KOMPAKTOWE BEZSZCZOTKOWE WIERTARKO-WKRĘTARKI I ZAKRĘTARKI UDAROWE MILWAUKEE® M18™

Milwaukee® rozszerza gamę urządzeń do wiercenia i montażu o kompaktowe, bezszczotkowe wiertarko-wkrętarki oraz zakrętarki udarowe M18™.

Marka Milwaukee®, rozwijając gamę akumulatorowych urządzeń do wiercenia i mocowania, wprowadza nową generację kompaktowych bezszczotkowych urządzeń M18™ stanowiących rozwiązania o najbardziej zwartej budowie w klasie urządzeń 18 V. Zapewniają one o ponad 50% dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii w stosunku do narzędzi z silnikami szczotkowymi. Parametry, które osiągnięto w nowych konstrukcjach, to efekt połączenia silnika bezszczotkowego Milwaukee® POWERSTATE™, elektroniki REDLINK™ oraz akumulatorów systemu

REDLITHIUM-ION™ M18™. Wysoka sprawność silnika oraz ciągła komunikacja między elementami systemu i analizowanie przez układ mikroprocesorowy aktualnego zapotrzebowania na energię zapewnia efektywniejsze jej wykorzystanie i rzadsze korzystanie z ładowarki. Nowe konstrukcje są jeszcze bardziej zwarte od dotychczasowych modeli produkowanych w tej klasie i dzięki temu zapewniają dogodniejszy dostęp do ciasnych miejsc oraz ze względu na niewielki ciężar idealnie nadają się do prac nad głową.

Wiertarko-wkrętarki Milwaukee® M18 CBLDD i M18 CBLPD

M18 CBLDD to kompaktowa bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka M18™ o długości 165 mm i wadze 1,5 kg (z akumulatorem 2,0 Ah) albo 1,8 kg (5,0 Ah). Mając kompaktowe wymiary i doskonałe wyważenie, zapewnia pełną kontrolę nad swoją pracą. Idealnie nadaje się do pracy przy sufitach oraz w ciasnych przestrzeniach. Urządzenie zapewnia maksymalny moment obrotowy wynoszący aż 60 Nm (po wybraniu funkcji wiercenia) oraz obroty regulowane płynnie przyciskiem włącznika w zakresie: 0–500 obr./min. na pierwszym biegu i 0–1800 obr./min. na drugim biegu. Są to parametry odpowiednie dla szerokiego zakresu wiercenia i wkręcania, a ich efektywne wykorzystanie dalece wykracza poza praktykę w klasie urządzeń kompaktowych. W pełni metalowa przekładnia i jej metalowa obudowa oraz nowy, w całości wykonany z metalu uchwyt wiertarski o zakresie mocowania od 1,5 mm do 13 mm zapewniają maksymalną wytrzymałość na uderzenia, przeciążenia
i wstrząsy. Wiertarko-wkrętarka M18 CBLDD wyposażona jest w metalowy, dobrze wyprofilowany zaczep do paska, który użytkownik może zamocować po lewej bądź po prawej stronie obudowy maszyny. Umożliwia on szybkie i wygodne zawieszenie narzędzia na pasie narzędziowym, kieszeni spodni roboczych itp. Dla podwyższenia komfortu pracy w zaciemnionych miejscach urządzenie zostało wyposażone w diodę LED umieszczoną w przedniej części jego korpusu.

 

 

Na bazie tego samego napędu i korpusu inżynierowie z Milwaukee® skonstruowali kompaktową wiertarko-wkrętarkę udarową M18 CBLPD. Jej długość użytkowa jest taka sama jak w M18 CBLDD, zaś waga większa tylko o 4 dag. Moment obrotowy i obroty na obu biegach są również takie same. Częstotliwość udarów jest zróżnicowana i na pierwszym biegu wynosi od 0 do 7500 uderzeń/min, zaś na drugim 0–27.000/min. W praktyce ten klasyczny udar mechaniczny bardzo dobrze spisuje się podczas wiercenia w lekkich materiałach budowlanych, takich jak cegła ceramiczna (szczególnie dziurawka i kratówka), lekkie betony, dachówka ceramiczna, glazura, kamień elewacyjny itp. Wysoka częstotliwość udarów pozwala na dobrą kontrolę podczas operacji wiercenia i uzyskanie otworów bez nadmiernych odprysków. W pełni metalowy uchwyt wiertarski o zakresie mocowania 1,5–13 mm zapewnia maksymalną wytrzymałość na uderzenia, przeciążenia i wstrząsy. Dzięki wzmocnionej konstrukcji szczęk zaciskowych i zwiększonej powierzchni tulei zewnętrznej operator jest w stanie dokładniej dokręcić wiertło w uchwycie, co wpływa zarówno na pewność mocowania, jak i na zmniejszenie awaryjności samego mechanizmu uchwytu.

Zakrętarka udarowa Milwaukee® M18 CBLID

To niewielka bezszczotkowa i kompaktowa maszyna wyposażona w mocowanie na sześciokąt 1/4”, o długości zaledwie 130 mm i wadze 1,7 kg (z akumulatorem 5,0 Ah). Jej konstrukcja zapewnia doskonałą kontrolę i wyważenie przy zwartej budowie. Jest idealna do pracy ponad głową oraz w ciasnych miejscach. Napęd zapewnia do 180 Nm momentu obrotowego przy obrotach 0-3400/min i udar

styczny w zakresie 0-4200 impulsów/min dla szerokiego zakresu mocowań.

 

 

Wysokowydajna przekładnia i koła zębate w całości wykonane z metalu zapewniają doskonałą trwałość i moment obrotowy pozwalający dokręcać śruby do wielkości M14. W przypadku zamocowań stosowanych w budownictwie prezentowaną zakrętarką możemy np. seryjnie wkręcać wkręty ciesielskie do wymiaru 8 x 300 mm. Zakrętarka M18 CBLID podobnie jak wyżej opisane maszyny wyposażona została w diodę oświetlającą powierzchnię roboczą oraz metalowy uchwyt do paska.

Nowe kompaktowe bezszczotkowe urządzenia do wiercenia i mocowania M18™ są w pełni kompatybilne z całą gamą urządzeń M18™ obejmująca obecnie ponad 135 elektronarzędzi i są prawdziwym dowodem na to, że Milwaukee® skupia się na inwestowaniu w technologię dającą zupełnie nową jakość pracy.

 

 

Dane techniczne wiertarko-wkrętarek Milwaukee® M18 CBLDD i M18 CBLPD oraz zakrętarki udarowej M18 CBLID

Model M18 CBLDD M18 CBLPD M18 CBLID
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion Li-Ion
Napięcie akumulatora 18 V 18 V 18 V
Zdolność wiercenia w stali (mm) 13 13 nd*
Zdolność wiercenia w drewnie z wiertłem puszkowym (mm) 28 28 nd
Zdolność wiercenia w drewnie wiertłem spiralnym (mm) 20 20 nd
Zdolność wiercenia w drewnie piłą koronkową do wycinania otworów (mm) 52 52 nd
Zdolność wiercenia w cegle i płytkach ceramicznych (mm) 16 16 nd
Wkręcanie wkrętów do drewna (bez nawiercania wstępnego) (mm) 6 6 8
Obroty bez obciążenia na I/II biegu (min-1) 0-500/0-1800 0-500/0-1800 0-3400/nd
Częstotliwość udaru na I/II biegu (min-1) nd 0-7500/0-27.000 nd
Częstotliwość udaru stycznego (min-1) nd nd 4200
Maks. moment obrotowy w wypadku zastosowania akumulatora 5,0 Ah (Nm) 60 60 180
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego (mm) 1,5-13 1,5-13 nd
Ciężar wg procedury EPTA 01/2014 (2,0 Ah, kg) 1,5 1,54
Ciężar wg procedury EPTA 01/2014 (5,0 Ah, kg) 1,79 1,84 1,7
Maksymalna wielkość śruby/nakrętki nd nd M14
Gniazdo końcówki nd nd HEX ¼” (6,35 mm)

* nie dotyczy

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar