ITM Polska 2011

ITM Polska odbyły się w Poznaniu w dniach 14-16 czerwca 2011 r. Wzięło w nich udział ponad 900 wystawców z 32 krajów, a na ekspozycji zaprezentowano przeszło 100 europejskich i światowych rynkowych premier. Imprezę zwiedziło 16.800 osób z Polski i z zagranicy.

 

Główne hasło targów ITM Polska 2011 to „Innowacyjny tryb myślenia”. I rzeczywiście Poznań przez cztery dni był prawdziwą fabryką jutra. Na powierzchni ponad 20 tys. m2. prezentowano inteligentne rozwiązania poprawiające efektywność produkcji oraz zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia niezbędne w

wielu gałęziach przemysłu: spawalnictwie, metalurgii, plastycznej obróbce metalu, hutnictwie, lakiernictwie, transporcie oraz bezpieczeństwie i higienie pracy. Dzięki wsparciu kluczowych organizacji i stowarzyszeń branżowych ITM Polska stały się ważną platformą transferu wiedzy i know-how. Zainteresowaniem cieszyły się IX Forum Inżynierskie, które odbywało się pod hasłem „Inżynieria symultaniczna sposobem na transfer innowacyjnych technologii”, konferencja „Osiągnięcia stali nierdzewnych w instalacjach wodnych”, seminarium „Właściwości eksploatacyjne części maszyn i narzędzi po obróbce cieplnej i cieplno-chemicznej”, czy też konferencja „Kredyt technologiczny, czyli jak podnieść konkurencyjność firmy na rynku”, która objęta była patronatem honorowym ministra gospodarki. Dyskutowano także na temat przyszłości kolei, a debata ekspertów odbyła się w ramach konwencji „Transport szynowy XXI wieku dla Polski – plany transportowe i kadry dla kolejnictwa. Nowe spojrzenie”. Na targach ITM Polska po raz kolejny zorganizowano Centrum Doradztwa – Innowacje dla Biznesu, którego ideą jest udzielanie pomocy przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej, związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W tym roku goście targowi mogli też czynnie uczestniczyć m.in. w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej Poligon Umiejętności. Jak przygotować stanowisko pracy w lakierni? Jakie urządzenia zastosować w obróbce powierzchni? Jak postępować w przypadku wystąpienia wad powłoki? W jaki sposób dobierać urządzenia lakiernicze do malowania ciekłego? Tego można było się dowiedzieć od ekspertów z branży. Nie mniej ciekawa była tegoroczna VII edycja Akademii Spawania, która przybrała formę warsztatów pokazowych. W ramach tego wydarzenia wystawcy zaprezentowali i umożliwili zwiedzającym podjęcie prób obsługi prezentowanego sprzętu spawalniczego.

Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle to jeden z siedmiu salonów branżowych składających się na targi ITM Polska. Jest on organizowany co dwa lata, naprzemiennie z targami SAWO. W tegorocznej edycji udział wzięło 42 wystawców, którzy prezentowali środki ochrony osobistej i zbiorowej, zestawy pierwszej pomocy, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, środki utrzymania czystości, meble socjalne, aparaturę pomiarową, znaki bezpieczeństwa, a także szkolenia i wydawnictwa. Ekspozycji towarzyszył interesujący program konferencji i pokazów. Atrakcją targów były dwie duże konferencje: „Nowe zagrożenia w przemyśle – nanotechnologie” oraz „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dobre dla Ciebie. Dobre dla firmy” (w ramach Europejskiej Kampanii Informacyjnej).

Reasumując, głównym tematem tegorocznego ITM-u były innowacje technologiczne i, co warto podkreślić, aż 24 zaawansowane technicznie produkty wywalczyły w tym roku Złoty Medal MTP. Kolejna edycja tych targów odbędzie się w dniach od 29 maja do 6 czerwca 2012 r.

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments