GWOŹDZIARKI BĘBNOWE YATO YT-09212, YT-09213 i YT-09214

Trzy nowe gwoździarki bębnowe YATO YT-09212, YT-09213 i YT-09214 to narzędzia pneumatyczne napędzane sprężonym powietrzem o ciśnieniu co najmniej 0,8 MPa. Modele te przeznaczone są do pracy seryjnej, np. do zbijania palet i skrzyń, wykonywania konstrukcji drewnianych, ogrodzeń. Sprawdzą się też podczas mocowania elementów więźby dachowej.

 

Gwoździarki różnią się od siebie rozmiarem obsługiwanych gwoździ: długości 25–57 mm (YT-09212), 45–70 mm (YT-09213) i 50–90 mm (YT-09214). Gwoździe umieszczone są na specjalnej taśmie drucianej w podajniku bębnowym. Nowe gwoździarki YATO mogą pracować zarówno w trybie pojedynczego wbijania, jak i seryjnego. Podczas pojedynczego wbijania narzędzie musi być przyciskane do materiału, a następnie naciska się

spust przy każdym wbiciu. Natomiast przy wbijaniu seryjnym spust musi być naciśnięty przez cały czas, a narzędzie uruchamia się w momencie, kiedy dociskamy je do materiału. Ta druga funkcja pozwala na wbijanie dużej liczby gwoździ w bardzo krótkim czasie. Użytkownik może regulować siłę uderzenia, a tym samym głębokość osadzania gwoździ, przez co gwoździarki można stosować do pracy z materiałami o różnych twardościach.

 

 

W gwoździarkach YATO zastosowano mechanizm zabezpieczający przed wyzwalaniem strzału przy pustym magazynku. Zapobiega to uszkodzeniu materiału przez trzpień, jak również nie obciąża elementów wewnętrznych urządzenia. Część wylotowa gwoździarek (lufa) ma dodatkowo nasadkę ochronną, która ogranicza negatywne skutki kontaktu narzędzia z materiałem. Gwoździarki YATO wykonane są z ciśnieniowo odlewanego stopu magnezowego.

MarekPudło

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments