Jak wybrać sejf na broń długą?

W dzisiejszych czasach broń długą może mieć każdy, kto tylko uzyska pozwolenie na broń. To jednak wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeśli uzbrojenie wpadłoby w niepowołane ręce lub, co gorsza, komuś stałaby się krzywda – zostalibyśmy pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Aby wybrać dobry sejf na broń długą, musimy przede wszystkim ustalić swoje potrzeby, preferencje oraz wybrać schowek, który spełnia normy wynikające z aktualnych przepisów w Polsce.

Przechowywanie broni palnej – jakie powinny być sejfy na broń długą?

Zgodnie z warunkami wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni

i amunicji, przechowywanie broni jest legalne tylko wtedy, kiedy sejf ma klasę bezpieczeństwa o wskaźniku co najmniej S1.[1]
Najwyższej jakości sejfy na broń długą powinny spełniać trzy normy certyfikacyjne, które przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo:
• PN-EN 14450,
• PN-EN 1143-1,
• PN-EN 1143-2.

Biorąc pod uwagę jednak polskie normy bezpieczeństwa, klasa S1 jest tą najniższą wymaganą do przechowywania broni. Zdecydowanie zalecamy inwestycję w wyższej jakości szafę na broń długą, np. w klasie bezpieczeństwa S2. To gwarancja, że żadna niepowołana osoba nie będzie mieć dostępu do naszej broni.

Jeśli szukasz idealnego sejfu na broń długą do swojego domu, koniecznie przejrzyj ofertę firmy Hartmann Tresore. W jednym miejscu znajdziesz wiele modeli sejfów w klasie S1 i S2, które nadają się do przechowywania broni długiej. Sprawdź ofertę na stronie: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/sejfy-i-szafy-na-bron/lista .

Przed czym chronią sejfy na broń długą S1 i S2?

Wysokiej klasy sejfy w klasie bezpieczeństwa S1 i S2 to standardowe modele skrytek, które są przeznaczone do przechowywania broni palnej. Dla pierwszej klasy wartość ubezpieczenia mienia to ok. 60 tysięcy złotych, natomiast dla drugiej – już ok. 100 tys. złotych. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz przechowywać uzbrojenie z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa, wybierz sejfy na broń długą w klasie S2, które:
• mają izolację przeciwogniową z odpornością nawet do 60 minut,
• dwuścienne korpusy i drzwiczki,
• nowoczesne zamki zabezpieczające, np. kluczowe, mechaniczne lub elektroniczne.

Sejfy na broń długą chronią uzbrojenie oraz amunicję przede wszystkim przed: samozapłonem, kradzieżą oraz dostępem przez osoby niepowołane. Jeśli masz pozwolenie na taką broń, koniecznie zainwestuj w wysokiej jakości szafę. W ten sposób maksymalnie zabezpieczysz swoje mienie i unikniesz wielu problemów.

Co powinny mieć na wyposażeniu sejfy na broń długą?

Pancerna gablota, czyli sejfy na broń długą, to skrytki o dość pokaźnych gabarytach. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, uwzględnij, jak dużo broni zamierzasz zgromadzić w swoim domu. Jeśli to pojedynczy egzemplarz, wystarczy niewielka szafa z jednym lub dwoma uchwytami.
Kolekcjonerom broni polecamy inwestycję w większe sejfy na broń długą, które są wyposażone w takie akcesoria, jak:
• uchwyty na broń – co najmniej kilka,
• dodatkowe skrytki na amunicję,
• dwa zamki zabezpieczające,
• półki,
• uchwyty na klucze,
• grube ścianki z izolacją przeciwogniową.

Warto też pomyśleć o tym, jaki design sejfu na broń długą będzie wpisywać się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Dostępne na rynku skrytki występują w różnych wersjach kolorystycznych, a także z różnymi układami uchwytów.
Jeśli wybierasz pięknie wyeksponowaną szafę na broń długą, postaw na wytrzymałe przeszklenia ze szkła pancernego oraz estetyczne uchwyty, na których doskonale prezentują się strzelby, rewolwery, a nawet karabiny.

Sejf na broń długą to nie tylko miejsce do zabezpieczenia tego typu mienia, ale także dodatkowa ozdoba nieruchomości. Możesz postawić go w salonie, aby na co dzień cieszyć oko swoją kolekcją broni – oczywiście z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa, mimo przechowywania uzbrojenia na widoku.

HT

[1] https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20140001224

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments