Klucze płasko-oczkowe z grzechotką Wera JOKER

Przełomowym rozwiązaniem na rynku jest klucz Wera JOKER opracowany głównie z myślą o pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach

 

 

 

Klucz płasko-oczkowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych w pracach montażowych i serwisowych. Od kilku już lat popularność zdobywają klucze z dodatkowo wbudowaną grzechotką znacząco ułatwiającą operowanie nimi. Jednakże nie są one pozbawione wielu wad tradycyjnego klucza. Dlatego Wera opracowała klucz JOKER przeznaczony głównie do pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Przekonstruowanie rozwartej części klucza umożliwiło nadanie mu wielu praktycznych cech. Np. można nim przytrzymać mocowany element

złączny (np. nakrętkę) poprzez oparcie go na wbudowanej metalowej płytce ograniczającej, jak też oprzeć klucz na łbie śruby lub nakrętce – nie ześlizguje się on podczas pracy, co oznacza bezpieczniejszy montaż. Tzw. kontakt klucza ze śrubą jest też mocniejszy i pewniejszy, gdyż odbywa się za pośrednictwem szczęk oraz dodatkowych zębów naciętych na płytce ograniczającej. Wera uzyskała też niewielki kąt pracy, co jest konsekwencją konstrukcji szczęk pozwalającej na przesunięcie klucza co 30° (zamiast 60°), ponadto prosta główka umożliwia łatwe manewrowanie narzędziem. Narzędzie jest efektywne w operowaniu, zapewnia dużą wydajność montażu/demontażu dzięki zastosowaniu w nim mocnej grzechotki oczkowej. Klucze Wera JOKER odkuwane są z wysokogatunkowej stali stopowej oraz hartowane. Dostępnie w rozmiarach 10, 13, 17 oraz 19 mm lub jako zestaw w zapinanym etui. Sugerowana cena katalogowa zestawu to 71 euro netto.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ściernice nawijane z włókniny prasowanej Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB

W portfolio firmy Klingspor pojawiły się ściernice nawijane z włókniny prasowanej NCO 700 DB i NCO 710 DB przeznaczone do wykończeniowej obróbki powierzchni metali i tworzyw sztucznych.

Jak powstaje włóknina ścierna?

Jak wiadomo, włóknina szlifierska produkowana jest z syntetycznych włókien poliestrowych, na których powierzchni w procesie produkcji umieszcza się ziarna ścierne elektrokorundu lub węglika krzemu, mocując je spoiwem z żywic syntetycznych. Tak przygotowany materiał następnie prasuje się, w wyniku czego powstają bazowe włókniny ścierne, z których z kolei produkuje się omawiane narzędzia do szlifowania. Jak łatwo zauważyć, ziarna ścierne znajdują się nie tylko na powierzchni włókniny, ale także w jej

wewnętrznej strukturze. Ta cecha włóknin jest szczególnie pożądana podczas szlifowania międzyoperacyjnego i wykończeniowego. Z włókniny szlifierskiej, która występuje również w wersji nieprasowanej produkuje się szeroką gamę narzędzi – od arkuszy ściernych, przez różnego typu ściernice listkowe i krążki ścierne, po pasy bezkońcowe.
Natomiast z wersji prasowanej, zyskującej popularność na rynku, produkowane są ściernice nawijane przeznaczone dla wrzecionowych szlifierek stacjonarnych. Dwie z nich, oznaczone jako NCO 700 DB i NCO 710 DB, weszły niedawno do oferty Klingspor.

Cechy użytkowe ściernic nawijanych Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB

Ściernice te stosuje się do szlifowania stali szlachetnych i wysokostopowych, tytanu, metali nieżelaznych, aluminium oraz tworzyw sztucznych. W nowych ściernicach wykorzystano włókniny o trzech różnych twardościach: miękką (7SF), średnią (8SF) i twardą (9SF), jak też spoiwo z żywic syntetycznych oraz ziarno ścierne z węglika krzemu o granulacji fine. Prezentowane ściernice z włókniny przeznaczone są do więc obróbki wykończeniowej wymienionych materiałów. Co ważne, mają one otwartą strukturę przestrzenną i nie zapychają się urobkiem powstającym podczas szlifowania. Uzyskuje się nimi idealnie satynowe powierzchnie o małej chropowatości i stałym jednorodnym obrazie szlifu. Omawianych ściernic Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB można też użyć do delikatnego usuwania gratu, co więcej w takim wypadku w wyniku ich zastosowania nie dochodzi do tworzenia tzw. gratu wtórnego.
Ściernica NCO 700 DB to narzędzie ekonomiczne, przeznaczone dla szlifierek o słabszej mocy, generujących niższe obroty. Z kolei NCO 710 DB to włóknina ścierna o wyższej cenie, bardziej żywotna i zdecydowanie wydajniejsza niż NCO 700 DB. Dlatego przeznaczona jest dla wymagających użytkowników z rzemiosła i przemysłu.


Prezentowane narzędzia produkowane są przez firmę Klingspor w średnicach 152,4 oraz 203,2 mm. Mają grubość 25,4 lub 51 mm. Ściernice Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB montuje się na wrzecionach szlifierek stacjonarnych z użyciem tarcz RF 712, przy czym użytkownik musi wykonać w nich otwór mocujący o średnicy wrzeciona posiadanej szlifierki stacjonarnej.
Pracując ściernicami Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB, należy pamiętać o zamontowaniu ich zgodnie z prawidłowym kierunkiem obrotów. Można szlifować nimi z maksymalnymi prędkościami obrotowymi 6000 min-1 (NCO 700 DB i NCO 710 DB o średnicy 152,4 mm), 4500 min-1 (NCO 710 DB o średnicy 203,2 mm) i 3450 min-1 (NCO 700 DB o średnicy 203,2 mm).
Reasumując, nowe ściernice nawijane z włókniny prasowanej Klingspor NCO 700 DB i NCO 710 DB to narzędzia o szerokim spectrum zastosowań materiałowych i dużej wydajności pracy. Dzięki swojej otwartej strukturze, optymalnemu doborowi twardości włókniny i zastosowaniu ziarna ściernego z węglika krzemu o granulacji fine umożliwiają uzyskanie podczas szlifowania doskonałych rezultatów jakościowych.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu