Kompaktowe akumulatorowe nożyce FEIN do cięcia po łuku

Firma FEIN wprowadziła na rynek nowe nożyce wyposażone w wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy i tym samym rozszerzyła swoją ofertę produktów do obróbki blachy. Niemiecka firma zmodernizowała także nożyce zasilane sieciowo, zostały one bowiem wyposażone w mocniejszy silnik i nową obudowę ze strefą softgrip. Nowe elektronarzędzia są dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach od czerwca 2012 r.

 


Nożyce stosuje się do szybkiego cięcia blachy trapezowej, falistej oraz w arkuszach i profili bez zniekształcania brzegów ciętych elementów, jak również do precyzyjnego wycinania otworów. Narzędzie tnące składa się ze stempla,

matrycy i jej uchwytu. Nożyce FEIN mają kompaktową budowę i są idealne do cięcia po łuku, dzięki czemu można nimi pracować w trudno dostępnych miejscach. FEIN, niemiecka firma o długiej tradycji w produkcji elektronarzędzi, wytwarza nożyce już od 1927 roku.

 

Nożyce akumulatorowe FEIN

Są wyposażone w wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy 14,4 V i dzięki temu mają porównywalną wydajność z narzędziami zasilanymi sieciowo. Bateria ta mieści w sobie wysokiej jakości ogniwa odporne na krótkotrwałe skoki natężenia prądu. Dzięki temu nożyce tną bez problemu nawet połączone na zakładkę rury zwijane spiralnie. Układ kontroli pracy poszczególnych ogniw chroni je przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Żywotność akumulatorów wynosi do 2000 cykli ładowania. Na jednym ich naładowaniu można przeciąć aż 30 metrów blachy stalowej o grubości 0,75 mm. Wskaźnik pojemności na akumulatorze pozwala na bieżąco kontrolować aktualny stan naładowania. Nożyce akumulatorowe są niezwykle lekkie – ważą zaledwie 2,2 kg. Urządzenia akumulatorowe i sieciowe FEIN wyposażone są w system szybkiego mocowania QuickIN, który umożliwia błyskawiczną wymianę stempla i uchwytu matrycy bez użycia narzędzi. Oba te elementy można wymienić niezależnie, co minimalizuje koszty eksploatacyjne. Zmiana kierunku cięcia w zakresie do 360° odbywa się również beznarzędziowo. Dzięki temu nożycami mogą pracować osoby leworęczne.

 

Trzy nowe urządzenia do użytku mobilnego

Model ABLK 1.6 E to uniwersalne nożyce do cięcia blachy o grubości do 1,6 mm. Można nimi ciąć blachę trapezową, falistą, w arkuszach i profile z prędkością do 1,5 m/min. Nożyce ABLK 1.3 TE służą do cięcia blachy trapezowej, a ABLK 1.3 CSE – blachy falistej o grubości do 1,3 mm z prędkością 1,9 m/min.

 

Wydajne silniki dla nożyc sieciowych

Przewodowe nożyce FEIN są teraz wyposażone w nowe silniki o mocy 350 W. Dzięki temu mają wyższą sprawność, są niezwykle mocne i wytrzymałe. Prędkość obrotowa jest regulowana elektronicznie. Obudowa ma strefę softgrip z antypoślizgową i przyjemną w dotyku gumowaną powierzchnią. Oferta FEIN obejmuje 5 modeli przeznaczonych do cięcia różnych rodzajów blach o odmiennych grubościach: kompaktowe i szybkie nożyce FEIN 1.3 TE do blachy trapezowej i model BLK 1.3 CSE do blachy falistej. Uniwersalne i mocne nożyce BLK 1.6 E służą do cięcia blachy trapezowej, falistej, blachy w arkuszach i profili. Do cięcia blach trapezowych o głębokim profilu do 160 mm stosuje się nożyce BLK 1.6 LE. Kompaktowe nożyce BLK 2.0 E można obrócić w miejscu, dzięki czemu są doskonale nadają się do wycinania otworów i cięcia blachy falistej oraz płaskiej według szablonu.

 

Rozwiązania FEIN do obróbki blachy

Jak wiadomo, FEIN to specjalista w dziedzinie obróbki blachy. Oferta niemieckiej firmy obejmuje wiele elektronarzędzi o różnych zastosowaniach i grupach docelowych (tzw. branżach). FEIN posiada ponad 80-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji narzędzi do obróbki blachy. W 1927 roku firma wynalazła pierwsze na świecie nożyce do blachy. Obecnie produkowane nożyce do blachy FEIN są dostępne w czterech wielkościach do tego typu materiałów o grubości do 4,2 mm. Do cięcia blachy bez odkształcenia brzegów przeznaczone są trzy modele nożyc

szczelinowych FEIN. Zapewniają one wysokie tempo pracy (do 10 m/min) przy cięciu po prostej i wycinaniu otworów w blachach o grubości do 2 mm. Narzędzia FEIN do obróbki blachy są dostępne w sprzedaży w specjalistycznych sklepach. Lista sklepów znajduje się na stronie: www.fein.pl.

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments