KLUCZE DYNAMOMETRYCZNE WERA CLICK-TORQUE

Odpowiedzialne połączenia śrubowe muszą być dokręcone ze ściśle określonym momentem. Aby to ułatwić, Wera opracowała precyzyjne klucze dynamometryczne Click-Torque.

click-torque_a_6

Klucze dynamometryczne Wera Click-Torque są przykładem narzędzi wysoce zaawansowanych technologicznie, odpowiadających wymaganiom stawianym przez normy IDIN EN ISO 6789-1:2017-07. Gwarantują powtarzalność swoich wskazań nawet przy intensywnym używaniu w zakresach ±3% lub ±4%, co oznacza, że mogą być użyte w różnego rodzaju serwisach mechanicznych, jak też w przemyśle, np. na liniach montażowych pojazdów, sprzętu AGD itd. Są precyzyjnie wykalibrowane, a wraz z ich zakupem

użytkownik otrzymuje indywidualne świadectwo kalibracji. Wera, znany i ceniony niemiecki producent markowych narzędzi, szczególnie zadbała o jakość ich wykonania. Klucze Click-Torque mają bardzo wytrzymałą konstrukcję z przełączalną grzechotką 45-zębną lub uchwytem do końcówek wtykowych (9 × 12 mm lub 14 × 18 mm) i ergonomiczną rękojeścią 2-komponentową. Ich zakresy momentu obrotowego mieszczą się w przedziale wartości od 2,5 do 1000 Nm. W grzechotkowych kluczach Wera Click-Torque, w zależności od wersji, zastosowano czop lub gniazdo wejściowe 1/4”, 3/8”, 1/2” lub 3/4”. Przeznaczone są one do pracy w prawo. Natomiast w obu kierunkach (prawo lub lewo) można dokręcać kluczami Click-Torque wyposażonymi w uchwyt do końcówek wtykowych.

 

click_torque_adjusting_general

 

We wszystkich kluczach dynamometrycznych Click-Torque niemiecki producent zastosował mechanizmy regulacji wartości momentu obrotowego ze słyszalnym kliknięciem i wyczuwalnym zablokowaniem przy osiągnięciu żądanej wartości na skali. Natomiast osiągnięcie ustawionej wartości momentu podczas dokręcania jest wyczuwalne przez operatora i sygnalizowane przez mechanizm zapadkowy kluczy wyraźnie słyszalnym kliknięciem. Dzięki temu kluczami dynamometrycznych Wera Click-Torque można dokładnie aplikować wymagane momenty dokręcenia.

 

click_torque_readable_a_b_c_e_x

 

Obecnie w Polsce oferowanych jest 8 nowych wersji grzechotkowych kluczy dynamometrycznych Wera Click-Torque z uchwytami kwadratowymi 1/4”, 3/8”, 1/2” i czopem 1/4”. Klucze 1/4” Click-Torque A 5 i A 6 mają dokładność ±4% oraz zakres momentów 2,5–25 Nm. Natomiast wersje 3/8” (oznaczone jako B) i 1/2” (C) pracują z dokładnością ±3%, a ich zakresy momentów są następujące: 10–50 Nm (Click-Torque B1 i C1) i 20–100 Nm (B2 i C2), 40–200 Nm (C3) i 60–300 Nm (C4).

 

click_torque_release-signal_2_a_5

 

Praca kluczami dynamometrycznymi Wera Click-Torque jest prosta i precyzyjna. Dzięki łatwemu ustawianiu i zabezpieczeniu wartości domyślnej oraz solidnej konstrukcji klucze dynamometryczne Wera Click-Torque są, naszym zdaniem, idealnym narzędziem do wszystkich połączeń śrubowych, w przypadku których wymagana jest dokładna kontrola momentu dokręcania połączenia śrubowego (przełączalne grzechotkowe klucze dynamometryczne) oraz jego dokręcanie i luzowanie (klucze dynamometryczne z uchwytem do końcówekwtykowych).

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments