INTERGEO 2012

W dniach 9-11 października odbyły się w Hanowerze największe w regionie targi dla geodezji i budownictwa – INTERGEO 2012. Na powierzchni 28 tys. m. kw. swoją ofertę zaprezentowało 520 wystawców z 31 krajów. Stoiska wystawowe w ciągu trzech dni targów odwiedziło 16 tys. osób

 

 

W tym roku do Hanoweru przyjechali wystawcy z całego świata: Europy, Indii, Chin, Hongkongu, Korei Południowej, Tajwanu, Japonii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Austaralii. Zaprezentowali się producenci  i dystrybutorzy specjalistycznego sprzętu, usługodawcy, instytucje badawcze, wyższe uczelnie. Oferta produktów i usług prezentowanych na targach była bardzo szeroka. Dużym

zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się m.in. specjalistyczne urządzenia pomiarowe, urządzenia GPS, plotery, kamery, tachimetry, samochody do przewożenia sprzętu geodezyjnego, a także usługi takie jak wykonywanie zdjęć lotniczych, tworzenie geoportali, korekta danych GNSS.
Jednym z wystawców była znana polskim budowniczym od ponad 20 lat renomowana marka specjalistycznych urządzeń pomiarowych geo-FENNEL. Personel niemieckiej firmy prezentował najnowszą gamę precyzyjnych niwelatorów optycznych i laserowych oraz akcesoriów. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się przeznaczone dla profesjonalistów nowoczesne lasery krzyżowo-liniowe oraz lasery rotacyjne do prac w terenie. W tym roku główny nacisk położono na kwestię doboru odpowiednich urządzeń do profesjonalnych zastosowań – klienci bowiem błądzą niejednokrotnie wokół nieodpowiednich rozwiązań przeznaczonych stricte do zastosowań amatorskich. Targi były ponadto znakomitą okazją do spotkań biznesowych z klientami oraz dystrybutorami. Udział w nich wzięła również firma Budmiar – wyłączny importer marki geo-FENNEL na Polskę. Wizyta ta zaowocuje już w najbliższym czasie dostępnością najnowszych światowych nowości geo-FENNEL dla polskich użytkowników.
NTERGEO to wystawa z kilkunastoletnią tradycją, która od 1995 r. odbywa się co roku w innym niemieckim mieście. Ubiegłoroczna wystawa w Norymberdze zgromadziła blisko 500 wystawców z ponad 30 państw z całego świata i 17,5 tys. zwiedzających. Tegoroczne hanowerskie spotkanie róniez zgromadziło pokaźną liczbę zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Organizatorzy już w tym roku promowali przyszłoroczne spotkanie, które odbędzie się w dniach 8-10 października w Essen. Kolejne zaś, 20. targi INTERGEO zostaną zorganizowane w Berlinie.

Przedstawiciele firm geo-FENNEL oraz Budmiar
(wyłączny importer na rynekpolski)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Targi EUROTOOL i BLACH-TECH-EXPO 2012

W połowie października odbyły się Targi EUROTOOL/BLACH-TECH-EXPO. Maszyny w pełnym cyklu produkcyjnym, kilka tysięcy branżowych specjalistów, rekordowe zainteresowanie firm z zagranicy, a także kilka ciekawych salonów – w tym Strefa Wiedzy, Salon Kooperacji Przemysłowej czy Salon Technologii CAx dedykowany młodym i dynamicznym inżynierom. To telegraficzny skrót minionej edycji wystawy.

 

 

 

Przez trzy dni halę przy ul. Centralnej w Krakowie odwiedziło kilka tysięcy osób. Nie byli to przypadkowi goście, ale doskonale zorientowani branżowi specjaliści – głównie kadra zarządzająca firm. Mogli oni zapoznać się z ofertą i nowościami prezentowanymi

przez ponad 250 firm, w tym kilkunastu zagranicznych. Dzięki obecności na targach Inkubatora Technologicznego ze Stalowej Woli, Konsula Generalnego Niemiec i przedstawicieli Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej każdy z uczestników mógł nawiązać kontakty biznesowe z niemieckimi przedsiębiorcami. Służyło temu m.in. spotkanie kooperacyjno-inwestycyjne w Konsulacie Generalnym Niemiec. – Była to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca przede wszystkim funkcję integracyjną, pozwalająca poznać się bliżej – podkreślił Piotr Hasny, reprezentant Inkubatora Technologicznego. – W wieczornym spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców. Jedna z niemieckich firm już teraz deklaruje chęć zainwestowania 10 mln zł na polskim rynku.
Jedną z nowości tegorocznej edycji był Salon Technologii CAx przeznaczony dla inżynierów chcących pójść z duchem czasu i w pełni wykorzystać nowe technologie komputerowe. Ponadto podczas imprezy można było zauważyć wzrost zainteresowania udziałem w jedynym w Polsce Salonie Kooperacji Przemysłowej. Kilkadziesiąt małych i średnich przedsiębiorstw zaprezentowało swoją ofertę przed szerokim gronem odbiorców. – Takiej oferty jak Salon Kooperacji Przemysłowej brakowało na polskim rynku – mówił Mariusz Kamiński z firmy BAKPIT. – Każda firma może zaprezentować większym graczom rynkowymto, w czym czuje się najlepiej. Pierwszy raz wystawiamy się na polskiej arenie i te targi są dla nas jak najbardziej udane. Klienci byli konkretni i doskonale wiedzieli, czego szukają.

Ekipa targowa Fabryki Narzędzi Glob

Tradycyjnie podczas imprezy wystawcy prezentowali nowe produkty i usługi. Najlepsze z nich zostały nagrodzone statuetką Smoka Wawelskiego. Dla branży obróbki mechanicznej jest ona prestiżowym znakiem jakości. Przyznając nagrody, eksperci, wśród których znaleźli się przedstawiciele świata nauki oraz przemysłu, wzięli pod uwagę: nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. W tym roku wyróżnienia przyznano po raz 12. w trzech kategoriach. W kategorii obrabiarek Dużego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Eckert AS Sp. z o.o. za przecinarkę SZAFIR BL2 z głowicą 3D, Małego Smoka Wawelskiego otrzymała Jarocińska Fabryka Obrabiarek SA za frezarkę narzędziową FN40V oraz firma STIGAL za bezprzewodowy sterownik przecinarek plazmowych smartCONTROL. W kategorii narzędzi Dużego Smoka otrzymała firma Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o. za powłokę PVD BALINIT® LATUMA, Małym Smokiem Wawelskim uhonorowano Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za zestaw narzędzi do nagniatania powierzchni złożonych na obrabiarkach CNC. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano firmie Archimedes SA za kątową szlifierkę pneumatyczną SK-125A9. W kategorii wyposażenia technologicznego Małego Smoka Wawelskiego otrzymała firma Marcosta Ryszard Starzec za brykieciarkę PM1 20T produkcji S.F.H, wyróżniono również firmę FATPOL TOOLS Remigiusz Koprowski za precyzyjne uchwyty wiertarskie.
Już teraz organizatorzy targów zapraszają na ich kolejną edycję, którą zaplanowano na 15-17 października 2013 r. – Nasze targi na tle innych tego typu wydarzeń w Polsce mają niepowtarzalny atut – są ostatnimi targami w roku, dzięki czemu branża może właśnie u nas, w Krakowie, podsumować rok. Stale rozwijamy formułę imprezy, dostosowując jej program do rynkowych potrzeb, dlatego zaproponowaliśmy Salon Technologii CAx. Na przyszłą edycję, która będzie pożegnaniem z halą przy ul. Centralnej, przewidzieliśmy również kilka niespodzianek – zapowiada Beata Łoś, komisarz Międzynarodowych Targów EUROTOOL/BLACH-TECH-EXPO.

 

Ekipa targowa P.S.Trading

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2024 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu