Klucz grzechotka NEO Tools T-1000 – test redakcyjny

W ofercie marki NEO Tools pojawił się niedawno klucz grzechotka T-1000. Jego wytrzymałość przekracza o 100% standardowe konstrukcje tego rodzaju narzędzi.

Konstrukcja i wyjątkowa wytrzymałość

Klucz grzechotka NEO Tools T-1000 (nr ref. 10-300) wygląda tak jak większość standardowo skonstruowanych tego typu narzędzi z zabierakiem 1/2”. Ma 90-zębny, 2-kierunkowy mechanizm z przełącznikiem kierunku pracy znajdującym się w głowicy. Jednakże wytrzymuje on moment obrotowy o wartości nie 520 Nm jak większość kluczy grzechotkowych dostępnych na rynku, lecz 1000 Nm, czyli 2-krotnie wyższy. Narzędzie jest więc praktycznie niezniszczalne i może być zastosowane do ekstremalnych zadań. Zawdzięcza to bardzo solidnej konstrukcji, a w tym

samoklinującemu się mechanizmowi zapadkowemu i specjalnie wzmocnionemu zabierakowi kwadratowemu 1/2” z kulką blokującą nasadkę. Korpus klucza wykonano z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, zaś mechanizm grzechotkowy – z chromowo-molibdenowej. Jego nazwa „T-1000” też nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje bezpośrednio do wyjątkowej wytrzymałości narzędzia określonej wielkością 1000 Nm.
Jak łatwo policzyć, minimalny kąt obrotu klucza grzechotkowego NEO Tools T-1000 wynosi 4°. Oznacza to, że sprawdzi się on w pracach montażowych wykonywanych w miejscach ograniczonych przestrzennie. Pracuje się nim bardzo wygodnie, gdyż wyposażono go w ergonomiczną rękojeść wykonaną z 2-komponentowego tworzywa sztucznego.

Klucz grzechotka NEO Tools T-1000 – wyniki testów

Bardzo wysoką wytrzymałość klucza grzechotkowego NEO Tools T-1000 potwierdziło Laboratorium GTX Service, które zajmuje się badaniem tego typu narzędzi. Testowany klucz grzechotkowy okazał się nawet bardziej wytrzymały niż maszyna testowa. Kiedy aplikowany moment obrotowy podczas badań grzechotki NEO Tools T-1000 osiągnął wartość 925 Nm, wyłączono sprzęt pomiarowy z obawy jego uszkodzenie. Można więc powiedzieć, że jej wytrzymałość przekroczyła jego zakres pomiarowy. Nadmieniamy, że standardowe grzechotki, badane w Laboratorium GTX Service, łamały się lub rozpadały się po aplikacji momentu obrotowego o maksymalnej wartości 830 Nm.
Znając wyniki badań Laboratorium GTX Service, klucz grzechotka NEO Tools T-1000 sprawdziliśmy w bardzo trudnych zadaniach demontażowych. Za pomocą tego narzędzia zdemontowaliśmy śruby M16 mocujące duże koła ciągnika. Odkręcaliśmy też wielokrotnie zapieczone śruby M14 i M12 podczas demontowania podzespołów mechanicznych ciągników rolniczych. Przeprowadzone przez nas bardzo trudne próby demontażowe bardzo mocno zakręconych śrub, w tym także zapieczonych smarami, nie spowodowały żadnych uszkodzeń mechanizmu zapadkowego testowanej grzechotki, ani odkształcenia jej rękojeści. Redakcyjne testy praktyczne potwierdziły więc wyniki uzyskane przez Laboratorium GTX Service.

Naszym zdaniem, klucz grzechotka NEO Tools T-1000 to doskonałe narzędzie dla serwisów zajmujących się naprawami ciężarówek, maszyn budowalnych, górniczych, pojazdów szynowych itp. Tak jak przystało na wyjątkowe narzędzie, dostarczany jest w specjalnie dla niego zaprojektowanym estetycznym pudełku. Co więcej, znajduje się on w piance, która może być wykorzystana jako wkład do szuflady wózka narzędziowego. Takie opakowanie czyni też z klucza grzechotkowego NEO Tools T-1000 doskonały prezent dla profesjonalistów. Nadmieniamy, że można nim też obdarować wymagających majsterkowiczów i entuzjastów marki NEO Tools.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments