Gwoździarka akumulatorowa DeWALT DCN690M2

DeWALT DCN690M2 to pierwsza na świecie gwoździarka 90 mm do konstrukcji szkieletowych zasilana akumulatorem. Ten innowacyjny napęd, niespotykany w tego typu urządzeniach, gwarantuje precyzję, funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji.

 

Gwoździarka akumulatorowa DeWALT DCN690M2 to nowe elektronarzędzie z wydajnej i sprawdzonej serii XR LI-ION. Zastosowanie w niej napędu mechanicznego, zamiast gazowego, pozwoliło przede wszystkim na zachowanie stałych parametrów pracy w szerokim zakresie temperatur (od -15°C do +50°C). Nowe rozwiązanie jest także przyjazne dla środowiska – gwoździarka nie emituje toksycznych oparów oraz nie generuje kolejnych pojemników po gazie, które wymagają

utylizacji. Dodatkowo wykorzystany w narzędziu bezszczotkowy silnik zapewnia niezawodność pracy.
Nowa gwoździarka została wyposażona w dwa tryby pracy: sekwencyjny i zderzakowy. Pierwszy gwarantuje wysoką precyzję podczas wbijania, natomiast drugi umożliwia uzyskanie bardzo dużej prędkości pracy – do dwóch gwoździ na sekundę. Urządzenie jest przystosowane do gwoździ o średnicy od 2,9 mm do 3,3 mm i długości od 50 mm do 90 mm. Magazynek o nachyleniu 30-34° umożliwia stosowanie większości gwoździ na taśmie papierowej oferowanych na rynku. Elektronarzędzie DeWALT skonstruowano w sposób, który gwarantuje wygodę użytkowania oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jego wielkość zapewnia łatwy dostęp do konstrukcji szkieletowych o rozstawie 400 mm. Odwracalny hak do zawieszania na pasie roboczym i ergonomiczna obudowa sprawiają, że gwoździarka doskonale sprawdza się w warunkach budowlanych. Wskaźnik świetlny w przypadku usterki informuje nas o zaistniałym problemie – rozładowanym akumulatorze lub zakleszczonym gwoździu. W tym drugim przypadku beznarzędziowo otwierana obudowa pozwala na szybką reakcję.
Gwoździarka DeWALT ma wyzwalacz kontaktowy wyposażony w blokadę uniemożliwiającą przypadkowe wystrzelenie. Została również zabezpieczona przed strzałem przy pustym magazynku. Bezpieczeństwo i komfort pracy operatora poprawiają dodatkowo niskie parametry hałasu i wibracji.
Wykorzystane w narzędziu DeWALT akumulatory litowo-jonowe 18 V o pojemności 4 Ah gwarantują najdłuższy możliwy czas pracy przy jednokrotnym naładowaniu (wbicie co najmniej 600 gwoździ) i możliwość stosowania z dwudziestoma innymi elektronarzędziami grupy XR o napięciu 18 V. Wszystkie urządzenia DeWALT z serii XR mają trzyletniągwarancję.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar