Kątomierz nastawny LeanCraft NONAI-4

W ofercie polskiego producenta przyrządów pomiarowych LeanCraft znajduje się 4-funkcyjny kątomierz nastawny NONAI-4 dostępny w dwóch wymiarach.

Kątomierz nastawny LeanCraft NONAI-4 wykonany jest z tworzywa sztucznego i ma kształt prostokątnego trójkąta równoramiennego. Jego kąt wierzchołkowy wynosi więc 90°, zaś kąty przy podstawie – po 45°. Na dwóch prostopadłych do siebie ramionach kątownika znajdują milimetrowe podziałki o długości 15 cm lub 29 cm (wersja przyrządu o większych wymiarach), zaś w środku – kątomierz o zakresie pomiarowym 0°-90°, mający nadrukowane podwójne wartości kątów od 0°do 90° i od 90° do 0°, np.: 0°/90°, 30°/60°, 45°/45°, 60°/30° i 90°/0°. Wyposażony jest on w

ruchomą wskazówkę kąta z blokadą śrubową i spodnim elementem oporowym. Element ten służy do dokładnego przykładania kątomierza do boku mierzonego elementu lub trasowanego materiału. Dzięki temu omawianym przyrządem można w łatwy sposób sprawdzić wartości kątów, jak też wytrasować wyznaczające je linie. Kątomierzem też szybko i sprawnie zmierzymy oraz wyznaczymy kąty 45° i 90°. W tym celu należy posłużyć się kątami przy jego podstawie i wierzchołkowym. Przyrząd też z powodzeniem można wykorzystać do mierzenia lub wyznaczania linii prostych o długości do 15 cm lub 29 cm. Dzięki tej funkcjonalności zastępuje on popularną linijkę.

Naszym zdaniem, kątomierz nastawny LeanCraft NONAI-4 to obowiązkowe wyposażenie warsztatu każdego fachowca i majsterkowicza. Przyrząd sprawdzi się podczas wykonywania prac remontowo-budowlanych, montażowych, wyposażania wnętrz itp. Upraszcza on i przyspiesza operacje pomiarowe, które – jak wiadomo – są konieczne i w dużym stopniu warunkują jakość realizowanych prac.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments