GRZECHOTKI WERA ZYKLOP VDE

Wera Zyklop VDE to izolowana wersja znanych i cenionych na rynku grzechotek Wera Zyklop. Narzędzia są smukłe i mocne oraz mają niewielką masę.
Są przykładem wysokiej jakości wykonania, zaawansowanej ergonomii
oraz estetycznego designu.

8007_b_vde

W grzechotce Zyklop VDE i używanych z nią kluczach nasadowych oraz przedłużkach zastosowano 2-komponentową izolację. Składa się ona z wewnętrznej warstwy izolacyjnej w kolorze żółtym i zewnętrznej w czerwonym. Takie wykonanie izolacji umożliwia użytkownikowi łatwe wykrycie jej uszkodzeń i wyeliminowanie wadliwego narzędzia z prowadzonych prac. Zastosowana przez

niemieckiego producenta izolacja zapewnia maksymalną ochronę użytkowników grzechotek, kluczy nasadowych oraz przedłużek Zyklop VDE przed porażeniem prądem zmiennym do 1000 V oraz gwarantuje, że spełniają one rygorystyczną europejską normę EN 60900. Zgodnie z nią, zanim narzędzia trafią do odbiorców, każde z nich w zakładzie produkcyjnym Wera jest kontrolowane indywidualnie pod napięciem 10.000 V.

Prezentowana grzechotka Wera Zyklop VDE wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt Kraftform i ma smukłą konstrukcję. Zastosowano w niej 2-kierunkowy mechanizm grzechotkowy z dźwignią zmiany kierunku pracy i 80 drobnymi zębami o niewielkim kącie obrotu, który wynosi 4,5°. Tak niewielki skok i smukła konstrukcja narzędzia umożliwiają szybkie i dokładne pokręcanie śrubą oraz znacznie zwiększają wygodę pracy w miejscach trudno dostępnych. Zabierak 3/8”, w który wyposażona jest prezentowana grzechotka Zyklop VDE, ma kulkowy zatrzask umożliwiający szybki montaż/demontaż nasadek i adapterów izolowanych VDE. Dzięki omówionym rozwiązaniom wkręcanie/wykręcanie kluczami Wera Zyklop VDE jest dla elektryków i instalatorów operacją bezpieczną oraz łatwą do wykonania.

 

Krzysztof_1_10065
Grzechotka Zyklop VDE jest dostępna z 17-częściowym zestawem 8100 SB VDE 1 narzędzi izolowanych, w którego skład wchodzi, oprócz niej, 14 końcówek wymiennych klucza nasadowego Zyklop VDE, po jednej przedłużce Zyklop VDE w wykonaniu długim i krótkim. Zestaw mieści się w kompaktowym i wytrzymałym etui tekstylnym niepowodującym zarysowań powierzchni. Jego małe rozmiary i niewielka masa zapewniają dużą mobilność. Wykonany z włókniny spód zawieszki oraz rzepy ułatwiają mocowanie go np. do ściany, półki, wózka warsztatowego i elementów systemu Wera 2go przeznaczonych do transportu narzędzi. Zestaw Wera 8100 SB VDE 1 ma też płynnie działający mechanizm obrotowy dla bezpiecznego przechowywania i łatwego wyjmowania nasadek Zyklop VDE. Prezentowane grzechotki Zyklop VDE (8007 B) można również zakupić pojedynczo w wersjach z czopem lub gniazdem wejściowym3/8”.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments