HYBRYDOWA PILARKA FEMI 305 PRO

FEMI 305 PRO to jeden z ostatnio wprowadzonych do oferty modeli pilarek tarczowych włoskiego producenta. Jest to urządzenie umożliwiające precyzyjne cięcie wzdłużne oraz ukośne. Zaletą elektronarzędzia jest przede wszystkim uniwersalność, ponieważ łączy ono w sobie funkcje pilarki stołowej i ukośnicy.

 

Przypomnijmy, FEMI to włoski producent urządzeń przeznaczonych do cięcia i szlifowania. Wysoka jakość i niezawodność oferowanych produktów spełniających europejskie normy bezpieczeństwa przyczyniła się do wyróżnienia go na tle konkurencji. FEMI od kilkudziesięciu lat oferuje m.in. szeroką gamę przecinarek taśmowych do cięcia stali, przemysłowych szlifierek taśmowych, szlifierek stołowych czy urządzeń służących do polerowania. Szczególną uwagę warto zwrócić na bogatą linię pilarek stołowych

i ukośnic (2 w 1) przeznaczoną do cięcia drewna, tworzyw sztucznych oraz materiałów drewnopochodnych.

 

Pilarka FEMI 305 PRO ma specjalnie zaprojektowaną konstrukcję i pozwala na szybką oraz bezproblemową zmianę trybu pracy urządzenia z ukośnicy na pilarkę stołową i odwrotnie. Niewątpliwie takie rozwiązanie przyczynia się do oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy. Pilarka ma masywną podstawę wykonaną z odlewu aluminium i magnezu, która zapewnia stabilność konstrukcji i przy tym nie wpływa na zwiększenie wagi całego urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu FEMI 305 PRO jest maszyną w pełni mobilną, a jej transport jest bezproblemowy. Pilarka wyposażona jest w obrotowy stół z zaznaczoną podziałką umożliwiającą cięcie materiału pod kątami 0–45° w prawo/lewo. Urządzenie wyposażone jest w głowicę odchylaną kątowo od pionu w lewą stronę do 45°. FEMI 305 PRO ma szeroki aluminiowy blat o wymiarach 325 x 475 mm i zintegrowaną podziałkę, która ułatwia ustawianie kątów, oraz prowadnicę pozwalającą na cięcie nawet bardzo wąskich listew.

511201510595

Elektronarzędzie wyposażone jest w wysokowydajny silnik o mocy 1300 W, który w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną tarczą z uzębieniem z węglika spiekanego wpływa na szybkość oraz precyzję cięcia nawet w trudnych warunkach przemysłowych. FEMI 305 PRO ma możliwość podłączenia do odciągu wiórów.
Kolejną zaletą pilarki jest odpowiednio zaprojektowany przez producenta uchwyt T.P.S. (Three Positions System). Umożliwia on ustawienie położenia uchwytu w trzech pozycjach (w lewo, na wprost, w prawo). Takie rozwiązanie wpływa na poprawę komfortu pracy, zwłaszcza osób leworęcznych. FEMI 305 PRO przystosowane jest do pracy ze specjalnie zaprojektowanym i opatentowanym stołem roboczym XPANDER. Jest to nakładka wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, która zwiększa zakres cięcia o ok. 30%. Nakładka XPANDER umożliwia cięcie paneli podłogowych na urządzeniu niewyposażonym w system prowadnic, co również wyróżnia urządzenia FEMI na tle konkurencji.

305

Wszystkie pilarki FEMI świetnie sprawdzą się podczas prac wykończeniowych związanych z montażem paneli podłogowych, drewnianych, docinaniem listew czy w innych pracach montażowych, gdzie istotną rolę odgrywa szybkość oraz wysoka precyzja cięcia, zwłaszcza pod kątem. Zarówno pilarki tarczowe, jak i przecinarki taśmowe FEMI dostępne są w ofercie Fabryki Narzędzi Glob z Bielska-białej, która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce (więcej na www.fnglob.pl lub pod nr. telefonu 33 816 57 24).

Małogorzata Ćmok (FN Glob)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar