KLINGSPOR AG POSZERZA ZARZĄD

Rada nadzorcza Klingspor AG podjęła decyzję dotyczącą powiększenia zarządu o nowego członka – Pana Olafa ter Junga. Od drugiej połowy 2019 r. zarządowi w Klingspor AG będą przewodniczyć zatem dwie osoby. Dyrektor generalny dr Steffen Neu z zadowoleniem przyjął powyższe zmiany.

 

Dążąc do zapewnienia dalszego długoterminowego rozwoju grupy, rada nadzorcza Klingspor AG wybrała Pana Olafa ter Jung na członka zarządu. W ciągu ostatnich kilku lat Klingspor AG dynamicznie rozwija się, szczególnie na rynkach międzynarodowych. Dlatego rada nadzorcza firmy podjęła decyzję o rozłożeniu odpowiedzialności za działalność spółki na więcej osób.

 

Od asystenta do dyrektora

Olaf ter Jung zna bardzo dobrze specyfikę działalności firmy Klingspor

AG. W roku 1996 dołączył do jej załogi jako asystent menadżera zarządzającego sprzedażą. Później awansował i został szefem marketingu oraz menedżerem ds. sprzedaży na południowe Niemcy. W roku 2010 został powołany do zespołu kierowniczego. – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że przyjął naszą propozycję i uważamy to za właściwy wybór zarówno z zawodowego, jak i personalnego punktu widzenia, służący wspieraniu mnie w wykonywaniu obowiązków dyrektora naczelnego – oświadczył dr Steffen Neu.

Krótka historia firmy Klingspor AG

Klingspor AG to firma, która rozpoczęła działalność jako mała fabryka kleju a wraz z rozwojem osiągnęła pozycję wyróżniającego się pracodawcy regionu Lahn-Dill. W roku 2005 Klingspor GmbH został przekształcony w spółkę akcyjną Klingspor AG. Od tego momentu jego główna siedziba mieści się w Haiger i jest centrum koordynującym działalność międzynarodowych spółek zależnych na całym świecie. Fakt, że 52% akcji spółki jest w posiadaniu Rodzinnej Fundacji Waltera Klingspor, stanowi bezpieczny fundament niezbędny dla dalszego rozwoju firmy.

 

Klingspor postrzegany jest jako nowoczesna i przyjazna dla pracowników firma, która nie zmieniła się na przestrzeni lat. Nadal więc jest w niej zakorzeniona polityka biznesowa, która na pierwszym miejscu stawia cele długoterminowe, takie jak: rozwój spółki i utrzymanie wzrostów sprzedaży.

 

Od ponad 125 lat Klingspor wyznacza globalne standardy w zakresie technologii szlifowania. W swoim portfolio posiada ponad 50.000 artykułów, m.in. materiały ścierne nasypowe, tarcze do cięcia i szlifowania, ściernice listkowe talerzowe i nasadzane oraz narzędzia diamentowe przeznaczone do wielu różnych zastosowań. Klingspor AG w zlokalizowanych na całym świecie 36 spółkach zatrudnia blisko 3000 osób. Dzięki temu jest elastyczny biznesowo i może zaspokajać wymagania każdego regionalnego rynku. W skład globalnego zespołu wsparcia i doradztwa Klingspor wchodzi ponad 500 przedstawicieli terenowych, inżynierów i wysoko wyszkolonych techników.

 

opr. HB
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments