Klucze płasko-oczkowe z grzechotką Wera JOKER

Przełomowym rozwiązaniem na rynku jest klucz Wera JOKER opracowany głównie z myślą o pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach

 

 

 

Klucz płasko-oczkowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych w pracach montażowych i serwisowych. Od kilku już lat popularność zdobywają klucze z dodatkowo wbudowaną grzechotką znacząco ułatwiającą operowanie nimi. Jednakże nie są one pozbawione wielu wad tradycyjnego klucza. Dlatego Wera opracowała klucz JOKER przeznaczony głównie do pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Przekonstruowanie rozwartej części klucza umożliwiło nadanie mu wielu praktycznych cech. Np. można nim przytrzymać mocowany element

złączny (np. nakrętkę) poprzez oparcie go na wbudowanej metalowej płytce ograniczającej, jak też oprzeć klucz na łbie śruby lub nakrętce – nie ześlizguje się on podczas pracy, co oznacza bezpieczniejszy montaż. Tzw. kontakt klucza ze śrubą jest też mocniejszy i pewniejszy, gdyż odbywa się za pośrednictwem szczęk oraz dodatkowych zębów naciętych na płytce ograniczającej. Wera uzyskała też niewielki kąt pracy, co jest konsekwencją konstrukcji szczęk pozwalającej na przesunięcie klucza co 30° (zamiast 60°), ponadto prosta główka umożliwia łatwe manewrowanie narzędziem. Narzędzie jest efektywne w operowaniu, zapewnia dużą wydajność montażu/demontażu dzięki zastosowaniu w nim mocnej grzechotki oczkowej. Klucze Wera JOKER odkuwane są z wysokogatunkowej stali stopowej oraz hartowane. Dostępnie w rozmiarach 10, 13, 17 oraz 19 mm lub jako zestaw w zapinanym etui. Sugerowana cena katalogowa zestawu to 71 euro netto.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Opalarka Skil Masters 8007MA

Mogłoby się wydawać, że opalarka jest narzędziem dość specjalistycznym. Okazuje się jednak, że znajdzie zastosowanie nie tylko na placu budowy, np. do wyginania rur PCV, usuwania starych powłok lakierniczych, ale także w każdym gospodarstwie domowym do rozmrażania rur wodociągowych czy suszenia zalanej deszczem tapicerki samochodowej, a nawet do rozpalania grilla.

 

 

 

Opalarka Skil Masters 8007MA to dość zaawansowany model wyposażony w rozbudowane funkcje sterowania temperaturą i ilością wydmuchiwanego powietrza. Parametry pracy narzędzia ustawia się za pomocą małego panelu sterowania z czterema klawiszami i wyświetlaczem LCD. Użytkownik może

więc skorzystać z pięciu zdefiniowanych ustawień wydatku powietrza (od 250 do 500 l/min), a także płynnie regulować temperaturę w zakresie 50-650°C. Dopasowanie wydajności pracy opalarki pozwala np. uniknąć spalenia, stopienia lub przegrzania obrabianego elementu. W maszynie zastosowano silnik o mocy 2000 W. Jego głównym zadaniem jest napędzanie wentylatora, który zasysa zimne powietrze z otoczenia i „przepycha” je do przodu opalarki, gdzie pracuje grzałka. Ta ogrzewa strumień i wyrzuca go na zewnątrz przez dyszę. Skil został wyposażony w system kontroli stałego wydatku ciepła – maszyna po prostu nie przegrzewa się i nie wymaga przerw w pracy.
Jednym z najistotniejszych elementów konstrukcji każdej opalarki jest możliwość wymiany dysz o różnych kształtach. W wyposażeniu modelu Skil Masters 8007MA znajdziemy 4 różne końcówki: szerokostrumieniową do suszenia i usuwania starej farby, reflektorową do ogrzewania tworzyw sztucznych przed przeformowaniem, obkurczania węży kurczliwych, redukcyjną do precyzyjnego ogrzewania punktowego (np. miejsc do lutowania i zgrzewania) oraz promieniową do usuwania starej farby z ram okiennych i innych podobnych elementów. Ważne jest też, że w opalarce Skil Masters 8007 zastosowano bezdotykowy system wymiany dysz. Teraz, żeby zmienić rozgrzaną końcówkę na inną, wystarczy przekręcić plastikowy pierścień blokujący, co spowoduje zsunięcie się osprzętu z metalowej rury wylotowej w opalarce. Rozwiązanie to zapobiega poparzeniom dłoni. Dzięki niemu nie trzeba też czekać na wystygnięcie dyszy w celu jej wymiany.
Opalarka Skil Masters 8007MA jest ergonomiczna. I nie chodzi tu tylko o niewielką masę (0,8 kg), ale przede wszystkim o przemyślane kształty obudowy. Chociażby tylna częsć – stanowi podstawę, która umożliwia stabilne ustawienie maszyny do góry dyszą do pracy stacjonarnej. Z kolei 4-metrowy kabel zasilający (gumowy) daje swobodę działania na dużej powierzchni bez potrzeby przełączania się między kolejnymi gniazdkamizasilającymi.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu