Innowacyjne mini ściernice listkowe Klingspor MST 624 Supra i MST 924 Special

Klingspor opracował dwie mini ściernice listkowe MST 624 Supra i MST 924 Special. Zaprojektowano je do wysokowydajnej obróbki stali szlachetnych.

Wysokoefektywna praca

Wysokowydajna obróbka niewielkich powierzchni stalowych i spawów, wykonywana często w miejscach trudno dostępnych, to – jak wiadomo – bardzo trudne zadanie dla obrotowych narzędzi ściernych. Aby je w maksymalny sposób ułatwić, Klingspor opracował dwie mini ściernice listkowe MST 624 Supra i MST 924 Special. Pierwsza z nich należy do linii Supra, która grupuje narzędzia diamentowe mające bardzo dobrą relację ceny do jakości, zaś druga – do Special, do której należą narzędzia ścierne o najwyższej efektywności pracy i żywotności.

Przeznaczone są one dla profesjonalnych użytkowników z rzemiosła i przemysłu, którzy narzędziom ściernym stawiają najwyższe wymagania jakościowe oraz użytkują je w trudnych lub bardzo trudnych warunkach roboczych.

W prezentowanych mini ściernicach Klingspor zastosował lamelki z płótna ściernego z ziarnem elektrokorundu cyrkonowego (MST 624 Supra) i ceramicznego (MST 924 Special). Jego granulacja w mini ściernicy MST 624 Supra wynosi 40, 60, 80 lub 120; zaś w MST 924 Special – w 36, 40, 60 i 80. Jak widać, oba narzędzia są bardzo efektywne w pracy. Ich agresywność Klingspor w skali 7-stopnowej ocenił na 6 (MST 624 Supra) i 7 (MST 924 Special). Nowe mini ściernice listkowe Klingspor można więc stosować zarówno do gratowania i szlifowania zgrubnego, jak też międzyoperacyjnego stali, stali szlachetnych, spawów itd.
Omawiane mini ściernice listkowe Klingspor wyposażył w talerze wsporcze wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Są one płaskie, zaś kąt ułożenia na nich lamelek ściernych wynosi 6°. Dzięki zastosowaniu takiego kąta ułożenia lamelek prezentowane narzędzia łączą w sobie właściwości ściernic listkowych płaskich i wypukłych 12°. Taka forma nowych mini ściernic Klingspor w połączeniu z wysokiej jakości ziarnem ściernym elektrokorundu cyrkonowego i ceramicznego ma istotne znaczenie praktyczne, gdyż wydatnie zwiększa ich wydajność pracy. Co ważne, można nimi równie efektywnie obrabiać niewielkie powierzchnie płaskie, jak i krawędzie oraz spawy, szlifując z bardzo dużą prędkością obrotową do 30.000 min-1.
Prezentowane narzędzia ścierne nie tylko są bardzo wydajne, ale także odznaczają się długą żywotnością. W przypadku mini ściernicy MST 624 Supra firma Klingspor w skali 7-stopniowej ocenia ją na 5, zaś MST 924 Special – na 7.

Łatwe do zamocowania i stosowania

Aby umożliwić bardzo szybką wymianę mini ściernic w napędach, Klingspor zastosował w nich mocowanie gwintowe Quick Change Disc, a dokładniej mówiąc – wykonaną z tworzywa sztucznego jego odmianę Quick Roll Connect (QRC). Mocowanie to zostało pierwotnie zaprojektowane w celu umożliwienia szybkiej i łatwej wymiany minikrążków ściernych na talerzach oporowych uprzednio zamocowanych w uchwytach narzędziowych prostych i kątowych szlifierek pneumatycznych lub elektrycznych oraz wałków giętkich. Omawiane mini ściernice Klingspor mają gwintowany, wykonany z tworzywa sztucznego trzpień o średnicy 6 mm, którym równie łatwo nakręca się je na wspomniane dyski wsporcze Quick Roll Connect (QRC) i odkręca w celu wymiany. Podobnie jak minikrążki Quick Change, mini ściernice listkowe Klingspor MST 624 Supra i MST 924 Special, dostępne są w średnicach 50 i 75 mm.

Naszym zdaniem, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lamelek ściernych i zoptymalizowanej konstrukcji korpusu mini ściernice listkowe Klingspor MST 624 Supra i MST 924 Special to narzędzia, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów dotyczące efektywności i jakości szlifowania materiałów stalowych, w tym także wykonywanego w miejscach trudno dostępnych.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments