KLUCZE PŁASKO-OCZKOWE WERA JOKER 6003

Niemiecka firma Wera zaprojektowała swoje najnowsze klucze płasko-oczkowe Joker 6003 do pracy w trudno dostępnych miejscach. Stało się to możliwe dzięki przekonstruowaniu szczęk i oczka, co umożliwiło nakładanie tych narzędzi na śruby co 15°.

6 lat temu niemiecka firma Wera opracowała innowacyjne klucze Joker. Zatrudnieni w niej inżynierowie tchnęli nowe życie w te proste narzędzia i znacznie zwiększyli ich użyteczność. W tym roku przyszła kolej na przekonstruowanie klasycznych kluczy płasko-oczkowych. Efektem wprowadzonych przez Werę innowacji jest nowa ich linia

nazwana Joker 6003. W narzędziach tych zastosowano specjalnie zoptymalizowaną (podwojoną) geometrię sześciokątną (gwiaździstą) wnętrza szczęk. Dzięki temu uzyskano niewielki kąt ich nakładania na nakrętkę lub łeb śruby wynoszący 15°, co ma – jak wiadomo – niebagatelne znaczenie podczas pracy w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Geometria ta także ułatwia znajdowanie kolejnego punktu oparcia klucza o śrubę i tym samym przyspiesza operacje montażu/demontażu.


Odpowiednio wyprofilowanie zewnętrznej geometrii szczęk i ich odchylenie o 7,5° w stosunku do osi pozwala więc stosować klucze Wera Joker 6003 w miejscach, gdzie wykorzystanie standardowo wykonanych tego typu narzędzi jest niemożliwe. Aby zapobiec skaleczeniom i otarciom ręki, smukłe oczko kluczy Wera Joker 6003 zostało odchylone o 15° w stosunku do ich osi, zaś wysokiej jakości powierzchnia zapewnia tym narzędziom bardzo dobrą i długotrwałą ochronę antykorozyjną.
Klucze płasko-oczkowe Wera Joker 6003 dostępne są w wersjach metrycznych i calowych oraz rozmiarach od 8 do 19 mm i od 5/16” do 3/4”. Szybkie rozpoznawanie rozmiaru tych narzędzi ułatwia system „Take it easy”. Wykorzystuje on w tym celu standaryzowane oznaczenia kolorystyczne rozmiarów. Przypomnijmy, że Wera stosuje go do identyfikacji kluczy trzpieniowych i nasadowych Zyklop oraz kluczy płaskich Joker. Prezentowane klucze płasko-oczkowe Wera Joker 6003 dostarczane są w etui materiałowym, które zapewnia im dużą mobilność i zajmuje w torbie narzędziowej o wiele mniej miejsca niż skrzynka czy boks. Jest też znacznie bardziej od nich odporne na upadki z wysokości, bo nie pęka i rozpada się na części.

Reasumując, klucze płasko-oczkowe Wera Joker 6003 umożliwiają pracę w bardzo wąskich przestrzeniach i odznaczają się przy tym najwyższą jakością wykonania oraz charakterystycznym nowoczesnym designem, który czyni z nich estetycznie atrakcyjne produkty. Klucze Joker 6003 rozszerzają ofertę narzędzi ręcznych niemieckiej firmy Wera i są dostępne w Polsce w sklepach narzędziowych obsługujących profesjonalistów z przemysłu oraz rzemiosła.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments