Jubileuszowa gala firmy Bosch

7 września 2011 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 125-lecia firmy Bosch oraz 150. rocznicy urodzin Roberta Boscha. Historię sukcesu świętowało wielu znamienitych gości, a wśród nich m.in. reprezentanci Senatu RP, protokołu dyplomatycznego, władz samorządowych, a także przedstawiciele świata biznesu, kultury, sztuki, partnerzy handlowi oraz przyjaciele firmy Bosch.

 

 

W części oficjalnej gali odbyła się rozmowa moderowana z udziałem Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Klausa Huttelmaiera, prezesa Robert Bosch AG Austria, odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej, oraz Joachima

Rogalla, reprezentanta Fundacji im. R. Boscha. Rozmówcy dyskutowali na temat: czynników sukcesu firmy, strategii wzrostu i jej efektów, historii firmy Bosch w Polsce, celów i priorytetów działalności Fundacji im. R. Boscha, znaczenia hasła „Technologia bliżej nas” oraz perspektyw dalszego rozwoju. W części artystycznej wystąpił Ferenc Cakó, węgierski prekursor sztuki animacji piaskiem, który zaprezentował pokaz na temat historii firmy Bosch ze szczególnym uwzględnieniem perspektyw jej dalszego rozwoju. Zwieńczeniem wieczoru był recital Urszuli Dudziak z towarzyszeniem zespołu.

 

 

Na zdjęciu: Rozmowa moderowana z udziałem Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Klausa Huttelmaiera, prezesa Robert Bosch AG Austria, odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej, i Joachima Rogalla z Fundacji im. R. Boscha.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PORADNIK ŚLUSARZA – nowy podręcznik na rynku wydawniczym

Z dużą przyjemnością pragniemy poinformować, że na rynku księgarskim ukazała się książka „Poradnik ślusarza”. Tradycyjne i nowoczesne technologie”. autorstwa naszego redakcyjnego kolegi dr. Jana Krzosa. Wydało ją Państwowe Wydawnictwo Naukowe. Przypomnijmy, kol. dr Jan Krzos jest naszym wieloletnim współpracownikiem i w „Gazecie Narzędziowej” zamieścił wiele artykułów m.in. nt. nowoczesnych technologii i narzędzi do obróbki metali, narzędzi ściernych i materiałoznawstwa. Jego książka to efekt kilku lat pracy.

Zawartość poradnika

Książka liczy 330 stron i składa się z czterech części. Część pierwsza, wprowadzająca, zawiera informacje ogólnotechniczne, istotne dla mechaników wszystkich specjalności. Opisuje materiały konstrukcyjne, podstawy rysunku technicznego i zawiera krótką charakterystykę przyrządów

pomiarowych oraz zasady tolerancji i pasowań części maszyn. W drugiej części omówiono podstawowe operacje ślusarskie w tradycyjnym ujęciu. W dużym zakresie zostały też uwzględnione nowoczesne technologie. Część trzecia dotyczy szczególnych przypadków prac i nowych narzędzi, z którymi ślusarz może się spotkać w swojej praktyce. Ostatnia, czwarta część książki podaje wiadomości uzupełniające, które poszerzają wiedzę o niezbędne informacje, przydatne przy wykonywaniu niektórych rodzajów prac. Dużym walorem książki jest jej strona ilustracyjna zawierająca około 300 zdjęć i rysunków oraz prawie 50 tabel.


„Poradnik ślusarza” jest skierowany głównie do ślusarz y, mechaników monterów, pracowników działów remontowych, mechaników i blacharzy samochodowych a także hydraulików. Informacje praktyczne zawarte w książce będą przydatne również kadrze inżynieryjno-technicznej zakładów przemysłowych, metaloznawcom oraz praktykom zajmującym się obróbką powierzchni. Książka może być wykorzystywana przez nauczycieli teorii i praktyki i stanowić pomoc dydaktyczną dla uczniów szkół branżowych oraz techników o profilu mechanicznym.

O autorze

W uzupełnieniu powyższych informacji dodajmy, że dr inż. Jan Krzos jest nauczycielem teorii i praktyki w zawodach mechanicznych z ponad 40-letnią praktyką w szkolnictwie zawodowym i w branży narzędziowej. Jest autorem około 200 artykułów z dziedziny narzędzi i nowoczesnych technologii. Wiele opracowań opublikował w czasopismach zagranicznych.

Recenzja poradnika

W swojej recenzji „Poradnika ślusarza” prof. dr hab. inż. Krzysztof Nadolny z Politechniki Koszalińskiej napisał: „Recenzowana książka napisana jest w bardzo jasny i przystępny sposób bez nadużywania trudnych terminów specjalistycznych. Przystępna forma publikacji wynika nie tylko z jasnego języka, którym posługuje się autor, ale również z wielu barwnych i czytelnych ilustracji prezentujących opisywane zagadnienia oraz przytaczanych ciekawostek z historii rozwoju techniki ślusarskiej. Komunikatywność zamieszczonych opisów szczególnie docenić powinni młodzi adepci ślusarstwa ze szkół branżowych oraz studenci kierunków technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn czy transportu. Książka zawiera bardzo szeroki zakres treści związanych ze ślusarstwem od charakterystyki podstawowych operacji takich jak trasowanie i cięcie począwszy a na opisie szczególnych przypadków prac ślusarskich (jak np. zastosowaniach pilarki szablastej) skończywszy. Stanowi zatem kompendium wiedzy teoretycznej i wskazówek szczególnie cennych dla praktyków chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie stosowania urządzeń i narzędzi do realizacji operacji ślusarskich. Autor zadbał o przedstawienie możliwie pełnego spektrum zagadnień dotyczących ślusarstwa, które uzupełnił wieloma przydatnymi informacjami podstawowymi z zakresu materiałoznawstwa, charakterystyki wyrobów hutniczych, cech struktury geometrycznej powierzchni czy też korozji metali i sposobów jej zapobiegania. Cechą wyróżniającą recenzowaną książkę na tle innych publikacji o zbliżonej tematyce jest zamieszczenie w niej opisów wielu najnowszych rozwiązań z zakresu ślusarstwa, takich jak np. charakterystyka wiercenia tarciowego (termowiercenia), nitowania bezotworowego czy też opis zastosowań włóknin ściernych. Autor przy jej opracowaniu czerpał nie tylko z szerokiej wiedzy wynikającej ze swojej działalności naukowej (doktor nauk technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn) ale jednocześnie z wieloletniej praktyki w zakresie ślusarstwa. To właśnie praktyczne nastawienie czyni z tej książki wartościowy poradnik dla młodych adeptów tego rzemiosła oraz doświadczonych ślusarz y, którzy odnajdą w niej informacje o najnowszych rozwiązaniach w tym obszarze.”
Redakcja „Gazety Narzędziowej” i portalnarzędzi.pl gratuluje naszemu redakcyjnemu koledze sukcesu wydawniczego i życzy dalszych osiągnięć w pracy zawodowej.

Sławomir Pinkas, redaktor naczelny „Gazety Narzędziowej”

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu