JAK SZYBKO WYKONAĆ OTWÓR W ŻELBECIE?

Montaż instalacji elektrycznych, sanitarnych, grzewczych czy wentylacyjnych, poszerzanie drzwi lub okien – każda z tych operacji wymaga wykonania otworów w twardym materiale, jakim jest beton, zwykle zbrojony. W artykule opowiemy, jak zrobić to najskuteczniej.

Tradycyjne metody nie zawsze się sprawdzają

Wykonywanie otworów w betonie za pomocą młotowiertarek czy młotów wyburzeniowych jest zadaniem trudnym i czasochłonnym. Twardy beton opornie poddaje się obróbce, wykute otwory często są nierówne, a w przypadku konieczności usunięcia zbrojenia zwykle muszą mieć średnicę większą niż przewód, który przeprowadzą. Przy tym musimy liczyć się z intensywnym pyleniem, które szkodzi zdrowiu. Kolejnym problemem jest wysoki poziom hałasu, który bywa naprawdę uciążliwy,

oraz drgania mogące doprowadzić do zarysowania konstrukcji poza obszarem pracy. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularność zdobywa diamentowa technika wykonywania otworów w betonie.


Technika diamentowa – rozwiązanie, którego potrzebuje budownictwo

Aby wiercenie otworów w betonie było skuteczne i łatwiejsze, należy wykorzystać materiały twardsze od betonu. Jak wiadomo, takim materiałem jest diament – najtwardszy spośród minerałów i wszelkich innych znanych dziś materiałów. To właśnie jego kryształy wykorzystuje się w najbardziej dziś wydajnej technologii wykonywania otworów w betonie. Nowoczesne narzędzia, które posiadają część roboczą z zawartością kryształów diamentów syntetycznych, działają znacznie skuteczniej.


Zalety stosowania techniki diamentowej

Wiercenie w betonie za pomocą techniki diamentowej ma wiele zalet. Przede wszystkim jest znacznie bardziej precyzyjne – wykonanie otworów, których kształt jest idealnie zgodny z wymaganym, tj. okrągły lub wielokątny, staje się proste. Bardzo znacznemu skróceniu ulega też czas wykonania prac, zmniejszamy poziom hałasu, wibracji oraz szkodliwego zapylenia. Co ważne, technikę diamentową możemy zastosować nie tylko przy pracy w betonie, ale również w wielu innych ścieralnych materiałach, takich jak asfaltobeton, żelbet, materiały ścienne, wszelkie kamienie naturalne. Praktycznie jest to rozwiązanie, które możemy wykorzystać bez ograniczeń w pracach remontowych i budowlanych.


Warto skorzystać z pomocy specjalistów

Jeśli chcemy wykorzystać technikę diamentową podczas prac budowlanych w domu lub firmie na skalę większą niż użycie szlifierki kątowej i tarczy 125 lub 230 mm, najlepiej skorzystać z pomocy firmy która posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie. Na rynku polskim działa dziś wiele firm, wyposażonych i doświadczonych odpowiednio, aby poradzić sobie z najtrudniejszym nawet wyzwaniem.

Podsumowując, jeśli potrzebujemy wykonać szybko i czysto otwory w żelbecie lub betonie, należy w tym celu wykorzystać nowoczesne metody. Technika diamentowa jest właśnie takim rozwiązaniem.

MZ (Adiam)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar