INTERNATIONALE EISENWARENMESSE 2020 POD ZNAKIEM NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII CYFROWYCH

W tym roku Europejską Konferencję Prasową Targów INTERNATIONALE EISENWARENMESSE (International Hardware Fair), które odbędą się w Kolonii w dniach 1-4 marca 2020 r., Kölnmesse zorganizowało w Sztokholmie. Powodem tego było wysokie technologiczne zaawansowanie Szwecji i skupienie się najbliższej edycji INTERNATIONALE EISENWARENMESSE na temacie digitalizacji i automatyzacji przemysłu.

 

Jak wskazują dane o liczbie wystawców i zarezerwowanej powierzchni wystawienniczej, kolońskie INTERNATIONALE EISENWARENMESSE umocniły swoją pozycję pierwszej światowej imprezy targowej w branży metalowej. – Cała dostępna powierzchnia targów została już zarezerwowana – poinformował Matthias Becker, dyrektor INTERNATIONALE EISENWARENMESSE. – Oczekujemy około 2800 wystawców z ponad 55 krajów. Po raz pierwszy targi odbywają się również

w halach 11.1 i 11.2. Ma to wiele zalet dla wystawców i odwiedzających. Nasza impreza łącznie zajmie 165.000 m kw., czyli o 15% więcej niż w 2018 r. Nowy układ pozwolił nam na zbliżenie poszczególnych segmentów targowych i scentralizowanie programu wydarzeń w hali 11.

 

INTERNATIONALE EISENWARENMESSE od wielu lat są targami wyjątkowymi w skali światowej pod względem asortymentu oraz międzynarodowego charakteru uczestników: wystawców i zwiedzających. Ich podstawowe segmenty produktowe to narzędzia, wyposażenie przemysłu i warsztatów, sprzęt i artykuły DIY, technika zamocowań, okucia, itd. Oprócz bardzo szerokiej oferty produktowej INTERNATIONALE EISENWARENMESSE w 2020 r. zaoferuje obszerny program imprez towarzyszących, które stymulują impulsy wzrostu aktywności rynkowej na globalnym rynku. Są to wystawy specjalne, platformy komunikacyjne, spoty know-how, konferencje, seminaria, wykłady itd., a w wśród nich m.in. DIY Boulevard, Buyer Days, EISENforum. Ważnym tematem INTERNATIONALE EISENWARENMESSE 2020 będą standardy Przemysłu 4.0, a głównie digitalizacja gospodarki i jej transformacja cyfrowa. Dlatego organizatorzy INTERNATIONALE EISENWARENMESSE zaprosili do wzięcia udziału w EISENforum Michela Atuga, tytułowanego gwiazdą rocka handlu elektronicznego. Bardzo ważnym wydarzeniem w pierwszym dniu targowym będzie ceremonia wręczenia EISEN Innovation Award. W tej edycji targów konkurs ten odbywa się pod znamiennym hasłem: „Nie ma przyszłości bez innowacji”.

Wśród wystawców z branży narzędziowej znalazły się tak znane i cenione firmy jak Gedore, Hazet, Knipex, Besey, Pferd Rüggeberg, Rothenberger, Stahlwille, Wera, Cordless Alliance System (CAS) zainicjowany przez Metabo. Natomiast w segmencie zaopatrzenia przemysłu i warsztatów można będzie się zapoznać z ofertą drabin i rusztowań, a także produktów zapewniających bezpieczeństwo pracy. Pokażą je m.in.: Altrad Lescha Atika, As-Schwabe, Facal, Günzburger Steigtechnik, Hyundai Power Products, Krause-Werk, Patrol, Prosperplast, Sonlux i Telwin.

 

Bardzo ciekawie na INTERNATIONALE EISENWARENMESSE 2020 zapowiada się też segment sprzętu i produktów DIY, w którym liczba wystawców wzrosła o 20%. Oprócz 53 rodzimych uczestników z Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Artykułów dla Domów i Ogrodów (HHG), po raz pierwszy w targach weźmie udział 14 międzynarodowych członków Europejskiej Federacji Producentów DIY (fediyma). Dla tej grupy branżowej, jak już nieraz informowaliśmy, przeznaczony jest DIY Boulevard, który w 2020 r. będzie zlokalizowany w hali 11.1. W targowym segmencie sprzętu i produktów DIY swoją ofertę pokażą takie firmy, jak: Abus, Alfer Aluminium, Alpina, Burg-Wächter, CFH, Dolle Wohnregal, Hettich, HSI Hermann Schwerter, Schellenberg, Steinel i Wagner System oraz GAH Alberts, Hailo, Sonax, SWG i Tox. W ramach kolejnego targowego segmentu, którym są techniki zamocowań, goście targowi będą mogli zapoznać się m.in. z produktami firm: Ambrovit, Raimund Beck, Fischer, Prebena, Reyher, Schäfer + Peters, Pötz & Sand czy Kyocera Senco.

Uczestnicy i organizatorzy konferencji w zautomatyzowanej fabryce Sandvik Coromant

Ofertę produktową INTERNATIONALE EISENWARENMESSE 2020 udanie uzupełni agencja HAUTE INNOVATION z Berlina, która na specjalnej wystawie pokaże m.in. nowoczesne metody wytwarzania akcesoriów dla majsterkowiczów, handlu specjalistycznego i internetowego, części zamiennych itp. za pomocą m.in. druku 3D. Zaprezentuje także nowe modele biznesowe wdrażania i wykorzystywania tego typu rozwiązań

jako produkcji dodatkowej.

 

Jak widać, kolejna edycja INTERNATIONALE EISENWARENMESSE, która odbędzie się w dniach 1–4 marca 2020 r., zapowiada się bardzo ciekawie zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i pod względem samej tematyki imprez towarzyszących targom. INTERNATIONALE EISENWARENMESSE jest więc nie tylko przeglądem aktualnej oferty światowej branży metalowej, ale także wydarzeniem, które inspiruje i pokazuje globalne trendy panujące na szeroko rozumianym rynku narzędziowym. Dlatego obecność na nich jest obowiązkowa.

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments