Gwoździarka do konstrukcji szkieletowych DeWALT DCN692

DCN692 to pierwsza na świecie zasilana akumulatorem gwoździarka 90 mm z dwoma prędkościami pracy. Jest to także najbardziej ergonomiczny model w swojej klasie. Elektronarzędzie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pracy oraz niskie koszty użytkowania.

Po rynkowym sukcesie gwoździarki DCN690M2 amerykańska firma DeWALT zaproponowała jeszcze bardziej zaawansowany model z dwoma ustawieniami prędkości wbijania gwoździ. Profesjonalna gwoździarka DCN692 wyróżnia się spośród innych urządzeń tego typu dostępnych w Polsce długim czasem pracy. Połączenie inteligentnej elektroniki wydajnego i pojemnego akumulatora najnowszej generacji (do 5 Ah) z silnikiem bezszczotkowym DeWALT gwarantuje, że nawet najcięższe zadania zostaną wykonane na jednym naładowaniu. Mechaniczny napęd pozwala

także na bezawaryjną pracę w skrajnych temperaturach (-20°C i 50°C), w których tradycyjne gwoździarki gazowe mogą zawodzić.

DeWALT DCN692 ma ustawiony pod kątem 30-34° magazynek na 55 sztuk gwoździ wystrzeliwanych z szybkością do 2 sztuk na sekundę. Model ten pozwala wbić nawet 850 gwoździ na jednym naładowaniu akumulatora. Do pracy z gwoździami krótkimi o długości 50-70 mm zaprojektowano prędkość 1. Z kolei dla gwoździ długich (70-90 mm) stosuje się ustawienie 2. Głębokość wbijania można regulować za pomocą skalowanej tarczy. Gwoździarka została wyposażona w tryb sekwencyjny wspierający precyzję pracy, zderzakowy pozwalający na uzyskanie dużych prędkości i blokadę wyzwalacza kontaktowego, która uniemożliwia przypadkowe wystrzelenie, a także w dodatkowe zabezpieczenie przez pustym strzałem. Diody umieszczone w dobrze widocznej tylnej części obudowy informują o wykryciu usterki, a beznarzędziowo otwierana obudowa pozwala na szybki dostęp do wnętrza gwoździarki, skąd można łatwo usunąć zakleszczone gwoździe.

DCN692 to gwoździarka wygodna, funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników. Ten kompaktowy model został bowiem nie tylko dobrze wyważony, m.in. dzięki zamocowaniu akumulatora poniżej rękojeści, ale także zaprojektowany tak, aby umożliwiać pracę między profilami o minimalnym rozstawie 400 mm. Gwoździarkę zasila akumulator, który można stosować do ponad 20 innymi narzędzi DeWALT z serii XR o napięciu 18 V. Inżynierowie DeWALT zadbali także o to, aby parametry wibracji i hałasu DCN692 były zgodne ze standardami DEWALT Perform & Protect i nie wpływały negatywnie na zdrowie profesjonalistów pracujących na budowach.

DeWALT DCN692 kosztuje 4053 zł brutto. Warto jednak wziąć pod uwagę, że model ten pozwoli na oszczędności rzędu kilkuset złotych rocznie na zakupie butli gazowych wykorzystywanych w tradycyjnych gwoździarkach. Cena ta obejmuje także: akumulator XR Li-Ion i ładowarkę wielonapięciowa XR.

 

Dane techniczne gwoździarki DEWALT DCN692

+

Rodzaj/pojemność/napięcie akumulatora

XR Li-Ion/5,0 Ah/18 V

Średnica/długość gwoździ

2,8-3,3/50-90 mm

Kąt pochylenia magazynka

30-34°

Pojemność magazynka

do 55 gwoździ

Sposób aktywacji

dotykowy i sekwencyjny

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

355 x 125 x 338 mm

Masa

4,2 kg

Energia uderzenia

105 J

Zakres temperatury pracy

-20-50°C

Wskaźnik uszkodzenia

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar