HIKOKI DS36DA: TYTAN WŚRÓD WIERTARKO-WKRĘTAREK

Wraz z opracowaniem nowych 2-napięciowych litowo-jonowych akumulatorów Multi-Volt HiKOKI wprowadziło na rynek 36-woltowe elektronarzędzia, a wśród nich wiertarko-wkretarkę DS36DA.

 

Wiertarko-wkrętarka HiKOKI DS36DA o napięciu zasilania 36 V została wyposażona w bezszczotkowy silnik sterowany rozbudowanym chipowym modułem elektronicznym, który odpowiada za regulację prędkości obrotowej i momentu, a także stanowi część systemu ochrony przeciążeniowej. Oprócz rozbudowanej elektroniki w HiKOKI DS36DA mamy 2-biegową mechaniczną przekładnię planetarną w solidnej obudowie metalowej. Użytkownik może wybierać między niską prędkością obrotową i wysokim momentem obrotowym na pierwszym biegu (odpowiednio 500 obr./min i 138 Nm), a wysoką prędkością (2100 obr./min) i niższym momentem na biegu drugim. Mechanizm udarowy generuje

na poszczególnych przełożeniach odpowiednio 7500 i 31.500 uderzeń/min. Moment obrotowy do wkręcania ustawia się za pomocą pokrętła z 22 położeniami i blokadą sprzęgła do wiercenia. HiKOKI DS36DA wywiercimy w drewnie otwór o średnicy do 102 mm, w betonie – 20 mm, a w stali – 16 mm.
W wiertarko-wkrętarce udarowej HiKOKI DS36DA zastosowano system RFC, czyli Reactive Force Control. Jest to elektroniczne sprzęgło bezpieczeństwa, którego elektronika stale czuwa zarówno nad obrotami silnika, jak i ich nagłymi zmianami, które pojawiają się np. w chwili zakleszczenia się wiertła. System w takich sytuacjach w mgnieniu oka wyłącza silnik i tym samym zapobiega kontuzjom dłoni oraz ramion, do których może szybko dojść w momencie wyrwania się maszyny o tak dużym momencie obrotowym z rąk operatora. Wyłączenie zasilania w wyniku zadziałania systemu RFC sygnalizowane jest miganiem diody znajdującej się na obudowie gniazda akumulatora.

 

 

HiKOKI DS36DA ma bardzo solidną konstrukcję, a w tym masywną metalową obudowę przekładni planetarnej i stalowy bezkluczykowy uchwyt wiertarski o zakresie mocowania 1,5–13 mm. Jest też automatyczna blokada wrzeciona pozwalająca na montaż osprzętu jedną ręką. Użytkownik HiKOKI DS36DA ma do dyspozycji przedłużany uchwyt boczny. Pozwala on w pełni kontrolować wiertarko-wkrętarkę podczas wiercenia otworów o dużych średnicach czy osadzania długich wkrętów. Wiertarko-wkrętarka została wyposażona także w diodę doświetlającą miejsce wkręcania lub wiercenia. Umieszczono ją na górze gniazda akumulatora. Światło włącza się automatycznie wraz z uruchomieniem maszyny.
Prezentowana wiertarko-wkrętarka HiKOKI DS36DA może być zasilana 2-napięciowymi akumulatorami Multi-Volt: o napięciu 36/18 V oraz pojemności 2.5/5.0 Ah (bateria BSL 36A18) albo 4.0/8.0 Ah (BSL 36B18), przy tym pobiera z nich prąd o napięciu 36 V. Akumulatory te odznaczają się długą żywotnością – można je ładować do 1500 razy bez zmniejszenia pełnej wydajności energetycznej i nominalnej pojemności jego ogniw. O poziomie dostępnej energii informuje 4-diodowy wskaźnik baterii.
Wiertarko-wkrętarka HiKOKI DS36DA to przykład zastosowania w elektronarzędziach nowoczesnych technologii. Imponuje wysoką mocą, jak też wytrzymałością na ekstremalne obciążenia. HiKOKI DS36DA jest więc urządzeniem do efektywnego wykonywania najtrudniejszych zadań, które ustanowiło nowe standardy wydajności pracy dla tej grupy maszyn.

pins

 

 

Dane techniczne wiertarko-wkrętarki udarowej HiKOKI DS36DA

Napięcie zasilania 36 V
Maks. moment obrotowy 138 Nm
Maks. prędkość obrotowa I/II bieg 0-500/0-2100 min-1
Maks. częstotliwość udarów I/II bieg 7500/31.500 min-1
Uchwyt szybkomocujący + (13 mm)
Maks. średnica wiercenia w stali/drewnie/cegle 16/102/20 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemność Li-Ion/36 V/2,5 Ah lub 4.0 Ah (Multi-Volt)
Waga z akumulatorem 2,7kg
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar