Innowacyjny krążek FP 73 WK na podłożu z folii firmy KLINGSPOR

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom konsumentów w zakresie wydajności krążków ściernych, firma KLINGSPOR w styczniu 2014 r. wprowadza do sprzedaży nowy specjalistyczny krążek na podkładzie foliowym FP73WK, idealny do obróbki lakierów, szpachli i laminatów przy użyciu szlifierek mimośrodowych.

 

 

Produkt adresowany jest do branż związanych z produkcją mebli (obróbka międzylakiernicza i wykończeniowa lakieru), producentów laminatów (żelkot, topkot) oraz warsztatów blacharsko – lakierniczych (szpachle i lakiery samochodowe). Wyrób ten charakteryzuje się równomiernym, półotwartym nasypem elektrokorundowym oraz dodatkową warstwą aktywną przeciwdziałającą jego przedwczesnemu zapychaniu oraz wydłużającą żywotność krążka.
Równomierna grubość

folii podłożowej umożliwia pracę większej ilości ziaren ściernych w porównaniu z wyrobem na podłożu papierowym, co przekłada się na wyższą wydajność krążka foliowego. Istotną zaletą krążka foliowego jest również jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ma to szczególne znaczenie podczas obróbki elementów o małej powierzchni, szczególnie w trudniej dostępnych miejscach i blisko krawędzi.
Krążki foliowe dzięki wysokiej elastyczności bardzo łatwo dostosowują się do krzywizn powierzchni obrabianej, szczególnie pracując na miękkich i podatnych na odkształcenia talerzykach wsporczych.
Krążki foliowe FP73WK są dostępne w szerokim zakresie granulacji P80 – P1500. W obróbce międzyoperacyjnej (P80 – P180) krążek ten jest w szczególności polecany do prac przy szlifowaniu szpachlowanego drewna, szpachli samochodowej tworzyw sztucznych. W zakresie ziaren drobnych (P240 – P500) jego główną domeną są obróbka międzylakiernicza oraz wykończenie laminatów. W zakresie ziaren najdrobniejszych (P600 – P1500), krążki te świetnie sprawdzą do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Operacje takie wykonywane są przy produkcji mebli na wysoki połysk, czy też przy wykończeniu konstrukcji laminowanych np. łodzi. W średnicy Ø150 krążki dostępne będą z uniwersalną formą otworów GLS47 ( na zdjęciu), natomiast w średnicy Ø125 oferowane będą krążki pełne. Zachęcamy do zakupu i zapoznania się z nową propozycją firmy KLINGSPOR.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments