HIKOKI STAWIA NA BEZSZCZOTKOWE SILNIKI DO ELEKTRONARZĘDZI

Po przeprowadzonym na początku października procesie rebrandingu marka HiKOKI wprowadza na rynek nowe produkty wyznaczające wyższe standardy na rynku elektronarzędzi.

Nowa generacja silników stosowanych w młotach obrotowych i wyburzeniowych, szlifierkach, piłach tarczowych i kluczach udarowych HiKOKI jest w dużej mierze bezobsługowa i gwarantuje długi cykl pracy. Pozbawione szczotek węglowych silniki nie są narażone na zwiększone opory pracy, dzięki czemu wzrasta ich wydajność i żywotność. – Mniejsze zużycie oznacza niższe zapotrzebowanie na serwis i konserwację, a to z kolei oznacza więcej czasu

pracy i większą wydajność na placu budowy – mówi Mateusz Kaczmarski, menadżer ds. marketingu HiKOKI Polska. Moc wyjściowa bezszczotkowego silnika jest wyższa niż jego szczotkowego odpowiednika. Warto też pamiętać, że dzięki elektronicznemu obwodowi sterującemu urządzenia mają zapewnioną kontrolę pracy. Bez względu na źródło zasilania, ewentualne spadki napięcia, które mogą doprowadzić do przerw w pracy lub obniżenia wydajności urządzenia, pracują sprawnie i wydajnie. Opracowany przez markę HiKOKI nowy model obwodu z powodzeniem wykorzystano m.in. w kluczach udarowych (modele WR14VE, WR16SE, WR 22SE, WR25SE) oraz szlifierce kątowej (G13VE). Nowa generacja silników została także wykorzystana w pile tarczowej C6MEY z trybem cichym. Dzięki takiemu rozwiązaniu piła rozpoczyna pracę na niższych obrotach i z niższym poziomem hałasu. Z biegiem czasu zastosowany w pile obwód rozpoznaje wzrost obciążenia roboczego, zwiększając moc i obroty silnika.

 

Pod względem wydajności dwa młoty wyburzeniowe wyposażone w bezszczotkowe silniki nie są mniej wydajne od odpowiadających młotów z jednostkami komutatorowymi. Model H45MEY z silnikiem o mocy 1150 W osiąga energię uderzenia 10,1 J według EPTA. Zdolność wyburzeniowa wynosi 131 kg (na 30 min pracy). Model H60MEY z silnikiem o mocy 1500 watów (energia uderzenia: 15,9 J) zapewnia zdolność wyburzeniową na poziomie 164 kg.

opr.HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar