KLUCZ NASTAWNY PROLINE DO NAKRĘTEK Z OTWORAMI CZOŁOWYMI

Pod marką PROLINE na rynku znaleźć wiele różnych narzędzi m.in. dla mechaników, ślusarzy, hydraulików, glazurników, stolarzy, malarzy, ogrodników. Obecnie w szerokiej palecie oferowanych narzędzi pojawiła się nowość. Jest to specjalistyczny klucz nastawny do odkręcania nakrętek z otworami czołowymi.

 

W przypadku, gdy mamy do czynienia z obsługą tego typu nakrętek o określonej wielkości, najwygodniej jest zapewnić sobie klucz o stałym rozstawie kołków. Tak jest np. w przypadku mocowania tarcz w szlifierkach kątowych. Jeśli jednak w naszej pracy spotkamy się z tego typu nakrętkami o różnych wielkościach, wówczas najlepiej zaopatrzyć się w klucz nastawny, którym będziemy mogli obsłużyć nakrętki o zmieniającym się rozstawie

i średnicach otworów. Taki nastawny klucz pojawia się obecnie pod marką PROLINE HD. Klucz został wykonany metodą kucia matrycowego ze stali chromowo-wanadowej. W obróbce cieplno-chemicznej jego powierzchnia została odpowiednio utwardzona i pokryta warstwą chromu. Ten sposób zabezpieczenia zapewnia skuteczną ochronę przed korozją. Dwa przegubowo połączone ramiona o długości 260 mm są ze sobą połączone gwintowanym łącznikiem. To rozwiązanie istotnie odróżnia ten klucz nastawny od innych, które można spotkać na rynku. Ten gwintowy łącznik pozwala na precyzyjne ustalenie rozstawu ramion, a przez to rozstawu kołków znajdujących się na końcach tych ramion. Klucz obsługuje zakres od 18 do 100 mm. W zależności od zmieniających się wraz z wielkością nakrętek średnic otworów służących do odkręcania nakrętek pracownik może dobrać prawidłową parę kołków o odpowiadającej otworom średnicy. Do wyboru są kołeczki o średnicach od 2,5 mm do 9 mm. Kołki są wkręcane w końcówki ramion i tak pomyślane, że jedna para obsługuje dwie różne średnice otworów.

36810.psd

Klucz nastawny jest oferowany w estetycznym opakowaniu, w którym oprócz samego klucza znajdują się 4 pary końcówek o różnych średnicach, a także podręczny płaski klucz służący do ich mocowania. Marką PROLINE HD oznaczane są narzędzia o podwyższonej wytrzymałości, na które producent udziela 10 lat gwarancji.

 

36810-box

TJ

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar