PRAWIDŁOWY DOBÓR TARCZY PILARSKIEJ

Na rynku jest bardzo dużo wersji tarcz pilarskich stosowanych w ręcznych pilarkach tarczowych, ukośnicach czy pilarkach stołowych. Dlatego wraz z toya24.pl, sklepem firmowym marek YATO i Sthor, postanowiliśmy ułatwić prawidłowy ich dobór, publikując obszerny artykuł na ten temat.

Tarcze pilarskie, zwane też piłami tarczowymi, mają dwa podstawowe wykonania: jednorodne materiałowo ze stali oraz dwumateriałowe, czyli posiadające korpus ze stali i zęby z węglików spiekanych. Jak wiadomo, geometria zębów w piłach tarczowych w sposób decydujący wpływa na ich optymalną przydatność

do cięcia określonego materiału, a także na wydajność i jakość cięcia, trwałość narzędzia oraz zapotrzebowanie na napęd o odpowiedniej mocy. Najważniejsze cechy konstrukcyjne, które decydują o zastosowaniu pił tarczowych, to: średnica zewnętrzna i otworu mocującego, szerokość zęba, liczba zębów, ich kształt oraz kąt natarcia. Tarczę pilarską dobieramy, kierując się wymaganiami pilarki, rodzajem obrabianego materiału i typem operacji.
Więcej informacji na temat pił tarczowych i ich doboru znajduje się na: toya24.pl. Artykuł ten polecamy wszystkim zainteresowanym tematem pił tarczowych.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments