Klucz udarowy Metabo SSW 18 LTX 800 BL

Moc i wszechstronność w jednym – tak w skrócie można przedstawić możliwości nowego akumulatorowego klucza udarowego Metabo SSW 18 LTX 800 BL.

Łatwe odkręcanie i dokręcanie

Klucz udarowy Metabo SSW 18 LTX 800 BL generuje moment dokręcający do 800 Nm, zaś zrywający podczas demontażu śrub o wartości do 1200 Nm. Elektronarzędzie wyposażone jest w silnik bezszczotkowy, który zapewnia maksymalną efektywność we wszystkich zastosowaniach. – Klucz udarowy stosuje się wszędzie tam, gdzie występują śruby i nakrętki metryczne – w przemyśle, podczas napraw i serwisowania pojazdów użytkowych, a także w budownictwie drewnianym – wyjaśnia Felix Kaiser, menedżer produktu

w firmie Metabo. Po włączeniu trybu APS (Automatic Power Shift) zaraz po poluzowaniu śruby lub nakrętki następuje redukcja prędkości obrotowej – minimalizuje to ryzyko zgubienia gwintowych elementów łącznych, uszkodzenia przez nie mechanizmów serwisowanego sprzętu czy nawet zranienia człowieka w wyniku upadku z dużej wysokości itp. Tryb APS sprawdza się również podczas dokręcania śrub lub nakrętek: w tym przypadku klucz udarowy zatrzymuje się automatycznie po przełączeniu na tryb udarowy. Zapobiega to nadmiernemu dokręceniu śrub. – Funkcja ta przydaje się w szczególności podczas wymiany opon w warsztatach samochodowych. Przy zakładaniu koła po wymianie wystarczy po prostu dokręcić śruby w trybie APS – gdy tylko zakrętak przechodzi na tryb udarowy, maszyna wyłącza się, aby nie doszło do nadmiernego dokręcenia śrub – wyjaśnia Felix Kaiser.

Uniwersalne zastosowanie

12 poziomów prędkości obrotowej i momentu obrotowego zapewnia maksymalną elastyczność. W zależności od zadania użytkownik może wybrać ustawienie, które najbardziej mu odpowiada. Akumulatorowy klucz udarowy SSW 18 LTX 800 BL jest elementem systemu 18 V firmy Metabo i stanowi kolejne urządzenie w niezależnym od marki systemie akumulatorowym CAS (Cordless Alliance System). CAS obejmuje obecnie ponad 300 maszyn ponad 30 różnych producentów, które są kompatybilne i mogą być dowolnie łączone z tym samym akumulatorem.

Klucz udarowy Metabo SSW 18 LTX 800 BL – dane techniczne

Napięcie akumulatora18 V
Pojemność akumulatora2x 5,5 Ah LiHD
Maks. moment obrotowy800 Nm
Maks. moment odkręcenia1200 Nm
Maks. częstotliwość udarów3300/min
Prędkość obrotowa na biegu jałowym0-2575/min
Maks. rozmiar śrubyM24
Ciężar bez akumulatora / z akumulatorem1,95/2,9 kg
HB (opr. mat.Metabo)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments