Internationale Eisenwarenmesse 2012

W marcu 2012 r. odbędzie się kolejna edycja Internationale Eisenwarenmesse – najważniejszych targów branży narzędziowej i DIY. 24 listopada br. w hotelu Dorint w Kolonii odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy imprezy przekazali mediom najważniejsze informacje dotyczące przyszłorocznej wystawy.

 

 

Targi w Kolonii to firma z osiemdziesięcioletnią historią, a Internationale Eisenwarenmesse od 50 lat są jednym z niekwestionowanych filarów tej instytucji i jedną z najważniejszych imprez w jej kalendarium targowym. Przygotowania do przyszłorocznej imprezy rozpoczęły się w 2010 r. Jak powiedziała Katharina C. Hamma – CEO Targów w Kolonii, podczas listopadowej konferencji prasowej, przez ostatnie dwa

lata wiele osób dokładało wszelkich starań, aby zaktualizować formułę tego spotkania, dzięki czemu Eisenwarenmesse ma szansę stać się najważniejszym wydarzeniem branżowym w 2012 r. – Mamy nadzieję, że droga rozwoju, którą wybraliśmy prawie dwa lata temu okaże się słuszna  – dodała. Szefowa Kolnmesse zwróciła uwagę na fakt, że impreza ta – tak mocno zakorzeniona w historii – nie pozostaje niezmienna. – Przeciwnie, cały czas adaptujemy ją na potrzeby rynku i panujących okoliczności, rozwijamy i przekształcamy, aby mogła pełnić funkcję nowoczesnej i ponadczasowej platformy komunikacyjnej dla przemysłu i handlu. Przyszłoroczne targi nie będą jedynie wystawą produktów. W 2012 r. Internationale Eisenwarenmesse zaprezentują się, jako nowoczesne przedsiębiorstwo, które swoją ofertę kieruje do starannie dobranych grup odbiorców, potwierdzając tym samym swoją pozycję lidera w branży. – podkreśliła Katharina C. Hamma.

Organizatorzy spodziewają się ponad 2600 wystawców z 50 krajów. – Ponad 80% firm, które zaprezentują swoje produkty podczas wystawy, przyjedzie do Kolonii spoza Niemiec. Te liczby pokazują, jak międzynarodowy charakter mają marcowe targi – stwierdział Katharina C. Hamma. – Najwięcej firm przyjedzie do Kolonii z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszponi i Francji. Licznie reprezentowane będą także Chiny, Taiwan, Indie oraz Stany Zjednoczone Ameryki. Wystawa zajmie 142 tys. m2 powierzchni i obejmie swoim zasięgiem cztery kategorie produktów przeznaczonych dla przemysłu, rzemiosła i rynku DIY: narzędzia, mocowania, akcesoria meblowe oraz artykuły służące do usprawnienia technicznego i renowacji domów, mieszkań itd. Dzięki bardzo przejrzystemu i jasnemu układowi stoisk zwiedzający będą mogli bardzo szybko odnaleźć interesujące ich sektory. Najszerzej reprezentowaną kategorią produktową przyszłorocznych targów będą ponownie narzędzia.

Ponad 1500 firm zaprezentuje szeroką gamę narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz akcesoriów (hale 1, 2, 3, 4.1, 10.1 i 10.2). W halach 1-3 można będzie również znaleźć tego typu produkty oferowane przez azjatyckich dostawców. Stoiska w halach 4.1 i 4.2 zajmie 500 wystawców oferujących elementy wyposażenia warsztatów i fabryk oraz artykuły BHP. Ofertę zamocowań zaprezentuje 400 dostawców w halach 5.1 i 5.2. Akcesoria meblowe oraz artykuły służące do usprawnienia technicznego i renowacji domów zostaną zgromadzone w hali 5.1, gdzie zwiedzający znajdą ofertę około 200 przedsiębiorstw. 

– Goście będą mogli zapoznać się z wieloma nowymi produktami i aktualnymi trendami rynkowymi – poinformowała Katharina C. Hamma. – Jednym z nich jest zapewnienie klientom prostoty obsługi narzędzi, która ułatwia wykonywanie pracy i ekonomizuje ją. Ważnym trendem w obrębie maszyn i narzędzi przeznaczonych dla drobnych rzemieślników i użytkowników DIY jest zapewnienie im jak największej uniwersalności. Tworzenie produktów użytecznych dla szerszego kręgu odbiorców to podstawowy cel wielu producentów, którzy ciągle szukają nowych rozwiązań i udoskonalają swoje wyroby, aby mogły spełnić ich oczekiwania. Aby skierować uwagę szerszego grona odbiorców m.in. na tego typu innowacyjne produkty, podczas wystawy zostaną przyznane po raz pierwszy nagrody EISEN. Nagrody za innowacyjność w kategoriach narzędzi, dostawców przemysłowywch oraz zamocowań przyznają organizatorzy wraz ze Stowarzyszeniem Przemysłu i Handlu (ZHH). Przyznana zostanie również nagroda, która uhonoruje przedsiębiorstwa uwzględniające w swoich działaniach społeczną odpowiedzialność biznesu i dbałość o środowisko naturalne. Niezależne grono ekspertów zadecyduje o przyznaniu poszczególnych nagród, uwzględniając gospodarcze, środowiskowe i społeczne uwarunkowania przedsiębiorstw, które wezmą udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone podczas gali otwarcia targów, która odbędzie się

4 marca 2012 r – dodała Katharina C. Hamma.

Internationale Eisenwarenmesse towarzyszyć będą po raz pierwszy Targi Maszyn Używanych USETEC, które odbędą się w dniach 5-7 marca 2012 r. Podczas tej imprezy wystawcy zaprezentują nie tylko używane maszyny i sprzęt, ale także usługi serwisowe i części zamienne. Organizatorzy Internationale Eisenwarenmesse oraz USETEC uznali, że grupy docelowe obu imprez w bardzo dużym stopniu pokrywają się, więc zorganizowanie wystaw w tym samym czasie przyniesie wymierne korzyści zarówno wystawcom, jak i ich gościom. Dla zwiedzających zainteresowanych uczestnictwem w tych dwóch imprezach organizatorzy przygotowali specjalne bilety. Internationale Eisenwarenmesse będą otwarte w dniach od 4 – 7 marca w godzinach od 9.00 18.00. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.eisenwarenmesse.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments