INNOWACYJNE PROJEKTY LAHTI PRO

Projektanci Lahti Pro wykonali kawał dobrej roboty. Nowe modele odzieży roboczej, które we wrześniu zadebiutują na rynku, z powodzeniem, można nazwać przełomowymi. Ich konstrukcja i zastosowane materiały nadają pojęciu komfort pracy nowe znaczenie.

 

Profesjonaliści, którzy każdego dnia realizują inwestycje budowlane, będą pozytywnie zaskoczeni. Nowe modele spodni roboczych Lahti Pro wyposażone są w szereg innowacyjnych funkcjonalnych rozwiązań. Charakteryzują się bardzo wygodnym krojem typu „slim fit”. Sprawia on, że spodnie bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki i tym samym uzyskujemy bardzo wysoki komfort noszenia, czego nie zapewniają tradycyjne ubrania robocze.

Najważniejszą z innowacji, jaką spotkamy w spodniach L40509, jest zastosowanie wstawek z materiału stretch

„4-way elastic”. Usytuowane są one w miejscach, w których w czasie pracy powstają naprężenia, czyli w kroku oraz w okolicach stawów kolanowych. Tkanina stretch „4-way elastic” to wysoce rozciągliwy materiał o mocnej warstwie zewnętrznej, wodoodpornej i wiatroszczelnej. Posiada właściwości odprowadzania wilgoci z wewnątrz na powierzchnię materiału. Dzięki swojej elastyczności i rozciągliwości w czterech kierunkach znacznie zwiększa wygodę i nie krępuje ruchów.

Jeszcze więcej innowacji

W budżetowych modelach spodni roboczych niekiedy uciążliwym problemem jest brak możliwości odprowadzania nadmiaru ciepła. Praca w takim ubraniu to jak w upalne dni podróż samochodem z zepsutą klimatyzacją i uszkodzonym układem otwierania szyb. Pot, szybsze zmęczenie i odliczanie minut do końca pracy. Niska efektywność. Tymczasem w nowych spodniach z rodziny L40509 projektanci Lahti Pro zasugerowali wykonanie w tylnej części na wysokości zgięcia w kolanach siatkowego otworu wentylacyjnego. Nadmiar ciepła jest nim odprowadzony na zewnątrz, co pozwala pracować komfortowo.

 

 

Dobre spodnie robocze to takie, które pozostają na właściwym miejscu. Nie opadają i nie wymuszają konieczności zakładania paska. Tu także projektanci Lahti Pro potwierdzili swój kunszt. Nakazali wszyć w części biodrowej specjalny elastyczny układ napinający. Bez konieczności przepinania guzików obwód spodni dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a spodnie dobrze trzymają się w pasie. Efekt jest tym lepszy, że od wewnętrznej strony zastosowana została antypoślizgowa taśma. Nie pozwala ona na samoczynne wysuwanie się ze spodni np. koszuli, czy T-shirtu. W chłodne dni nerki mają dodatkową ochronę, nie mówiąc oczywiście o zapewnieniu schludnego wyglądu profesjonalisty. W topowym modelu Lahti Pro nie mogło zabraknąć także dodatkowego elementu chroniącego zdrowie w dłuższym okresie. Projektanci Lahti Pro po zapoznaniu się z wynikami najnowszych badań dotyczących szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego zdecydowali o dodaniu do jednej z kieszeni specjalnej wkładki skutecznie absorbującej tego typu promienie. Teraz, chowając swój telefon do takiej właśnie kieszonki, mamy pewność, że szkodliwe fale nie mają dostępu do naszego ciała. Niezwykle funkcjonalny drobiazg.
Poza tym w spodniach Lahti Pro z rodziny L40509 znajdziemy łącznie aż 13 kieszeni, w tym praktyczne, powiększone kieszenie monterskie. Wstawki odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo podczas pracy. Potrójne szwy. Dodatkowe wzmocnienie szwów w kroku. Oczko na klucze. Szlufkę na młotek. Trzy uchwyty na miarkę. Do kieszeni możemy zapakować naprawdę dużo, bo wykonano je ze specjalnie wzmocnionego materiału. Mamy jeszcze kieszenie na nakolanniki oraz obszyty materiałem poliester 500 D dół nogawek.
Takie same jak opisane wyżej rozwiązania znajdziemy w ogrodniczkach L40609 oraz bluzach roboczych L40410. W przypadku ogrodniczek warto wspomnieć o znakomitym rozwiązaniu problemów samoczynnego luzowania się zapięcia szelki. Dla dodatkowego zwiększenia komfortu zastosowano droższą, ale skuteczniejszą konstrukcję zapięcia. Przepleciona szelka jest w nim pewnie blokowana i nie dochodzi do rozregulowania ustawionej pozycji.

 

 

We wszystkich opisanych ubraniach znajdziemy także odbijające światło wstawki, które mogą mieć zbawienne znaczenie w warunkach ograniczonej widoczności. Kiedy kierowca może dostrzec nas wcześniej, zyskuje dodatkowe sekundy na podjęcie decyzji o dalszej bezpiecznej jeździe. Warto o takich drobiazgach pamiętać.

W dżinsach
do pracy?

Używając składni z portali społecznościowych, chciałoby się napisać: kto lubi chodzić w dżinsach do pracy kciuk w górę. Wszak dżinsy na początku swojej kariery były spodniami roboczymi. Dzięki nowym projektom Lahti Pro od września można znowu wykorzystywać je w pracy zawodowej. Wszystko to za sprawą modelu L40510 z coraz bardziej różnorodnej oferty Lahti Pro. Te spodnie wyglądają naprawdę dizajnersko. Mamy prawdziwe dżinsy uszyte z trwałego materiału. Od „cywilnych” modeli odróżnia je kilka ważnych szczegółów.
Mamy zatem specjalny krój, który sprawia, że spodnie idealnie dopasowują się do ciała i dzięki temu zapewniają bardzo wysoki komfort noszenia. Dla wygody użytkownika spodnie L40510 wyposażono w 12 kieszeni, w tym dwie zapinane na nap. Kieszeń na telefon komórkowy zabezpieczona tkaniną absorbującą promieniowanie elektromagnetyczne.

 

 

Zapewniający elastyczność i wygodę podczas użytkowania materiał z dodatkiem stretchu. Podwójne szwy. Dodatkowe wzmocnienie szwów w kroku. Innowacyjna regulacja szerokości w pasie za pomocą specjalnej konstrukcji z elastyczną taśmą. Oczko na klucze. Szlufka na młotek. Wzmocnione kieszenie oraz kieszenie na ochraniacze. Wszywka identyfikacyjna. Te udogodnienia są obecne w roboczych dżinsach Lahti Pro. Kiedy do kompletu dołożysz koszulę flanelową, na 100% wpiszesz się w wizerunek profesjonalisty.
W tegorocznym jesiennym pakiecie nowości Lahti Pro znajdą się także modele klasy standard. W nich też znajdziemy udogodnienia oraz bardzo ciekawą, oryginalną, modną stylistykę. Żeby nie szukać daleko. Opiszmy rodzinę: L40507, L40607, L40408. Mamy zatem do wyboru: spodnie, ogrodniczki i zamykającą całość bluzę. Na pewno duże brawa dla projektantów za zestawienie kolorystyczne. Grafit, czerń i beż we właściwych proporcjach czynią zestaw z jednej strony nierzucający się w oczy, a z drugiej automatycznie zwracający uwagę. To zasługa oryginalnych beżowych wstawek. Są nimi powiększone kieszenie. Warte odnotowania są także liczne wzmocnienia, duża liczba kieszonek oraz co bardzo wygodne – zintegrowane kieszenie monterskie, które można chować do tradycyjnych kieszeni. Ten komplet ma także bardzo dużo elementów odblaskowych. W przypadku spodni oraz ogrodniczek są to dwa pasy umiejscowione w dolnych częściach nogawek.

Odblaskowy softshell

Kończąc szybki przegląd najbardziej interesujących jesiennych nowości Lahti Pro, warto wspomnieć o nowym modelu bluzy softshell oznaczonej indeksem L40923. Oferuje ona wszystkie udogodnienia znane z tego typu produktów takie jak: oddychalność (3000 g/m2/24h) oraz wodoodporność (8000 mm). Jej największym atutem jest specjalna, niewidoczna w świetle dziennym faktura. Uaktywnia się ona w warunkach gorszej widoczności i skutecznie odbija światło. Użytkownik bluzy staje się widoczny.

Pobierz katalog handlowy

Na gościnnych łamach „Gazety Narzędziowej” nie sposób opisać wszystkich debiutujących właśnie na rynku nowości Lahti Pro. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową marki. Tam można pobrać lub zapoznać się na miejscu z właśnie wydanym katalogiem handlowym Lahti Pro. Co bardzo wygodne, podane zostały w nim sugerowane ceny detaliczne produktów. To bardzo ciekawe wydawnictwo prezentujące modele ubrań, butów, i pozostałych artykułów BHP szczególnie dedykowanych do pracy w okresie jesienno-zimowym.

Jarosław Chojnacki (Profix)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments