INDUSTRYMEETING i KOMPOZYTMEETING 2018

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 20–21 lutego 2018 r. odbyły się Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Tematem wydarzenia były kluczowe technologie przemysłowe obejmujące: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu. W targach udział wzięło ponad 80 wystawców,  a wydarzenie odwiedziło blisko 1500 specjalistów z branży.

Podczas targów wystawcy na swoich stoiskach przedstawili produkty z zakresu: obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych oraz znakowania. Nie zabrakło również firm, które w swojej ofercie posiadały konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki

do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe. W czasie targów zaprezentowały się również firmy z drukarkami 3D, a także z ploterami i skanerami wielkoformatowymi. Wystawcy prezentowali także liczne produkty umożliwiające bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami oraz produkty do przepisowego składowania materiałów niebezpiecznych.

 

DSCI1262
Targom towarzyszyła ciekawa strefa konsultacyjno-seminaryjna, stanowiąca doskonałą okazję do pogłębienia fachowej wiedzy. Strefa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono uczestników. Wśród wydarzeń towarzyszących należy wymienić konferencję „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym” zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu. Kolejnym ważnym spotkaniem podczas wydarzenia, realizowanym w ramach Salonu BHP, była konferencja „Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki” zorganizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na zakończenie konferencji odbył się niezwykle pouczający pokaz eksperymentalny będący jednocześnie wyjątkowym szkoleniem nt. materiałów niebezpiecznych. Tematem pokazu było „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”. Pokaz został przedstawiony przez firmę DENIOS.

 

DSCI1255
Drugi dzień targów poświęcony był głównie branży kompozytowej. Wystawcy i zwiedzający mieli okazję wziąć udział II edycji seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”, którego organizatorem była Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting. Podczas dwóch dni targowych odbyła się również prezentacja bolidu wyścigowego klasy Formula Student. Organizatorami pokazu była grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych.

 

DSCI1235
Targom towarzyszył także konkurs na najlepszy produkt prezentowany przez wystawców na stoisku. Pierwsze miejsce, a tym samym Medal Expo Silesia, otrzymała firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL. Przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową oraz do gminy Brzesko za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego, który w innowacyjny sposób kojarzy partnerów biznesowych.

 

DSCI1376
Wśród osób, które odwiedziły targi, znajdowali się przede wszystkim dyrektorzy techniczni i wykonawczy w zakładach przemysłowych, kadra zarządzającą, i inżynierska, specjaliści i technicy, pracownicy naukowi (więcej informacji na temat targów na www.industrymeeting.pl).

opr.HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments