeciętną trwałość. Wyłącznik jest chroniony przed zanieczyszczeniami (farbą, pyłem itp.) za pomocą gumowej, przezroczystej osłony. Większa trwałość narzędzia oznacza brak przestojów, które zabierają czas i są kosztowne. Stabilne gumowe nakładki na krawędziach skutecznie chronią maszynę przed uszkodzeniami. Umożliwiają także pewne oparcie urządzenia np. o ścianę. Użytkownik ma więc do dyspozycji mieszarkę, która wytrzymuje wszelkie obciążenia spotykane na co dzień na budowie.

brt_mx1000eef_767999_a_02c_Derivat_JPG_300DPI

Ciągłe udoskonalanie właściwości zapraw, gipsu czy farb wymaga zapewnienia optymalnej metody mieszania. Mieszarki MX dzięki nowoczesnym silnikom z elektroniką typu Constant gwarantują doskonałe rezultaty mieszania, w tym także w przypadku pracy ciągłej. Przełącznik zwiększania prędkości oraz regulator obrotów pozwalają idealnie dostosować prędkość oraz siłę mieszania do rodzaju materiału i szybko osiągnąć pożądane rezultaty.

brt_mx1000eef_767999_a_06a_Derivat_JPG_300DPI

Wszystkie modele wyposażone są fabrycznie w regulację wysokości ErgoFix oraz w system szybkiej wymiany FastFix. Adapter ErgoFix posiada możliwość mocowania mieszadeł na gwint M14. MX 1000 E EF o mocy 1020 W jest mieszarką jednobiegową, uniwersalną, przeznaczoną do mieszania materiałów w ilości do 40 l. Zaś MX 1002 E EF o mocy 1020 W jest wyposażona w przekładnię 2-biegową. Drugi bieg służy do szybkiego i lekkiego mieszania farb, mas wyrównujących, klejów do płytek itp. materiałów o wadze do 40 l. Kolejny model MX 1200 E EF to jednobiegowa mieszarka o mocy 1200 W przeznaczona jest do mieszania większych ilości materiałów, do 60 l. Natomiast mieszarka MX 1202 E EF ma moc 1200 W, 2-biegową przekładnię, dzięki temu można niezawodnie mieszać duże ilości jastrychu, betonu i tynków, do 70 l. Najmocniejszy model MX 1602 E EF ma moc 1500 W, 2-biegową przekładnię i umożliwia jeszcze szybsze i łatwiejsze mieszanie, nawet materiałów o dużej ciągliwości w ilości do 90 l. Wszystkie modele proponowane są w zestawach

różniących się rodzajem mieszadła.

brt_mx1200eef_768004_a_01a_Derivat_JPG_300DPI---Kopia

Oprócz szerokiej gamy mieszarek, FESTOOL oferuje także praktyczny przewodnik, dzięki któremu można samodzielnie dobrać urządzenie oraz rodzaj mieszadła do konkretnego zastosowania (więcej na www.festool.pl/ergofix). Kompletny katalog produktów oraz lista dystrybutorów zawsze dostępne na www.festool.pl.

opr.HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments