Jubileuszowa gala firmy Bosch

7 września 2011 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 125-lecia firmy Bosch oraz 150. rocznicy urodzin Roberta Boscha. Historię sukcesu świętowało wielu znamienitych gości, a wśród nich m.in. reprezentanci Senatu RP, protokołu dyplomatycznego, władz samorządowych, a także przedstawiciele świata biznesu, kultury, sztuki, partnerzy handlowi oraz przyjaciele firmy Bosch.

 

 

W części oficjalnej gali odbyła się rozmowa moderowana z udziałem Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Klausa Huttelmaiera, prezesa Robert Bosch AG Austria, odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej, oraz Joachima

Rogalla, reprezentanta Fundacji im. R. Boscha. Rozmówcy dyskutowali na temat: czynników sukcesu firmy, strategii wzrostu i jej efektów, historii firmy Bosch w Polsce, celów i priorytetów działalności Fundacji im. R. Boscha, znaczenia hasła „Technologia bliżej nas” oraz perspektyw dalszego rozwoju. W części artystycznej wystąpił Ferenc Cakó, węgierski prekursor sztuki animacji piaskiem, który zaprezentował pokaz na temat historii firmy Bosch ze szczególnym uwzględnieniem perspektyw jej dalszego rozwoju. Zwieńczeniem wieczoru był recital Urszuli Dudziak z towarzyszeniem zespołu.

 

 

Na zdjęciu: Rozmowa moderowana z udziałem Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Klausa Huttelmaiera, prezesa Robert Bosch AG Austria, odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej, i Joachima Rogalla z Fundacji im. R.Boscha.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

DREMA 2011

W dniach 29 marca – 1 kwietnia 2011 roku w Poznaniu odbyła się XXVII edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Nowe, bardziej wydajne sposoby produkcji oraz perspektywy branży były głównymi tematami imprezy. W tym samym miejscu i czasie zorganizowano Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA.

Odbywająca się pod auspicjami Europejskiej Federacji Producentów Maszyn i Narzędzi EUMABOIS poznańska DREMA na stałe wpisała się w kalendarz specjalistycznych targów, które cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli różnej wielkości zakładów obróbki drewna i produkcji mebli. Swoją silną pozycję

na arenie międzynarodowej targi te zawdzięczają m.in. obecności wystawców należących do ścisłej czołówki producentów oraz dostawców obsługujących różne sektory branż drzewnej i meblarskiej w Polsce i na świecie. Swoim honorowym patronatem targi DREMA objęli minister gospodarki, a także Krajowa Izba Gospodarcza, co świadczy o tym, że przedsiębiorstwa wytwarzające meble, okna, drzwi, schody, podłogi oraz inne produkty z drewna są bardzo ważną częścią polskiego przemysłu, którego rozwój zależy od dostępu do najnowszych technologii produkcji. A te właśnie były w centrum uwagi zwiedzających poznańskie targi, na których pokazano zarówno przemysłowe linie technologiczne, jak i duże spektrum maszyn dla średnich i małych zakładów oraz rzemieślników.

Fabryka Mebli na Żywo
Podczas targów DREMA miał miejsce pokaz produkcji mebli, taki jak w normalnie funkcjonującym zakładzie. Przestrzeni 2000 m kw. zapełniły działające maszyny i urządzenia powiązane w węzły technologiczne. W tym roku Fabryka Mebli produkowała meble do sypialni, których projekt został wyłoniony w konkursie. Dokumentację techniczną dostarczyli wzorem ubiegłego roku magistranci Katedry Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na obszarze fabryki funkcjonowało stanowisko technologa wyposażone w skonfigurowany system wspomagający zarządzanie produkcją, obsługiwany przez studentów poznańskiej uczelni.
Możliwość odbycia indywidualnych spotkań z kluczowymi partnerami w biznesie oraz wizyta w modelowej fabryce mebli to nie jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów targów DREMA. W ramach przestrzeni Poligon Drema odbywały się pokazy urządzeń do przygotowywania powierzchni i nakładania powłok ochronnych, stosowanych podczas produkcji mebli. W każdym dniu trwania targów zwiedzający mogli przy udziale specjalisty wypróbować prezentowane na Poligonie narzędzia i urządzenia. Na targach pojawiła się również „Wyspa elektronarzędzi”, której ideą jest prezentacja najnowszych propozycji czołowych ich producentów. Zwiedzający pod okiem fachowców mieli możliwość wypróbowania zaprezentowanych w tej przestrzeni narzędzi. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były „Warsztaty parkieciarskie … na żywo”, gdzie zaprezentowano techniki pomiarowe, obróbki i wykańczania parkietu. Cennych rad dotyczących parkieciarstwa udzielali eksperci. Odbyły się również prezentacje dla uczniów szkół o profilu budowlanym i drzewnym.

Konkursy i wiele innych
Podczas targów DREMA odbyły się m.in. X Mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ, jak też konkurs „Wyczarowane z drewna” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem jego uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Nadesłane prace można było obejrzeć na specjalnej ekspozycji, podobnie jak wystawę unikalnych, zabytkowych maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu