KĄTOWNIKI LEANCRAFT KONKO-1 I KONKO-3

LeanCraft, polski producent narzędzi pomiarowych i akcesoriów, niedawno wprowadził na rynek bogatą gamę innowacyjnych produktów. Wśród nich są kątowniki KONKO-1 i KONKO-3.

Kątowniki z serii KONKO-3 produkowane są w dwóch wersjach. Pierwsza ma dłuższe ramię wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, a druga – ze sklejki. Obie wersje posiadają krótsze ramię zwane stopką ze sklejki. Jest ono pogrubione, aby ułatwić dokładne przykładanie kątowników do krawędzi przedmiotów. Natomiast kątowniki KONKO-1 są monolityczne i jednorodne materiałowo, co w ich przypadku oznacza całkowite wykonanie z tworzywa

sztucznego oraz jednakową grubość ramienia i stopki. Wszystkie omawiane narzędzia mają trwałe i czytelne podziałki milimetrowe naniesione laserowo zarówno na dłuższym, jak i krótszym ramieniu. Dzięki temu możemy nimi odmierzać i wyznaczać punkty zarówno od zewnętrznej oraz wewnętrznej krawędzi ramienia, jak i wewnętrznej krawędzi stopki (KONKO-3) lub zewnętrznej i wewnętrznej (KONKO-1). W środku dłuższego ramienia kątowników KONKO-3 znajduje się 9 okrągłych otworów służących do sprawdzania średnicy wierteł, śrub, wkrętów, prętów itp. Mają one średnice od 2 do 10 mm stopniowane co 1 mm.


Prezentowane kątowniki LeanCraft KONKO-1 i KONKO-3 różnią się wielkością i związaną z ich wykonaniem funkcjonalnością. Służą do sprawdzania kątów 90° oraz wyznaczania kątów 90° i 45° (tylko KONKO-3), trasowania, mierzenia odległości i pełnią funkcję sprawdzianu narzędziowego (tylko KONKO-3). Kątowniki KONKO-3 to narzędzia pełnowymiarowe mające podziałki milimetrowe o długościach 0-300 lub 0-200 mm (ramię) i 0-135 lub 0-80 mm (stopka). Zaś KONKO-1 posiadają pomniejszone wymiary (długość podziałki ramienia – 0-150 lub 0-100 mm, długość podziałki stopki – 0-80 lub 0-60 mm) lub kieszonkowe wykonanie jako breloczek (długość podziałki ramienia – 0-50 mm, długość podziałki stopki – 0-30 mm). Zmniejszone wymiary kątowników KONKO-1 umożliwiają łatwe operowanie nimi podczas montażu niewielkich elementów lub trasowania na powierzchni małych przedmiotów. Doskonale nadają się także do sprawdzania prostopadłości w przypadku niewielkich detali, w miejscach trudno dostępnych itp.

DP
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments