INGERSOLL RAND – PARTNER PROFESJONALISTÓW Z PONAD 140-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Rozmowa z Mariuszem Klonowskim – menedżerem Ingersoll-Rand Polska dla sieci sprzedaży w Polsce, na Litwie i Łotwie oraz w Estonii dla grup produktowych: narzędzia warsztatowe, przemysłowe, wciągniki manualne, silniki i rozruszniki pneumatyczne.

 

Czym zajmuje się amerykański koncern Ingersoll Rand®?

Mariusz Klonowski: Jesteśmy wiodącym, światowej rangi producentem o historii sięgającej 1871 r., który poprawia jakość życia, tworząc wygodne, zrównoważone i wydajne środowisko pracy. Nasi pracownicy, którzy tworzą rodzinę naszych marek, a w tym m.in. Ingersoll Rand®, Thermo King®, Trane® i Club Car®, współpracują w celu poprawy jakości powietrza i komfortu życia w domach mieszkalnych oraz budynkach, jak też usprawnienia transportu i ochrony żywności,

zwiększając w ten sposób przemysłową produktywność oraz wydajność. Jesteśmy globalną, wartą 13 mld USD firmą, zatrudniającą ponad 60.000 osób i posiadającą ponad 100 fabryk na całym świecie. Dbamy o zrównoważony rozwój i dzięki temu uzyskujemy doskonałe wyniki biznesowe. Oferta Ingersoll Rand® zawiera bardzo szeroką gamę produktów: od kompletnych systemów i serwisu w zakresie sprężonego powietrza po przemysłowe i precyzyjne narzędzia pneumatyczne i bateryjne oraz systemy transportu materiałów i płynów. Różnorodne i innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania technologiczne zwiększają wydajność energetyczną, produktywność i szybkość operacyjną naszych klientów. Talent i kompetencje naszych inżynierów, najwyższej jakości materiały oraz pełne zaangażowanie firmy stworzyły klasyczne konstrukcje narzędzi, które stały się podstawą wielu obecnie stosowanych norm technicznych i przemysłowych, a nowe rozwiązania odzwierciedlają bieżące osiągnięcia w dziedzinach ergonomii, technologii produkcji i nowych materiałów.

DSCF1583

Mariusz Klonowski – menedżer Ingersoll-Rand Polska dla sieci sprzedaży w Polsce, na Litwie i Łotwie oraz w Estonii

Jakich narzędzi są to konstrukcje?

Ingersoll Rand® jako pierwsza firma na świecie opracował pneumatyczny klucz udarowy i stosowane w nim 1- i 2-młotkowe mechanizmy udarowe. Ich konstrukacja pozwala zaoferować narzędzia przeznaczone dla klientów zarówno pracujących w lekkich, ciężkich, jak i przemysłowych warunkach. System TWIN HAMMER oferuje płynny, wyważony udar z niską wrażliwością na wahania dostarczanego ciśnienia, gwarantuje wysoki stosunek mocy do masy narzędzia, co jest doceniane podczas wielogodzinnej pracy ciągłej. System JUMBO HAMMER, wykorzystywany w narzędziach mniejszej mocy, działa podobnie i składa się tylko z trzech części roboczych. W obydwu rozwiązaniach mamy automatyczny system smarowania ciśnieniowego mechanizmu udarowego. Nasi konstruktorzy stworzyli także kowadełkowy mechanizm udarowy zwany kulkowo-krzywkowym, który wykorzystywany jest obecnie powszechnie w akumulatorowych kluczach i zakrętarkach udarowych.

2235TiMAX-2135QXPA_ImpactWrench_a

Narzędzia Ingersoll Rand® są znane wszystkim mechanikom na świecie, którzy zajmują się serwisem samochodów, maszyn itp. Stosowane są też powszechnie w światowym przemyśle w operacjach montażowych. Jednakże konstrukcja kluczy udarowych i ciągłe ich doskonalenie nie wyczerpuje naszych osiągnięć. Od kilku dziesięciu lat intensywnie rozwijamy ergonomię i projektujemy przyjazne rozwiązania, dzięki którym między narzędziem wykonywaną pracą i użytkownikiem występują minimalne napięcia. Zmniejszając więc wysiłek operatora i związane z nim ryzyko błędów, podwyższamy jakość produkcji. Pod tym względem od roku 1916 spełniamy ciągle rosnące oczekiwania światowego przemysłu. Dowodem na to jest np. uzyskanie w 1962 r. pierwszych patentów konstrukcyjnych nie tylko redukujących źródła kumulujących się urazów, ale także podnoszących komfort pracy poprzez obniżenie hałasu czy wprowadzenie innowacyjnych zabezpieczeń elementów roboczych.

W5152-W5132_IQv20-Cordless-Impactool_a34

Jakie narzędzia znajdziemy w ofercie Ingersoll Rand®?

Mamy pełną ofertę profesjonalnych narzędzi pneumatycznych najwyższej jakości: od kluczy udarowych i wkrętarek przez wiertarki i różnego rodzaju szlifierki do młotków dłutujących. Produkowane są one w dwóch liniach: warsztatowej (serwis samochodów i maszyn) i przemysłowej (kompleksowe i precyzyjne rozwiązania dla przemysłu ciężkiego oraz nowoczesnych linii montażowych). Do nich oferujemy doskonałe jakościowo kompresory oraz elementy

sieci pneumatycznych i pełne oprzyrządowanie. Produkujemy też przemysłowe urządzenia dźwigowo-transportowe stosowane na liniach produkcyjnych i w magazynach. Wytwarzamy nie tylko narzędzia pneumatyczne, ale też akumulatorowe. W naszej ofercie są zakrętarki i klucze udarowe oraz wiertarko-wkrętarki przeznaczone dla serwisantów, jak też precyzyjne wkrętarki z oprzyrządowaniem monitorującym dokładność, jakość czy kolejność montażu połączeń stosowane w przemysłowych liniach montażowych. Nie oszczędzamy na jakości wykonania oraz wyposażenia technicznego i we wszystkich narzędziach bezprzewodowych stosujemy ten sam spełniający normy przemysłowe system zasilania Li-Ion.

S64M17L-PS1_17mmSocket_LA

Bardzo dobrym przykładem tej polityki jakości są nowe klucze udarowe Ingersoll Rand® W5132 i W5152 ImpactoolTM serii IQV20 wyposażone w silniki bezszczotkowe i zasilanie z akumulatorów litowo-jonowych 20 V. To narzędzia bezprzewodowe o najwyższej mocy w swojej klasie. Charakteryzują się momentem zrywającym 750 Nm i momentem obrotowym przy odkręcaniu 500 Nm oraz ważą zaledwie 2,3 kg. Dzięki temu mają wysoki, najlepszy stosunek mocy do masy wśród akumulatorowych kluczy udarowych na rynku. Narzędzia dostępne są z chwytem czworokątnym 3/8” lub 1/2” oraz czterema ustawieniami mocy i regulacją kontroli momentu. Każda funkcja działa przy maksymalnym momencie obrotowym. Mechanik nie musi więc zmieniać narzędzia, aby zdemontować zapieczoną śrubę. Cztery ustawienia mocy i kontroli kierunku pracy obejmują tryby: pełnej mocy (moment obrotowy – 460 Nm), średniej mocy (325 Nm), klucza dokręcającego (śruby z momentem od 13 do 33 Nm) i dokręcania ręcznego do lekkich zastosowań (3–12 Nm). Klucze udarowe Impactools W5132 i W5152 charakteryzują się tak samo trwałą konstrukcją jak pozostałe klucze udarowe Ingersoll Rand®. Ich kompozytowa obudowa jest odporna na substancje chemiczne i ma opatentowaną, wzmocnioną stałą ramę zapewniającą maksymalną trwałość. Ponadto narzędzia te wyposażono w bezcieniową, regulowaną lampę roboczą typu COB (ang. chip-on-board) o strumieniu świetlnym 90 lumenów. Do naszych narzędzi montażowych opracowaliśmy też innowacyjne i proste w konstrukcji rozwiązania zwiększające ich efektywność pracy, m.in: nasadki Power Socket i wzmacniacze momentu QX.

W5132-W5152_IQV20-Cordless-Impact_a33

Jakie korzyści akcesoria te oferują profesjonalnym użytkownikom?

Nasadki Power Socket stosuje się razem z kluczami udarowymi do demontażu śrub. Dzięki prostemu rozwiązaniu mechanicznemu odzyskują rozpraszaną energię udarową i dodają ją do udarów aplikowanych kluczem, zwiększając tym samym jego moc użyteczną do 50%. Dzięki temu użytkownik dysponuje realnie momentem do 50% wyższym od nominalnego momentu klucza. Akcesoria te są dostępne z uchwytem 1” w rozmiarach 17, 18, 19, 21, 22, 24, 26 i 27 mm oraz 3/4”, 7/8” i 15/16”. Dzięki nim nie musimy zmieniać klucza na mocniejszy w przypadku, gdy natrafimy na zapieczoną śrubę. Wystarczy jedynie wymiana nasadki standardowej na Power Socket. Wykorzystując Power Sockety, pracujemy szybko i nie tracimy czasu na dobór odpowiedniego kolejnego narzędzia. Ingersoll Rand to nie tylko narzędzia udarowe i przemysłowe stosowane przez najlepszych fachowców na świecie, ale także narzędzia używane przez największe i najbardziej wymagające zakłady produkcyjne. Wspomniane narzędzia serii QX stosuje się przy precyzyjnym montażu elementów krytycznych, czyli takich, które w razie złego dokręcenia mogą narazić użytkownika końcowego na

utratę zdrowia. Narzędzia QX są dostępne w wersji pistoletowej i kątowej w zakresie momentu obrotowego od 0,8 do 2000 Nm. Ich stosowanie przyspiesza pracę, eliminując czas potrzebny na zmianę narzędzi i doprowadzenie do nich odpowiedniego zasilania. Wkrętarki serii QX dzięki zastosowaniu przetwornika tensometrycznego umożliwiają pełną dokumentację operacji montażowych, która jest wymagana na liniach produkcyjnych. Przykłady omówionych narzędzi i akcesoriów pokazują, że Ingersoll Rand® stale tworzy produkty odpowiadające na potrzeby wysoce zaawansowanego technologicznie rynku.

IQV-Power-Control-System

Jak odbywa się dystrybucja narzędzi i rozwiązań Ingersoll Rand® w Polsce?

Ingersoll Rand skupia się na produkcji zaawansowanych technologicznie produktów przeznaczonych na rynki specjalistyczne. Wykorzystując własne doświadczenie, stale wdraża i rozwija nowe zespoły interdyscyplinarne obejmujące nie tylko pracowników Ingersoll Rand®, ale również użytkowników i przedstawicieli oferujących wiedzę na najwyższym poziomie. Globalna organizacja, bezpośrednia komunikacja w połączeniu z rygorystycznym programem Totalnej Jakości Zarządzania gwarantuje najwyższą jakość obsługi przez głównych dystrybutorów. Ten profil współpracy pozwolił utworzyć krajową, skupiającą ponad 30 punktów handlowych, sieć sprzedaży lokalnej, oferującą wysokiej jakości obsługę. Potwierdzając naszą 70-letnią pozycję na rynku w udostępnianiu sprawdzonych technologii, we współpracy z dystrybutorami stale rozbudowujemy sieć sprzedaży i zapraszamy do współpracy.

QX-Multiplier_2000NM_Pistol_a6

Dziękuję za rozmowę.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar