KOELNMESSE ZMIENIA TERMIN TARGÓW SPOGA+GAFA

Na prośbę branży Koelnmesse przesuwa termin targów spoga+gafa na pierwszą połowę przyszłego roku. Odbędą się one w dniach 30 maja – 1 czerwca 2021 r. Największe na świecie targi ogrodowe odbędą się więc w czasie bardziej dogodnym dla składania na nich zamówień handlowych.

Mając całą powierzchnią prawie w pełni zarezerwowaną wiosną 2020 roku i wysoki poziom rejestracji zwiedzających, zarząd Koelnmesse podjął decyzję o zmianie terminu targów spoga+gafa. Powodem jest niewygaśnięcie w pełni epidemii Covid-19 i trudna sytuacja gospodarcza. Istotną

rolę w tej decyzji odegrały również informacje o nowych przypadkach infekcji Covid-19 w Niemczech, jak też utrudnienia w podróżowaniu i ryzyko epidemiczne z tym związane. Jednakże najważniejszą przyczyną zmiany terminu targów spoga+gafa jest wycofanie się z nich w ostatnich tygodniach zdecydowanej większości wystawców i zwiedzających. Okazało się, że szeroko zakrojone przygotowania do targów oraz antyepidemiczny pakiet #B-SAFE4business nie wystarczyły, aby rozwiać wątpliwości ich uczestników co do skuteczności tych działań. Z tego powodu zarząd Koelnmesse wraz z Radą Doradczą ponownie ocenili ogólną sytuację i zdecydowali, że najlepszą odpowiedzią na wątpliwości i oczekiwania wielu wystawców branżowych i zwiedzających jest przesunięcie terminu targów spoga+gafa na dni od 30 maja do 1 czerwca 2021 roku.
Dzięki ścisłej współpracy z branżą ogrodową targi spoga+gafa odnotowały w ostatnich latach wzrost pod względem liczby wystawców i zwiedzających oraz wielkości powierzchni wystawienniczej. – Rozwój spoga+gafa jako platformy o globalnym znaczeniu dla wzrostu rynku i komunikacji jego uczestników był i pozostaje strategicznym celem Koelnmesse – powiedział Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse. – Owocem naszych rozmów z branżą jest wspólna praca, aby dać targom spoga+gafa szansę na zwiększenie znaczenia na rynku. Koncentrujemy się przy tym na kwestii wzrostu zamówień, które na przestrzeni lat uległy zmianie. Aby jeszcze skuteczniej uwzględnić związane z nimi uwarunkowania, począwszy od przyszłego roku spoga+gafa będzie odbywać się na stałe pod koniec maja lub na początku czerwca.

opr. HB (mat.Koelnmesse)

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments