KLUCZE DO ZBROJEŃ YATO YT-54230 i YT-54233

Choć w większości przypadków każdy zbrojarz ma własny „patent” na skręcanie drutu wiązałkowego, to na rynku dostępne są już gotowe rozwiązania profesjonalne przeznaczone do wykonywania tej operacji. Dwa z nich w postaci kluczy YT-54230 i YT-54233 zaoferowała marka YATO.

 

Klucze YATO YT-54230 i YT-54233 przeznaczone są do skręcania drutu wiązałkowego podczas łączenia prętów zbrojeniowych. Pierwszy z nich przypomina swoją konstrukcją hak. Jego część roboczą wykonano z nierdzewnego pręta stalowego o średnicy 7,5 mm. Hak osadzony jest w łożyskowanej i wykonanej z tworzywa sztucznego wytrzymałej rękojeści. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i wydłuża żywotność narzędzia. Długość całkowita klucza to 210 mm.

Dużo ciekawszą konstrukcją

jest drugi klucz YATO YT-54233, który automatyzuje skręcanie drutu wiązałkowego. Silne pociągnięcie rękojeści powoduje trzykrotne obrócenie się haka i skręcanie zaczepionego na nim drutu. Rozwiązanie to wydatnie przyspiesza prace zbrojarskie i chroni nadgarstki przed nadmiernym przeciążeniem, występującym przy skręcaniu drutu szczypcami lub zwykłymi hakami. Uchwyt klucza powleczony jest miękkim tworzywem. Nadmieniamy, że do wiązania tym narzędziem należy używać drutu zakończonego „oczkami”.

Marek Pudło

yt-54230-2

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar