Klucze pneumatyczne Grosley

Marka Grosley wprowadziła na rynek linię narzędzi pneumatycznych., w tym klucze udarowe o mocach w zakresie 1200-2000 Nm.

Narzędzia pneumatyczne Grosley

Wśród nich nie tylko zwracają uwagę klucze udarowe, ale także seria szlifierek trzpieniowych i przeznaczonych do cięcia. Mają one kompaktowe wymiary i parametry zapewniające efektywną pracą. Ważną ich cechą użytkową jest komfortowa i bezawaryjna eksploatacja.
Przypomnijmy, w porównaniu z elektrycznymi narzędzia pneumatyczne, w tym klucze udarowe, charakteryzują się prostą budową, co pozytywnie wypływa na ich mniejszą awaryjność. Są łatwiejsze i tańsze w serwisowaniu, bardziej wytrzymałe, odporne na długotrwałą i powtarzalną pracę. Dlatego polecane są do pracy na liniach

href="https://portalnarzedzi.pl/artykul/cienkoscienne-nasadki-udarowe-sata/">produkcyjnych. Ponadto silnik narzędzi pneumatycznych nie wytwarza iskier, co znacząco obniża zagrożenie pożarem. Aktualnie na rynku dostępne są narzędzia pneumatyczne mające wysoką jakość i bardzo przystępną cenę. Jednym z przykładów takiego sprzętu są klucze pneumatyczne marki Grosley.

Jak zadbać o narzędzia pneumatyczne, aby cieszyć się nimi przez wiele lat?

Należy przede wszystkim regularnie przeprowadzać ich prawidłową konserwację. Narzędzia pneumatyczne powinny być smarowane przeznaczonym do tego olejem. Jak wiadomo, olej ten ma odpowiednią gęstość, tj. jest odpowiednio rzadki i dlatego nie klei się do łopatek wirnika. Konieczne jest też częste odpowietrzanie instalacji zasilającej sprężonym powietrzem oraz kompresora w celu usunięcia wody ze zbiornika i przewodów. Aby znacznie ograniczyć gromadzenie się wody, warto używać naolejacza z jej pochłaniaczem. Radzimy stosować dostępne na rynku reduktory z naolejaczem i pochłaniaczem wody. Pracując narzędziami pneumatycznymi należy też dbać o prawidłową wartość ciśnienia powietrza zasilającego, która wynosi 6,3 bary. Przy tym powinniśmy pamiętać o tym, że zbyt duże ciśnienie powietrza negatywnie oddziałuje na silniki pneumatyczne i może skrócić żywotność narzędzi. W przypadku takich narzędzi, jak klucze pneumatyczne, powinniśmy także smarować ich mechanizm udarowy, używając do tego smarownicy. Wykonuje się to bez rozbierania maszyny, wykorzystując specjalny otwór znajdujący się z boku urządzania.

opr. HB (mat. Grosley)