Innowacyjna grzechotka kieszonkowa Wera Zyklop

Wera Zyklop to kieszonkowa grzechotka 3/8” z regulowaną kątowo głowicą i magazynkiem na bity, łącząca funkcjonalności klucza nasadowego i wkrętaka.

Wera opracowała kolejne innowacyjne narzędzie o rozszerzonej funkcjonalności. Jest nim grzechotka Zyklop mająca niewielkie wymiary. Omawiany klucz grzechotka wyposażono w obracaną w jednej płaszczyźnie głowicę, którą można ustawić w pięciu pozycjach pod kątami 0°, ±15° i ±90°. Są one blokowane wygodnym w obsłudze sprężynowym mechanizmem suwakowym.

Głowica, w którą wyposażona jest grzechotka klucz, mieści 2-kierunkowy, 72-zębny mechanizm grzechotkowy o małym kącie obrotu wynoszącym 5°. Jego kierunek pracy zmienia się radełkowanym pokrętłem. W grzechotce Zyklop zastosowano zabierak

kwadratowy 3/8” z 6-kątnym gniazdem 1/4”. Można więc w nim mocować zarówno nasadki 3/8”, jak i bity. Mocowanie nasadek jest ułatwione, gdyż uchwyt narzędziowy nie ma blokady kulkowej. Jej rolę zarówno w stosunku do nasadek, jak też końcówek wkręcających spełnia magnes. Klucz grzechotka Wera Zyklop oferuje więc dwie funkcje: klucza nasadowego i wkrętaka z wymiennymi grotami. Ponieważ jego mechanizm grzechotkowy posiada wysoką wytrzymałość, można narzędziem aplikować duże momenty obrotowe potrzebne szczególnie podczas demontażu śrub czy wkrętów.

Rękojeść Kraftform, w którą wyposażona jest grzechotka Wera Zyklop, została ergonomicznie wyprofilowana i wykonana z 2-komponentowego, przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego. Nie powoduje więc urazów dłoni i zapewnia niemęczącą pracę. Na jej końcu znajduje się wysuwany magazynek, w którym mieści się 12 bitów typu C 6,3 (25-milimetrowych). Jest on obrotowy, co ułatwia wyjmowanie i wkładanie końcówek wkrętakowych, a także zabezpieczony przed całkowitym wysunięciem, a więc w konsekwencji przed zagubieniem.

Klucz grzechotka Zyklop dostępny jest m.in. w zestawie 8009 Zyklop Pocket Set 1. Jego użytkownik dostaje bity Phillips (PH 1 i PH 2), Pozidriv (PZ 1 i PZ 2), TORX (TX 10, TX 15, TX 20 i TX 25) i sześciokątne (3, 4, 5 i 6). Jest on też oferowany w innych zestawach, np. 8009 Zyklop Pocket Imperial Set 2, które oprócz końcówek wkręcających zawierają m.in. nasadki 3/8” oraz wydłużony uchwyt na bity i dostarczane są w kaburze tekstylnej.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments