INNOFORM 2018

Tuż przed majówką zakończyły się 2. Targi INNOFORM – jedyne wydarzenie w Polsce przeznaczone głównie dla przedstawicieli przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Wystawcy zgodnie ocenili je bardzo wysoko, podkreślając przede wszystkim dużą frekwencję wyspecjalizowanych zwiedzających, którzy poszukiwali konkretnych rozwiązań technologicznych.

Tegoroczną edycję Targów INNOFORM odwiedzili nie tylko zwiedzający z Polski, ale także z najdalszych zakątków świata, m.in. z Kongo, Bangladeszu i Malezji. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział niemal 3000 osób. Na liście wystawców znalazły się ostatecznie 263 firmy, w tym z Austrii, Czech, Słowacji, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym

programem merytorycznym z branżowo sprofilowanym zakresem tematycznym. Na zwiedzających czekały dwie eksperckie konferencje: „Narzędziowo-Przetwórcza” oraz tegoroczna nowość pt.: „Techniki Przyrostowe w Przemyśle Narzędziowo-Przetwórczym”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Giełda Kooperacyjna – idealne miejsce do biznesowych rozmów i nawiązywania relacji biznesowych tu i teraz. Podczas tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej odbyły się 94 spotkania, w tym 19 to spotkania międzynarodowe.

 

Innoform-9

 

Innowacyjna stal ulepszana cieplnie, modułowe systemy frezowania osiągające wydajność zbliżoną do frezów węglikowych, wieloosiowa tokarka numeryczna z napędzanymi narzędziami czy technologia czyszczenia laserem – to tylko wybrane z ponad 100 innowacji prezentowanych w tym roku na targach.

 

Innoform-3

 

Tu powstają wizje nowych rozwiązań. Różnica między tymi targami a konkurencyjnymi jest taka, że tamte są typowo handlowe, np. dla dystrybutorów. Tu z kolei przychodzą partnerzy, oferujący długoletnią współpracę. Tutaj rozmawia się o kontaktach biznesowych przede wszystkim z osobami decyzyjnymi: szefami firm. Tutaj też prezentują się topowe marki, wyznaczające kierunek rozwoju branży – mówi Hubert Zalewski, dyrektor zarządzający – członek zarządu z firmy RÖHM Polska Sp. z o.o.

 

Innoform-7
Byliśmy na INNOFORMIE w zeszłym roku i nie mogło nas zabraknąć także i w tym. Dla nas to targi bardzo kompaktowe – mówi Thomas Braun, Head of Export Sales z firmy KNARR Vertriebs GmbH. – Nawiązujemy dużo kontaktów z nowymi klientami i już dziś mogę z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że za rok znowu się tu spotkamy – dodaje. Równie pozytywnie tegoroczne targi ocenił Robert Dyrda, dyrektor z firmy Oberon Robert Dyrda:

Widać, że tegoroczna edycja jest większa niż poprzednia. Wnioskuję tak m.in. po liczbie odwiedzających nasze stoisko klientów. Mamy o połowę więcej kontaktów niż w zeszłym roku. To jedyne targi w tym regionie dla przemysłu i na pewno warto się tu wystawiać. Druga edycja została też doceniona przez duże firmy cieszące się renomą na rynku.

 

Innoform-8

Główne nagrody Targów INNOFORM na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje przyznano Andrychowskiej Fabryce Maszyn DEFUM S.A., firmie Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. oraz Instytutowi Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. Komisja konkursowa, poza nagrodami głównymi, przyznała wyróżnienia Instytutowi Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników i firmom Seco Tools Poland i PHU Faktor Piotr Pachczyński. W rywalizacji na najładniejsze stoisko targowe wyróżniono firmę YG-1.
Nasza branża produkuje części i podzespoły dla największych na świecie firm. Bardzo mnie cieszy, że ma miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia. Druga edycja wydarzenia pokazała, że INNOFORM jest już marką samą w sobie. Ofertę prezentują tutaj najwięksi gracze na rynku – ocenia 2. Targi INNOFORM Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Na rozwój wydarzenia patrzy też optymistycznie Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie: – W drugiej edycji targów wzięło udział o

ponad 100 firm więcej niż w ubiegłorocznej, debiutanckiej. Powierzchnia ekspozycyjna wzrosła o 40%. Uważam, że to bardzo dobry wynik, który pokazuje, jak duży potencjał mają Targi INNOFORM. Już dziś serdecznie zapraszam na trzecią edycję Targów INNOFORM
– podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Zarządu Targów w Krakowie.

Innoform-2
opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar