KLUCZE WARSZTATOWE PROLINE HD

Aż 60 procent większego momentu obrotowego możemy używać luzując zapieczone połączenia gwintowe mając w ręku klucz oczkowo-płaski PROLINE HD. Narzędzia oznaczone tą marką to produkty o podwyższonych właściwościach użytkowych. Idealne wszędzie tam, gdzie chcemy mieć gwarancję niezawodności i precyzji.

Kiedy zachodzi konieczność zluzowania zapieczonego połączenia gwintowego potrzebne jest użycie większego momentu obrotowego. Wówczas na narzędzie działają duże siły i w większości przypadków są bezpośrednią przyczyną pęknięcia klucza lub uszkodzenia nakrętki. Niewłaściwy dobór klucza może być także przyczyną powstania dodatkowych uszkodzeń w pobliżu odkręcanej śruby lub nawet poranienia dłoni lub innych części ciała. Użycie kluczy PROLINE HD pozwala na minimalizację niepożądanych skutków,

ponieważ dysponując możliwością zastosowania aż 60 proc. większego momentu dokręcania możliwe jest wykorzystanie wyższego momentu obrotowego.

Klucze warsztatowe PROLINE HD to rozwiązanie dedykowane tym grupom zawodowym, które w swojej pracy często mają do czynienia z koniecznością luzowania połączeń wykonanych przy użyciu wysokiego momentu obrotowego. O takie nie trudno w motoryzacji oraz w przemyśle.

 

Klucze warsztatowe PROLINE HD są wyrobami o wysokiej sprawdzonej, powtarzalnej jakości. Do ich produkcji wykorzystywana jest najlepszej jakości stal chromowo-wanadową 6140. Charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością na ścieranie, ma twardą powierzchnię a jednocześnie w swojej strukturze wewnętrznej jest drobnoziarnista. Na wysoką jakość kluczy PROLINE HD ma także duży wpływ przebiegający w rygorystycznych i precyzyjnych reżimach technologicznych proces hartowania i odpuszczania. To wszystko pozwala uzyskać klucze o wysokiej twardości, odporne na złamania oraz wykruszanie krawędzi. Narzędzie trafiające do klienta jest produktem trwałym i precyzyjnym, gdyż przy wysokiej twardości zachowuje tzw. „ciasną tolerancję” w długim okresie użytkowania.


Proces produkcyjny przebiega w oparciu o ściśle określone cykle. Dzięki temu zapewniona jest bardzo wysoka powtarzalność produktów. Każda partia kluczy PROLINE HD poddawana jest szczegółowemu, dwuetapowemu procesowi sprawdzenia jakości. Pierwsza kontrola odbywa się u producenta. Druga – – w dziale kontroli jakości firmy Profix. Za pomocą twardościomierza Rockwella- Brinella sprawdzana jest twardość materiału z którego wykonane są klucze. Weryfikowany jest także tzw. kontrolny moment dokręcania, który świadczy o wytrzymałości kluczy. W przypadku np. kluczy oczkowo-płaskich, płaskich i oczkowo odgiętych przewyższa on aż o 60% wartości przyjęte w niemieckiej normie DIN i amerykańskiej normie ANSI.


Obecnie grupa kluczy warsztatowych PROLINE HD obejmuje aż 14 tradycyjnych i specjalistycznych rodzin. Ich zakup powinni bardzo poważnie rozważyć mechanicy oraz specjaliści, którzy w swojej pracy spotykają się z koniecznością luzowania nakrętek i śrub narażonych na oddziaływanie agresywnego środowiska. Sprzyja ono osadzaniu się na powierzchni śrub i nakrętek trójtlenku żelaza, który zwiększa tarcie między gwintem śruby a nakrętką przez co ich luzowanie jest znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe.

opr. HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments